Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet, hogy mások tudnak...

Hogy lehet, hogy mások tudnak szarni az életükre?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy mások nem foglalkoznak semmivel, nem érdekli őket semmi, képesek tisztán a jelenben élni, én meg a legkisebb, akár nem létező dolgokon is képes vagyok órákig agyalni, és feleslegesen "mi lesz ha..." kérdésekkel stresszelni magamat?

Akár a jövőmmel kapcsolatos, vagy az egészségemmel, vagy bármivel.


Egy példa: érettségi + OKJ után járok, de bizonyos problémák miatt egyelőre nem tudok még munkába állni.

Mások örülnének, hogy otthon vannak, azt csinálnak, amit akarnak, sőt meg se fordul a fejükben, hogy dolgozni menjenek, majd csak akkor, ha a szülők már türelmetlenül noszogatják, erre én meg legtöbbször azon rágódok, hogy úristen dolgoznom kéne, de nem tudok, most mi lesz.


De ez csak egy példa volt a sokféle dolog közül.


Hogy tudnám ezt leküzdeni? Miért nem tudok én is leszarni dolgokat? Van valami módszer erre?



2015. jan. 2. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
A példa amit írtál azt speciál te látod jól! Belőled nem lesz munkanélküli nagy valószínűséggel! De amúgy értem mit akarsz mondani! Hidd el hogy muszáj megtanulnod ezt a gondolkodásmódot mert ha nem akkor egy munkahelyen nagyon rövid idő alatt kikészíted magad! Én is melóhelyen jöttem rá hogy szarni bele mindenbe! Meg ha megérzik a kollegák hogy mentálisan picit gyenge vagy és olyan kollektívát fogsz ki akkor még jól felcukkolnak és annál szarabb lesz! És ez tapasztalat! Sok kollegámat láttam már aki konkrétan apró semmi dolgokon rágódtak idegbetegeskedtek és kikészítették magukat! Mit ne mondjak viccesek voltak!
2015. jan. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miután kiégtem és 2 hónapig semmit se tudtam enni, mert mindentől fájt a gyomrom, azután rájöttem, hogy felesleges az agyalás, mert a dolgok 99%ára nem vagyok kihatással.


Teszem azt ami a kötelességem az adott napra. Ha nincs munkám keresek, ha van akkor bejárok dolgozni. Utána meg mivel ütöm el az időt/hétvégéket megint más kérdés. Ha van fontos dolog, amit rám bíztak akkor azt csinálom, ha nincs akkor kockulok vagy lefoglalom magam olyannal ami érdekel!



Felesleges agyalni hosszú távon. Én erre jöttem rá. Az élet megoldja. Valahogy mindig lesz, olyan nincs, hogy ne legyen sehogy!


26F

2015. jan. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2: igen, jelenleg nálam is odáig fajult a helyzet, hogy jött egy vírusos ételmérgezés, és azóta már elmúlt, de a gyomorideg miatt sokszor még mindig enni se tudok..és azóta lettem ilyen 'mindenen-gyomorideg-stresszelős' is, pedig sose voltam ilyen :(

2015. jan. 3. 12:14
 4/5 anonim válasza:
100%
Nem tudnak mások se mindenre szarni,csak elterelik vmivel a figyelmüket így pl a munka háttérbe szorul mondjuk.Csak állandóan megy a megjátszás nert nem akarnak gyengének tünni nehogy kiszurják a többiek.Pl ha téged az érdekel hogy este 5 szintet fejlödj World of Warcraft játékban nem fog érdekelni nagyon a munka meg mások se.
2015. jan. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 hehe :D hát mondjuk igen..attól függ kinek milyen célja van az életben.
2015. jan. 4. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!