Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én nem értem az embereket a...

Én nem értem az embereket a helyzet az, hogy kölcsön adtam 60 000ftot a legjobb barátomnak. Jól tettem?

Figyelt kérdés
Azért adtam kölcsön neki az összes zsebpénzemet,mert neki a mobilján túl sokat telefonált kb 75 000ftot.És mivel már máskor is adtam kölcsön pénzt valakinek szintén ugyanennyit de ő nem adta meg.Nála viszont tudom,hogy megfogja adni,mert már adott valakinek 40 000ftot.Jól tettem,hogy kölcsön adtam neki?

2014. nov. 19. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd kiderül...

Én nem vagyok a kölcsönök híve: sem adás, sem kérés terén. Ha egy barátom rászorul, akkor kölcsön nélkül adok neki, így kalkulálhatok, hogy mennyit tudok nélkülözni, és nem szívom a fogamat, hogy mikor nem adja vissza - az időm is érték, amit nem akarok elpazarolni a magyarázkodások meghallgatására.

2014. nov. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem.


De majd tanulsz az ilyenekbol elobb-utobb.

2014. nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 19. 08:47
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Jól tetted, ha Neked lenne szükséged segítségre, és pont a legjobb barátod nem adna, pedig megtehetné hogy esne?

Egyáltalán nem is nevezhetnétek magatokat legjobb barátnak, ha nem adja meg akkor udod mennyit ér a bartság, ha igen akkor is.

2014. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy jól tetted.

Ha nem adja vissza, rámehet a barátságotok.

A telefon pedig nem is olyan létszükséglet.

Nem azért lett adóssága, mert kajára kellett a pénz, ezért nem tudta befizetni a számlákat.

És 75 ezer forintot eltelefonálni? Felelőtlenség, úgy ha nincs is pénze. Inkább a szüleivel kellett volna rendeznie.

2014. nov. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A telefonja miatt nem adtam volna. Hülye volt, oldja meg. Ha kajára kelett volna, akkor adtam volna, de akkor sem kölcsön, hanem vettem volna neki egy kis kaját.

Abból, hogy ő már adott valakinek, hogy vezetted le, hogy a tiedet vissza fogja adni?

2014. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem adtam volna ilyen felelotlen embernek. Hogy tudott ennyit eltelefonalni? Naponta orakat telefonalt kulfoldre, vagy mi?
2014. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Telefonszámlára? Minek?
2014. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!