Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom kimutatni az...

Miért nem tudom kimutatni az érzelmeimet?

Figyelt kérdés

Igazából soha nem tudtam, képtelen vagyok rá.

Nem tudok lépni azok felé, akiket szeretek, nem tudom kifejezni... Nem szeretem, ha valaki megpuszil vagy megölel, legyen az akárki. Az ölelést néha hajlandó vagyok kezdeményezni, de pl. a puszit soha.

Valamelyik nap mondta az egyik barátnőm, hogy a barátja megkérte a kezét, én meg kényszeredetten elmosolyodtam, és kinyögtem, hogy "Tök jó". Pedig nagyon örültem neki, de mégsem sikerült úgy reagálnom, ahogy akartam, és ez általában így van. A saját reakcióimat mindig olyan erőltetettnek érzem, ha azt figyelem, hogy pl. reagált a másik ember erre a hírre a "Nahááát, tényleg? Hát ez egyszerűen szuper!" felkiáltásával.

Vagy amikor valakim ismerőse meghal, és azt kéne mondanom, "Részvétem" vagy "Sajnálom"... Nem megy. Nem tudom kimondani. Írásban sokkal jobban megy.


Ez egy elég erőltetett példa volt, de a lényeg talán érthető volt.


Más is van így?

Illetve el kellene mennem valamilyen szakemberhez, vagy ez csak egyszerűen a tulajdonságaim közé tartozik?


L



2014. dec. 21. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy ilyennek születtél, vagy valamilyen környezeti tényező alakított ilyenné vagy mindkettő. Vannak ilyen emberek, nehezebben fejezik ki az érzelmeiket, vagy nem is igazán tudják. Gyakorlással lehet fejleszteni.
2014. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.. én inkább egy pszichológust ajánlanék neked . Szerintem inkább vele beszéld meg az ilyen egyéb érzelmi vagy lelki gondokat hidd el sokkal jobb lesz. Nem akarok hülyeséget mondani , de lehet , hogy egy kicsit talán szociopata lennél ? ( Eltorzult személyiség ) vagy talán valami más ok.
2014. dec. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok kérdező. Nálam szerintem azért, mert érzelmeket konkrétan csak a tv-ben láttam. Családomban nem divat a szeretetet bármilyen formában kifejezni, a szüleim lakótársakként élnek együtt, gyerekeik miatt és mert az Ő korukban "nem illik válni".

Mondjuk én ki szoktam. fejezni, amit érzek, de olyan kis "nyomin". Emiatt vagy furcsán néznek rám az emberek, vagy félreértenek/azt hiszik hazudok vagy viccet űzök belőlük.

Van egy jó hírem: bizonyos szintig lehet rajta javítani )

2014. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg annyira megnyilvánul benned, mint ahogy írtad, akkor inkább ezt kihasználod kellene. Ha elég gyors a reakcióidőd, akkor csak annyit kell tenned, hogy megtanulod "eljátszani" az érzelmeket, ha jobban átgondolod, rájöhetsz , hogy ez hasznos adottság is lehet.
2014. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ehhez még az is szükséges, hogy semmilyen helyzetben se legyél zavarban mások előtt.
2014. dec. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
önbizalom az ami még fontos
2014. dec. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nagyon hasonlítunk, mostanában veszítettem el a nagymamámat, és a sírás lehetetlen volt, még szomorú sem tudtm lenni. pedig nagyon is megviselt a tudat, hogy ő már nincs kozottunk.

az olelést és a puszit én sem tudom kellően fogadni, furcsa számomra, és a szuleim nekem sem mutatnak nagyon sok érzelmet, válófélben is vannak.

a legroszabb, hogy amikor egy barátom vagy hozzátartozóm mesél valami nagy dolgot, legyen az szomorú, vagy oromhír, sosem tudom kifeezni magam és ez szornyű...

remlem egyszer mindkettőnknek sikerül végre..

2014. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!