Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék kevésbé gyáva?

Hogy lehetnék kevésbé gyáva?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon sok mindentől félek. Legyen az csak egy kicsikét ijesztő, én már is szó szerint rettegek tőle. Ha csak rágondolok, már látom is magam előtt úgy, mintha előttem lenne.

Anyumék szerint mindig is gyáva voltam, mert kicsiként is mindentől - még a kólából kijövő buborékoktól, és bárnilyen négykerekű járműbe üléstől is - féltem.

Egy-két félelmem sikerült kinőni, de akkor is rengeteg van...:/


Pl.: Ha horrort nézetett velem tesóm, akkor utána hetekig nem mertem este megmoccani se, és mindig azt éreztem, mintha a filmben levő dolgok itt is megakarnának történni. Vagy ha csak olyat olvasok, akkor is ugyanez a helyzet.

Pedig tudom, hogy nem történhet meg, és mégis így félek.



Tudom, hogy van az a mondás vagy micsoda, hogy úgy lehet legyőzni a félelmet, ha szembe nézek vele, de ez nem olyan egyszerű, mert minél több olyat nézek, annál jobban félek.


Valahogy lehetnék kevésbé gyáva vagy bele kell törődnöm, hogy majdnem mindentől félni fogok?



2014. dec. 22. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
alkohollal, egy sorstárs
2014. dec. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Minden tudatmódosító dolgot mellőzni akarok. Eddig se használtam, nem most akarom elkezdeni.:)


Inkább szenvedek ezzel, mint sem alkoholt igyak, vagy épp valami mást (pl.: drog, fű) használjak... :D

2014. dec. 22. 08:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem egy horror film társaságában nézel szemben a félelmeiddel, az semmit nem jelent! Én gyerekoromban ha féltem vagy zajt hallottam a sötétből elindultam felé! Pedig féltem, várta hogy valaki vagy valami lecsapjon rám! Na az ijesztő!! Fel kell készülni az esetleges halálra:D De persze semmi sem történt... A félelmeidet így megtanulhatod irányítani! Ha nem félsz a haláltól, amit nagyjából 80%-ra tudsz hogy nem fog bekövetkezni, nincs ellenfeled éjszaka! :)
2014. dec. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Önkontroll.
2014. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Krav-maga, vagy hasonló sport.

Ahogy fejlődsz az felplusszolja az önbizalmad.

2014. dec. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Horrorokra az én megoldásom az volt, hogy nem az áldozat, hanem a szörnyeteg szempontjából tekintek az eseményekre. Mondjuk ennek is van pár hátránya, de azokkal nem törődök. Este meg azzal nyugtatom magam, hogy én vagyok a leggonoszabb teremtmény a szobámban.
2014. dec. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valami küzdősport tényleg jól jönne. Az önbizalmadat növelné.

Ha küzdősportot nem is akarsz akkor esetleg másik sport vagy valami hobbi ami elvonja ezekről a figyelmed, örömödet leled benne és sikereket érsz el. A lényeg hogy önbizalmad legyen.

2014. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat :)


Annyi probléma van a küzdősportokkal, hogy fizikailag nagyon gyenge vagyok.

Sportnál csak a röplabdázás jöhetne szóba, de azt meg egyedül az ember nem tudja úgy csinálni, mintha élesben menne.



Amihez valamennyit értek az a fanfiction írás, rajzolás, és néhány dolog memorizálása. Az előbbi kettővel már elértem annyit, hogy van egy személy, aki rendszeresen olvassa, amit írok, ez jól is esik, és ez valamicskét növelt az önbizalmamon.

Csak hát ennek ellenére is ugyanúgy félek.:/



De az is haladás, hogy merek már válaszolni a nekem feltett kérdésekre, és nem feszengek, félek...:)

2014. dec. 22. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!