Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberiség EL FOG HÜLYÜLNI?...

Az emberiség EL FOG HÜLYÜLNI? Kutatók szerint folyamatosan csökken a Föld átlag-IQ szintje!

Figyelt kérdés

[link]


A lényeg az, hogy a buta emberek túlszaporodják az okosakat. Mi lesz ebből? Összedőlhet az emberi civilizáció? Vagy ez megtörténhetett már többször is?

Ismerős az "IDIOCRASY" film? Úgy látszik, a helyzet nagyon is valós!!



2014. dec. 23. 15:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tudom, a legtöbb kutató nem tartja helytállónak az IQ-tesztet, és van köztük, aki azt sem tartja egyértelműnek, mi az intelligencia fogalma. Persze tény, hogy vannak emberek, akikről ezt nem nehéz megállapítani (értsd: látványosan hülyék). De az emberiség nem fog elbutulni. folyamatosan elveszít és beújít készségeket. Nem csak olyanokat, hogy hogy kell összerakni olyan gépeket, amiket ma már nem használunk, de pl. az önmegtartóztatás és a türelem már nem erényünk, mert hozzászoktunk, hogy mindent azonnal kapunk: ezt hallottam. Ugyanakkor sok más készséget kifejlesztünk, például hatékonyabban találunk meg információkat, és bár a memóriánk talán romlik, elsajátítunk helyette másik készséget, pl. helyes érzékes az infók szelektálására. Nem mondom,hogy ez ma történik, de bizonyos idő elteltével.
2015. febr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
90%

"Míg az antik időkben tanítottak pl logikát, érvelést, szónoklatot, ma nincs ilyen, helyette bemagolják a sok fölösleges anyagot amit vizsgák után úgyis elfelejtenek."


Szeretem az ilyen régen minden jobb volt kijelentéseket. Az ókori érveléstanítás abból állt, hogy betanult fordulatokat pakoltak sorba, Quintilianusig kellett várni, hogy ez megszűnjön.


Pedagógiatörténetből tanultunk régi egyetemi kérdéseket. Az ELTE-n az 1600-as években az volt a vizsga, hogy: Téves szokásnak számít-e a harangozás árvíz esetén, ahogy az eretnekek mondják? Indokolja meg!


A vizsgázók előre tudták a kérdést hónapokkal, a feladat csak az volt, hogy jól tudjanak érvelni, sokszor összerakott panelekből. A válasz benne van a kérdésben: "ahogy az eretnekek állítják". Ez, és más kérdések írásos emlékben maradtak fent, ha tanárnak tanulsz, találkozhatsz velük.

2015. febr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!