Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki elvből vegetáriánus,...

Aki elvből vegetáriánus, attól nem képmutató dolog, hogy növényeket megöli?

Figyelt kérdés
Van, aki nem azért vegetáriánus, mert nem eszik állatokat, hanem mindenfélét gondol arról, mi az egészséges, ebbe a vitába most NEM fogok belemenni. De akik nem esznek húst, mondván, hogy nem akarnak állatokat bántani, azok nem gondolják, hogy a növények ugyanúgy élnek? Persze, a fa nem hal meg, ha letépem a gyümölcsét, de mondjuk a fűszernövények, meg a répa, karalábé, hagyma és társaik más kérdés. Vagy ne vágjunk akkor füvet se?
2014. dec. 17. 22:55
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mármint persze, mindenki attól vegetáriánus, hogy nem eszik húst, de van, aki nem az állatok iránti szeretetből teszi.
2014. dec. 17. 22:56
 2/20 anonim ***** válasza:
Az igaz igazi ha megtanul fotoszintetizálni.
2014. dec. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
62%

szia!

a növényeknek nincsenek idegeik, nem fáj nekik a csonkítás.

2014. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
2014. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Senkit nem érdekel, hogy fáj-e, megszünteted az életüket. Emberek számára is vannak fájdalom nélküli halálnemek, mégsem vágyik arra senki.
2014. dec. 18. 01:12
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem gondolják.

Persze, lehetne filozofálni, hogy a növényi élet is ugyanannyira értékes-e, mint az álalti élet, de ebbe inkább ne menjünk bele. A világunk úgy épül fel, hogy aki nem tud fotoszintetizálni, annak muszáj valamit elpusztítani ahhoz, hogy éhen ne haljon. Persze, ezt sokan nem hajlandóak elfogadni, ezért lesznek vegák. Csak azt nem tudják (vagy nem akarják felfogni), hogy a nővényevéssel is elpusztítanak életeket.

Más dolog, amikor valaki azért lesz vega, mert sajnálja azt a sok cuki kisállatot, de ha valaki pusztán azért lesz elvből vegetáriánus, mert védeni akarja az életet, na, én ezt álszentségnek (vagy tudatlanságnak) tartom. Pont azért, mert valamit mindenképp meg kell ölni ahhoz, hogy éhen ne maradjon.

2014. dec. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Azt hiszed ezzel nagyot mondtál, de annyiszor hallják ezt a kérdést, hogy már van egy sablon válasz erre. Mégpedig, ha annyira aggódsz a növények életr miatt, akkor ne egyél állatot, mert a növényevőkön keresztül még több növény "lemészárlásában" vennél részt, mintha te közvetlenül fogyasztanád el őket.
2014. dec. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném halkan megjegyezni, hogy nem mindenki ilyen elv miatt vega.
2014. dec. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

az ilyen vegetáriánusok általában önző emberek, nekik az az elvük, hogy a növény nem élőlény, nem érez, zabálásra terem.

ugyanaz mint a biblia, a legtöbb ember minden élőlényt tárgynak néz, hogy az ő szolgálatáért létezik.


-


" szia!

a növényeknek nincsenek idegeik, nem fáj nekik a csonkítás."


ebből téveszméből indulnak ki, hogy csak minden úgy épülhet fel, mint az ember.

miközben már régóta bizonyítják kísérletek, hogy a növényeknek van működő érzékelési rendszerük és ugyanúgy elektromossággal működik.


-


5:

mondhatnánk úgy is, hogy tudjuk, hogyan kell fájdalommentesen megöln iegyállatot, degynövényt nem.

2014. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Más dolog, amikor valaki azért lesz vega, mert sajnálja azt a sok cuki kisállatot, de ha valaki pusztán azért lesz elvből vegetáriánus, mert védeni akarja az életet, "


Ezt nem értem. Mi a különbség?


"Azt hiszed ezzel nagyot mondtál, de annyiszor hallják ezt a kérdést, hogy már van egy sablon válasz erre. Mégpedig, ha annyira aggódsz a növények életr miatt, akkor ne egyél állatot, mert a növényevőkön keresztül még több növény "lemészárlásában" vennél részt, mintha te közvetlenül fogyasztanád el őket."


Először is nem hiszem, hogy nagyot mondtam, sőt, szerintem ez elég evidens, így inkább érdeklődve tettem fel a kérdést, mi lehet ennek a magyarázata. Én ezt még senkitől nem hallottam soha, de elég hülye egy válasz ez ahhoz képest, hogy milyen régóta gondolkodsz rajta. Én nem ölök meg senkit, akit előttem valaki megölt, fizikailag lehetetlen. Ez pont olyan belemagyarázott "bárcsak úgy lenne"-dolog, mint azt állítani, hogy mindenkivel lefekszel, akivel előtted lefeküdt az, akivel együtt vagy. Vagy attól, hogy az ismerősöm ismeri Bill Gateset, attól még Bill gates nagyon meglepődne, ha besétálnék hozzá. Én nem vagyok háborús parancsnok, vagy maffiafőnök, senki megölésére semmilyen utasítást nem adtam ki, és nem öltem meg semmit, amit az megevett, amit én megettem, mert ennyi erővel tyúktápot ettem.

2014. dec. 18. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!