Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi férfi ellenes nő, és nő ellenes férfi? Ennyi lenne az emberekben a gyűlölet?

Figyelt kérdés

Lehet butaság a kérdés, de ahogy elnézem az embereket, a legtöbbjükön ezt látom. Csalódnak, majd onnantól kezdve gyűlölik az ellenkező nem tagjait, támadnak a másikra csak úgy hirtelen, általánosítanak, és még lehetne sorolni. Ez miért jó? Így élik meg a bennük lévő fájdalmat? Így dolgozzák fel a belső sérelmeket? Vagy egyszerűen csak lázadnak a külvilág felé? De ezzel csak azt érik el, hogy azokat is elűzik maguk mellől, akik amúgy támogatnák őket, törődést, figyelmet adhatnának.

Ezt egyébként minden korosztálynál láttam megjelenni...



2014. okt. 29. 08:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább nevelés kérdése.

Ma erre nevelik az embereket, mert az olyan tömeget, akiknek a tagjai egyedül vannak és nem szeretik egymást, sokkal könnyebb irányítani, mint azt, ahol szeretet és összefogás van.

Azon kívül az egyedülálló ember fajlagosan sokkal többet fogyaszt, mint aki csoportban él.

2014. okt. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Karinthy Frigyes nevű felhasználó válasza:


Férfi és nő hogy érthetnék meg egymást?

Hisz mind a kettő mást akar - a férfi a nőt, a nő a férfit.

2014. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Ezt én is észrevettem, elég furcsa. A legtöbben már ösztönből, minden ok nélkül utálkoznak a másik nemre, közben meg csorgatják utánuk a nyálukat. Nekem nem fér össze ez a kettő.

Én személy szerint nem gyűlölöm a férfiakat, csak ha tehetem, kerülöm őket. Nem viccelek, számtalanszor végigpörgettem az összes férfiismerősömet, rokonomat a fejemben, és egyetlen egyet sem találtam közülük, aki normális lett volna. Nem sértegetésből meg indulatszításból mondom, de tényleg. Ráadásul nem is arra gondolok, amire a legtöbb nő ilyenkor gondol, mondvacsinált apró hülyeségekre amiket a nők is ugyanúgy megcsinálnak. Tényleg mindegyikük olyan ember, akinek a közelében sem szívesen tartózkodom. Ez van. :/ Nem utálom a férfiakat, csak lehetőleg hagyjanak békén. :D

2014. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

#2 A drága művész úr nem számolt azzal, hogy nem csak monoszexuális emberek kolbászolnak a Földön.


Van, aki maga miatt (sértettségből, gőgből, csalódottságból, kiábrándultságból, félelemből), van, aki más miatt (nevelés, tömegnyomás - baráti, családi, tanári).

És akkor te még csak a jégjegy csúcsát látod. Azok az emberek, a "hétköznapi" emberek, akik nem foglalkoznak a politika vagy szociológia ilyen ágával, nem tudják, mennyire mennyire mély ez az ellentét. Én feminista vagyok, nekem például gyorsabban és jobban feltűnnek/szemet szúrnak/érzékenyebben érintenek egyes dolgok. Már a szó, hogy "feminista" rengeteg emberből ellenérzést vált ki - holott ez csak egy politikai irányzat, aminek rengeteg típusa van, mégis egyből a radikális csoportokkal azonosítanak mindenkit.

Rengeteget tudnék írni erről.

2014. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
46%

"feminista"

Ezzel az a gond, hogy a feminista a nők jogaiért küzd.

Sajnos ott is, ahol a nőknek TÖBB joga van, mint a férfiaknak.

Pedig az lenne az erkölcsös, ha az egyenjogúságért küzdenél.

De azt már nem feministának hívják: erre még szó sincs.

2014. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
51%

#5 Szeretném, ha levezetnéd, az élet melyen területein részesülnek a nők több jogban, mint a férfiak! Felhívnám még egyszer a szíves figyelmed: Jogban.


Mindemellett én az egyenjogúságért és egyenlő bánásmódért küzdök. A képzeletbeli libikókán a férfiak felé dől a mérleg - ha mindkét félnek ugyanannyi "súlyt" raknánk a részére, nem lenne egyenlőség. Értsd, a libikóka egyik felén két fiú ülne, míg a másik felén egy darab lányka. A feminizmus még egy lánykát ültetne az ott ülő mellé, hogy a két fiú mellett két lány ülhessen a libikókán.

2014. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

"az élet melyen területein részesülnek a nők több jogban"

A JOG a legtöbb helyen nem különbözteti meg a férfiakat és a nőket - kivéve néhol, ahol csak a nőnek jár támogatás. Amerikában ez pl. még jobban kifejezett, mint nálunk.

Inkább az illemszabályok azok, amelyek így kezdődnek, hogy "a férfi kötelessége". Na: ENNEK a megszüntetéséért nem küzdenek a feministák.


Olyan már nincs, hogy "a nő kötelessége" - ezt a feministák már sikeresen eltörölték.


"A képzeletbeli libikókán a férfiak felé dől a mérleg"

Talán még 5...10% különbség tényleg van a férfiak javára a gyakorlati életben. De ez egyre csökken - főleg a fiataloknál - és a tendencia alapján, na meg az erőviszonyok alapján elképzelhető, hogy át fog billenni a nők javára, vagyis átveszik majd a hatalmat.

Valószínűleg nem olyan durván, mint régen a férfiak - de lehetséges, hogy ők fognak vezetni.

A feminizmus már régen nem az egyenlőségről szól, hanem a hatalomról. Mármint a feminista vezetők hatalmáról.

Sok nő sem ért már velük egyet, annyira durvák és agresszívek.

De ez sajnos nem egyedi dolog: minden szervezet ezt az utat járja be. A Greenpeace pl. ugyanígy működik, pedig ők sem így indultak.

2014. okt. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Te már csak tudod, nemde? :-)

Bőven lenne minek utána nézni ahhoz, hogy reális képet kapj a jelenlegi állapotokról. Amit leírtál ide szép és jó, csak éppen nem igaz. Persze mindenkinek lehet saját véleménye, de azért majd igyekezz reálisabb képet kialakítani magadnak a téged körülvevő világról. És azzal sem sértenél vérig senkit, ha az összeesküvés elméleteidet megtartanád magadnak.

2014. okt. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Miért, te mennyivel tudod jobban?

Leírnád?

Az én elméletem azon alapszik, hogy kinek milyen szerepe, súlya van az életben. Amíg a fizikai erő számít, addig a férfiak előnyben vannak - de ez ugye egyre kevésbé számít a fejlett társadalmakban. Mit ad isten: pont itt tudják maguknak a nők kiharcolni az egyenjogúságot.

Egy idő után a fizikai erő kevesebbet számít, mint a szellemi: ekkor a nők előnybe kerülnek majd.

Az élet sok területén már most előnyben vannak - de ezt ugye nem akarják bevallani, hiszen akkor hogy szereznének további előnyöket?

2014. okt. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Gondolod, nem rágtam át magam ezeken a kérdéseken több százszor? Véleményed szerint nem kell napjában háromszor levezetnem az embereknek, a családomat beleértve, mi mit jelent és miért van úgy, ahogy? Nem akarod Te más nézőpontba helyezni a dolgokat, csupán a saját szórakozásodra kérdezgetsz - minek tépjem a szám feleslegesen? Ha azzal a fajta érdeklődéssel közelítenéd meg a témakört, amit az megkövetel és nem arra hegyeznéd ki a dolgokat, hogy a feminizmusnak nincs értelme, esetleg rossz, szíves örömest megosztanám Veled, én mit gondolok egyes dolgokról.
2014. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!