Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták, főiskolások, ti...

Egyetemisták, főiskolások, ti lenézitek azokat akik OKJ képzésre mennek érettségi után?

Figyelt kérdés
Nem is feltétlenül az a kérdés, hogy lenézitek -e hanem, hogy hogy viszonyultok hozzájuk?
2014. dec. 20. 10:21
1 2
 11/18 anonim válasza:
van diplomám, kerestem állást sehová nem vettek fel. Végeztem egy OKJ-t pár hónapon belül jött egy telefon munka ajánlattal, úgyhogy nem is jelentkeztem rá (!) mondjuk ez mázli is volt, mert az OKJ-s vizsgabizottságban volt egy személy, aki igazgatói szinten dolgozott, és mikor felhívták őt, hogy embert keresnek egy pozícióra, tudna-e ajánlani valakit, egyből én jutottam eszébe neki. :) Álombaillő szerencse, de szerintem az OKJ-s tanárok a kapcsolataik révén még esetleg segíteni is tudnak a későbbiekben, én vagy rá az élő példa.
2014. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát az egészségügyben még ilyesmi miatt sem kell aggódnom, mert iszonyatos hiányok vannak. :D
2014. dec. 20. 23:13
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem nézem le őket, a szakmunkásokat sem, a technikumit végzőket sem, miért nézném le? Tanulnak valamit, akarnak valamit kezdeni magukkal.


Én egy típust nézek le (meg is lehet kövezni érte): elvégezte a középsulit, van egy érettségije vagy még az se és nem csinál semmit. Semmilyen szakmája nincs, esetleg néha alkalmi munkát végez, csapos, konyhai kisegítő, eladó 1-2 hónapig, aztán megint nem csinál semmit. Tipikus anyaszomorító.

2014. dec. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
egészségügyben biztosan találsz munkát, pl lehetsz ápolónő minimálbérért éjjelnappal.
2014. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én is okj-t végeztem, nem is egyszerűt (expediálói szakasszisztens). Fősulira valamiért csak a fizetős szakra tettek, be, szóval maradt ez.

Nem is nézett le senki, egészen a napokig. Belebotlottam egy szimpatikusnak tűnő személybe, beszélgessünk? beszélgessünk. Hamar feljött, hogy ő diplomás, meg ilyen-olyan nagy tudású valaki (ahhoz képest az IQ-ja egy csirkéével vetekszik). Jaa, hogy te csak okj? bocs, akkor nem is zavarlak...

Nakérem, én az ilyentől vagyok nagyon rosszul! Mitől lenne ő több mint én, vagy bárki okj-s?

Az elején még én is gáznak éreztem az okj-t, de mivel nem volt nagyon más lehetőségem, inkább ezt választottam mint az utcaseprést.

2014. dec. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én már nagyon unom az egyetemet, inkább OKJ-t csináltam volna...
2015. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én nem nézem le, csak ha okoskodik hogy az egyetemisták butábbak. Ilyet már hallottam többször. Mi lenne, ha egyik sem lenne hülyébb a másiknál?
2015. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ahhoz, aki kitalálta, mi lesz, és elmegy egy OKJ-s szakra, ahhoz pozitívan viszonyulok. Lesz például kozmetikus, rendezvényszervező és cukrász ismerősöm is. Azt viszont kissé ostobaságnak tartom, hogy az egyik ismerősöm, mindenféle OKJ-s dologba belekezd, majd mindet otthagyja a vizsga előtt, mert csak nem tudom hányat fejezhet be ingyen, de még mindig nem csinál semmit.
2015. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!