Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Borravalót kellett volna adnom?

Borravalót kellett volna adnom?

Figyelt kérdés
Nem rég alakult ki az a helyzet, hogy elvesztettem sajnos a szüleimet, nagymammamal elek, en 19 vagyok, sajnos a nagymamam beteg, ezert rendeltem neki a netről egy egészségügyi kelléket (ami már igencsak szükségszerű volt). DPD futarszolgalaton keresztül jött (+990 ft-ért szállította) nem adtam a futárnak borravalót, én tartom el a nagymamamat és sokszor sajnos tényleg éheznünk kell. Mégis rossz érzés van bennem, hogy a futár amilyen képet vágott, mintha elvárt volna egy kis pluszpénzt..Ti mit tettetek volna a helyemben? 500 ft nálunk egy kétfős ebédet jelent..Hozzáteszem nem sajnálkozni akarok, elfogadtam ezt a helyzetet, csak tényleg.. Nem esik valami jól, pl: ez a borravalós dolog..
2015. jan. 2. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Borravalót nem kötelező adni. Én sem mindig adok, vagy ha igen, lehet hogy csak felkerekítem pl a 990 ft-ot 1000-re, így kap 10 forintot...

Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha nektek szükségetek van arra a pénzre, jobban mint a futárnak a borravalóra. Az meg szerintem kifejezetten bunkóság, ha egy futár arcára kiül az, hogy ő borravalót vár...

2015. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A borravaló nem kötelező. Ne érzékenykedj és ne adjál, ha nincs miből.
2015. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
A futár nem pincért, nem számolják bele a fizetésébe az esetleges borravalót.
2015. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell adni.
2015. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
58%
Nem kötelező adni. Mint valaki írta ha 90 ft a végösszeg tehát mint multkor amit rendeltem és 43490 ft volt. Arra adtam 43500-at. Ennyi. Többet mi sem adunk. Van neki fizetése.
2015. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Én az egész borravalózásnak nem látom semmi értelmét.


24F

2015. jan. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell adni, ha nincs. A 990 ft a szállítási költség, most ha a 10-est visszakérted, az már a futár egyéni szocproblémája, hogy húzza a száját. Ételfutárnak illik adni maximum, de az ilyen csomagrendelésesnek totál fölösleges.
2015. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

"Ti mit tettetek volna a helyemben?"


Kedves kérdező, az a dolga, hogy kihozza a csomagot, miért járna ezért borravaló? Ráadásul ez nem fodrászat, vagy sebészet ahol a szép munkát, és a tudást jutalmazod, mert elégedett vagy a kapott eredménnyel, vagy a kiszolgálással hanem egy csumpi futár, ezt a munkát egy idióta is el tudná végezni. Ráadásul pofákat vágott, bunkó volt ergó nem érdemel semmit, maximum lóf..zt a seggébe.

2015. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
munkám szerint emberekkel foglalkozom a segítő szakmában. közalkalmazotti a bérem, a nettója még a százat sem éri el. nem éhezem, de igencsak filléres életet élek. ennek ellenére nemhogy nem várom el, de vissza is utasítom, ha valamelyik ügyfelem pénzt akar adni. mindenkinek megvan a maga indoka arra, miért lenne jó több pénzből élni. DE! attól, hogy a főnök/állambácsi kevés pénzt ad, még nem lenne szabad másokon behajtani azt az összeget, ami szerintünk nekünk jogosan még jár. a futár is megkapta a maga fizetését, ha kevesli, beszéljen a főnökkel, keresgéljen más állást, és ne például tőled akarjon plusz bevételt kicsikarni.
2015. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!