Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy akik...

Miért van az, hogy akik nagyon propagálják a pozitív gondolkodást, azok a saját életükre valahogy nem igazán alkalmazzák?

Figyelt kérdés

Csak egy példa, egyszer nem sikerült egy fontos vizsgám, és az egyik szobatársam képes volt azt mondani, hogy "Legyél pozitív! Sz**d le az egészet és röhögj egy jót!" Aztán egy-két hét múlva meg ő került igen kellemetlen helyzetbe -- megjegyzem, a saját hibájából --, és akkor meg annyira a nyelvemen volt, hogy én is azt mondjam neki: "Ugyan már, sz**d le az egészet, és röhögj egy jót! Csak pozitívan!", hogy azóta is bánom, miért nem tettem meg.


De ez csak egyetlen példa, a lényeg az, hogy eddig kizárólag olyanokat láttam, akik másoknak nagyon nyomatták ezt a pozitív gondolkodás című kamuszöveget, de ha őket érte valami baj, akkor ennek nyoma sem volt náluk. Ellenpéldát még nem láttam (de biztos van).

Általában is jellemző persze, hogy akik pl. komoly elveket vallanak, azok a legkisebb egyensúlytalanságra is meginganak, és bár másokra alkalmazzák, meg másokkal betartatják a hülye elveiket, ők pont kivételt képeznek alóla...

De miért van ez? Ez a képmutatás tetemes energiákat felemészt, miért van rá szükség?


2014. dec. 23. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy veszem észre, hogy akik így gondolkodnak nem érnek el semmit, csak nyugtatgatják magukat.
2014. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert mondani könnyű, megtenni nehéz. Nekem sem mindig sikerül, de az esetek dönt többségében képes vagyok alkalmazni az optimizmust.
2014. dec. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez az "optimizmus". amikor az egész népesség bohóccá válik csak azért mert szembenézni a valósággal fájdalmasabb és munkát igényel. és mivel az emberek többsége lusta és gyenge, hazudik magának. és másoknak is. aztán normává válik. ilyen egyszerű.
2014. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!