Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hülyeség hinni az emberekben?

Hülyeség hinni az emberekben?

Figyelt kérdés

Valahányszor szembesülök az emberi ostobasággal, hogy milyen szinteket üthet meg, úgy érzem, valami kicsit eltörik bennem. Magamat, az életem, hozzáállásom, jövőképemet nézve pesszimista vagyok, ugyanakkor mindig kicsit hittem az emberi (és még a föld is reng a kérdés kiírása közben) létben, a leleményességben, az észben, úgy magában az emberiségben, azonban ahogy napról-napra szembesülök az ostobasággal, a gonoszsággal, a mérhetetlen önzőséggel, egész egyszerűen elmegy a kedvem mindentől.

Kaptam új telefont a napokban, bőszen töltögettem le ilyen-olyan alkalmazásokat, mert eddig nem nagyon volt rá lehetőségem, és olvastam a véleményeket. Tudom, hogy ez így leírva ostobaság, és amúgyis, de már ennyi is elég, egy ilyen szekcióban való olvasgatás, ami mégcsak nem is számít egy kicsit sem, hogy kedvem szegje mindentől. Szeretnék valóban hinni abban, hogy az ostoba ember egy réteg, nem többség, de egyre nehezebben megy.


2015. jan. 1. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem réteg.


Minden ember ostoba valamennyire, akinél más ostobább az egyből észreveszi a másikon, de a saját ostobaságát ennél sokkal ritkábban veszi észre!


Azt a nála kevésbé ostobábbak veszik észre ;)


Az egész olyan mint egy piramis!


A tetején pedig a bölcs teremtő ül, és röhög mindenkin!



Nagy az isten állatkertje (piramisa).

2015. jan. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Relatív, hogy ki az ostoba, és ki kiket tart ostobának.
2015. jan. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, nem azt mondom, hogy én vagyok az értelem maga, ők pedig a jelentéktelen kiszáradt agyak, viszont van az a szint tényleg, amire már tényleg tízből kilenc rámondja, hogy ez már sok. Persze minden relatív, és nem is arról beszélek, ha valakinek a lexikális tudása esetleg alacsony, sokkal inkább az értelmi szint az, ami ledöbbent, valahányszor látom, hogy valakinek a béka segge alatt van.
2015. jan. 1. 08:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Az értelmi szint nem egyenlő a lexikális tudással! (...és forditva sem!)

A lexikális tudás szintje az életkorral változik, de az értelmi szint marad, ha nem felejti el az ember, hogy MIT, HOL keressen!

2015. jan. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én abban nem hiszek, hogy gyerek-szülő viszonyon kívül létezik érdek nélküliség, feltétel nélküli szeretete emberek iránt.

Ha ez nincs meg, mindig van az a "pénz", vagy mindenki megvehető valamivel, csak meg kell a pontot talalni.

Egyre kevésbé hiszek el mar bármit is.

2015. jan. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
igen. Nem az emberekkel kell folgalkozni, hanem magaddal. Az embereket úgy kell tekinteni, mint olyan körményeket, mnt hogy hány emeletes egy ház. Az emberek úgy működnek, hogy akkor kedvesek veled, ha teszel feléjük gesztusokat, és akát évek is eltelhetnek addig, amíg valakivel eljutsz oda, hogy már nem kell eljátszanod azt, hogy csodálod, és mondhatsz kritikát anélkül, hogy megtorolná.
2015. jan. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hogy hülyeség vagy sem, értelmetlen kérdés.


"kell" egy egészséges egyensúly a kiábrándultság és a naivitás között, az más kérdés, kinek milyen eszközei vannak erre.


ez szerintem általános tendencia, most az elbutulás a csúcson van. az ostoba ember jól érzi magát, az értelmesebb/érzékenyebb meg befordul a többség miatt.

de őszintén egy ilyen országban, ahol 60% xenofób, a maradék meg ott tart hogy le a pártokkal, 50 évig biztosan nem változik semmi.

nem véletlenül menekül innen minden értelmes ember.


-


zergének igaza van, ez tulajdonképp az, ami elszigetel minket egymástól. ha képesek lennénk elnézőbbek lenni egymással, és saját magunkon jívatani, talán élhetőbb lenne a világ.

avagy "az észt osztották szét a legigazságosabban a világban, mindenki szentül meg van győződve hogy neki több jutott belőle" - hofi. valahogy így.


5:

a szülői kapcsolat is érdek. a létezésedérd cserébe a szülő megkapja azt a szeretetet amit a párjától nem, tud uralkodni vlaakin, be tud illeszkedni a társadalomba vele, és kiélheti rajta a szülő a megvalósítási vágyait, amire képtelen volt az életében. a valódi önzetlen szülő nagyon ritka. aki önzetlen de törődik is.

2015. jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 yuda ***** válasza:

Szerintem nem szabd hinni az emberekben. Ez így elég sarkos. Finomítok. :)


Persze, az ember társas lény és kisebb- nagyobb közösségekben élünk, kisebb nagyobb kapcsolódási formáink/pontjaink vannak sokféle szinten.

Valakikkel emiatt közelebbi kapcsolatban vagyunk, valakikkel távolibb. Nincs ezzel gond.

Másrészt viszont, fontos, hogy az ember ismerje önmagát. Ha megismered magad, rájössz, mennyire korlátozott lény vagy magad is. Menyire nem úgy sikerül minden, ahogy eltervezted anno 10 éve, 20 éve...vagy eltervezed mi lesz később és visszanézve mégse az az eredmény. Ebből kiindulva be kell látnod, az ember nem Isten.

Konklúzió, mert nem akarom elfoglalni az oldalt. :)...

- ha magadban sem bízhatsz meg teljes egészében, pedig magadnál jobban kevés embert ismersz elvileg, akkor másban még úgyse.

Legyen az ember tehát egészségesen (nem paranoiásan) távolságtartó és óvatos minden kapcsolatban.

Teljes egészében senkiben nem szabad megbízni.

Kell egy egészséges fenntartás, hogy ne lehessen egyszerűen csőbe húzni, átverni, csalódást okozni.

Amíg ez nem alakul ki, addig sok sérülésed lesz még. Utána is előfordulhat, de kategóriával kevesebb.

2015. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!