Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, hogy kezdtétek?

Ti, hogy kezdtétek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, olyan emberekre akik a 0-ról kezdték és feljutottak a csúcsra. Aki magára ismer vagy tud ilyen embert, azt kérem ossza meg velem a tapasztalatait. Jelenleg én is, közel a 0-nál vagyok. Nincs érettségim, és attól tartok nem is tudnám letenni. Az általánost is csak végig bukdácsoltam. Van egy szakmám de csak papíron. A szüleimmel és a hugommal élek egy háztartásban. Az anyámnak és nekem nincs munkánk. A hugom tanul. Az apám tart el mindannyiunkat.
2014. dec. 21. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is szakmunkásként kezdtem, az általánosban 3-4 közötti átlagom volt. Egy idő után meguntam, megkomolyodtam, estin leérettségiztem, most levelezőn diplomázok. Jelenleg az 5. félévet csinálom, még 1 és megvana diploma.

Lehet hogy nem a csúcson vagyok még, de közeledek a célomhoz. Nem könnyű igy csinálni, sok lemondással és hajtással jár, de nm lehetetlen. Csinálni kell és nem csak ábrándozni róla, siránkozni könnyü, küzdeni érte nehéz. Döntsd el te melyik utat választod, csak rajtad áll.

2014. dec. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem első lépés, hogy tudd, hova szeretnél eljutni. Reális célokra gondolj, ne rögtön a csúcsra, mert ha túl elérhetetlen a cél, akkor az el fogja venni a kedvedet, és a végén nem állsz neki semminek. Amíg meg nem találsz jobbat, addig vállalj el bármilyen (általad végezhetőnek tartott) munkát, mert a semminél az is jobb. És elképzelhető, hogy majd ott, vagy a következő helyen megismersz valakit, aki segíteni tud neked az elindulásban (nálam így volt).

Abban nem hiszek, hogy a semmiből lehet csúcsra jutni, támogatás és mindenféle alap nélkül, illetve, biztosan lehet, de az a ritka eset.

2014. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az eddigi válaszokat. Nem fogok beleragadni a sajnálkozásba, de nem könnyű elindulni. Keresek mosogató, takarítói állásokat, olyat amihez nem kell nagy tudás. A célom, hogy minnél feljebb kerüljek.
2014. dec. 21. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!