Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudok csinálni, ha egy...

Mit tudok csinálni, ha egy ismerősömnek kölcsön adtam egy dolgomat, ami értékes, ő pedig eladta, és azt hazudja elveszett?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömben megbíztam, így kölcsön adtam neki egy 80ezer forint értékű tárgyat, amit másnapra kellett volna visszahoznia, de azóta már 4 nap telt el, és sehol nincs, ő pedig azt állítja, hogy elhagyta, de már több hazugságot is mondott, így egyáltalán nem hihető. Akik rendesen ismerik, azt állítják, hogy szerintük eladta, mert kábítószerért tartozása volt, és így tudta kifizetni valakinek! Mit tehetnék? Mivel az enyém volt a tárgy, de ő ,,hagyta el" ezért én nem tehetek gondolom feljelentést, csak ő tehetne, de nem tesz. Mit tegyek, hogy vagy visszakerüljön hozzám, ami az enyém, vagy megtérüljön legalább az a pénz? Várom a mielőbbi segítségeket, és köszönöm szépen előre is!!

#lopás #feljelentés #kölcsön adott tárgy eladása
2014. dec. 17. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha el is hagyta volna, ki ellen tenne feljelentést? Max meg tudod verni, de ha drogos, akkor le fogja szarni azt is.
2014. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerezzél rá több tanút, hogy jelen voltak a kölcsönadáskor (tudják felismerni és azonosítani a kölcsönvevő személyét, az átadott tárgyat, az átadás és megjelölt visszaadás pontos időpontját tudják megnevezni).


Ha tudsz, irass alá vele egy utólag készített kölcsönadási szerződést tanúkkal együtt.


Ezután bemehetsz a rendőrségre sikkasztás miatt feljelentést tenni. Ha nincsenek meg a fenti feltételek, akkor is megpróbálhatsz feljelentést tenni, de ha nem bizonyítható nem fog eljárás indulni.

2014. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit tudsz csinálni?

Élettapasztalatot gyűjteni,és tanulságokat levonni az ilyen esetekből.

2014. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Abszolút megérdemelted, legyen ez tanulópénz számodra. Én közeli ismerősnek sem adnék oda ilyen nagy értékű tárgyat, nem hogy olyannak, aki "már több hazugságot is mondott". Egyedül a te hibád, hogy így megbíztál benne. Semmit sem tudsz tenni, hacsak nincsen jogilag egyértelművé téve, hogy te kölcsönadtál neki valamit, amit ő nem adott vissza. De gondolom nem voltak tanúk a kölcsön pillanatában, és szerződést sem írtatok róla.
2014. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolom ha elég tökös lennél ahhoz hogy szájba verd a csákót akkor nem minket kérdeznél.


Így marad amit a többiek mondtak......így jártál

2014. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

A srácnak - ha valóban drogos - nagyobb szüksége van a segítségre most, mint neked a 80k-ra.


Ha akarsz neki segíteni, akkor kérj segítséget drogosokkal foglalkozó helyeken, hogy miként közeledj hozzá, hogy a segítségedet elfogadja. Ha a helyi SZTK-ban nincs ilyen, kérdezd meg erről a házi orvosodat (név nélkül).


Ha nem akarsz neki segíteni. Azt a pénzt fújhatod. Törvényes úton sosem kapod vissza.

Törvénytelen utakat meg már mondtak mások, és te is tudsz néhányat, de úgy sem biztos, hogy visszakapod.

2014. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"Pisti, holnapra hozd vissza a bigyót, vagy az árát, különben baj lesz." Kezdésnek ez jó lesz. Aztán másnap szájbaverheted, ahogy már javasolták.
2014. dec. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már sikerült visszaszerezni, közös együttműködéssel a rendőrökkel. Szájba verni nem akartam, mert nem kívántam bajba kerülni, és amúgy sem sikerült vele találkozni sem a faluba nem jött, sem a lakásán nem találtam, de lényeg, hogy az eltulajdonított tárgy megvan, volt egy tanúm is. A gyerek pedig 2 év pártfogót kap. Így oldódott meg a dolog. Köszönök szépen minden választ, többet senkinek semmit nem adok kölcsön, csak megbízható családtagnak.
2015. febr. 6. 13:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy megosztottad a fejleményeket.
2015. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!