Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges hogy nem leszek...

Lehetséges hogy nem leszek képes helyt állni az életben?

Figyelt kérdés

15/F vagyok kilencedik osztályos.

Kezed azzal hogy hát nem vagyok valami szorgalmas a tanulás terén, de eddig azért mindíg tanultam anyitt hogy olyan közepes legyen az átlagom.

Most ahogy kilencedik osztályos lettem valahogy még egy ketest is nagyon nehéz össze kaparnom. Eddig a töri tz-im mind egyesek lettek pedig volt olyan hogy több napot tanultam rá. És hasonló a helyzet a többi tantárgynál is. Régen ha már átnéztem a füzeteimet meg a könyvet a legrosszabb esetben is egy kettest össze bírtam kaparni.

Hát most ott tartok hogy három tantárgyból bukádra állok és egyszerűen ez nagyon kétségbe ejt. Már depressziós vagyok emiatt. Egyszerűen félek hogy mi lessz így velem, hogy meg-e fogom találni a nekem való szakmát.



2015. jan. 4. 16:55
 1/4 Manó9919 ***** válasza:
Valami nekem sem megy több napot tanulok rá és 2-es. Aztán jön a doga 10 perc és 4-es. Ez azt jelenti hogy ne terheld túl az agyad. Tanulj úgy hogy 30percet egy tantárgyra ne csinálj semmi mást és hangosan olvasod.
2015. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan, simán menni fog, de szerintem kell egy hosszabb idő, amíg átállsz általános suliról középsulis szintre.


Az is lehet, hogy rossz a tanulási technikád, vagy már valahogy máshogy lenne jobb, nem úgy ahogy régebben.


Gondolom most valamivel többet kérnek tanulás terén, mint nyolcadikban, nem? Hogy valamivel többet kelll visszaadni, mint eddig, és ez miatt részben.


Ez miatt ne legyél depis, inkább ülj le, szívj friss levegőt, és ülj neki :)

De ha görcsösen próbálsz tanulni akkor nem sokat érsz el vele.


Még mikből állsz így a törin kívül?


Ja, és majd egyetemen is kb ugyanez lesz, de ez egy másik téma :D

2015. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így jártam. Csak én 9.-ig húztam. Eddig 4-es 5-ös tanuló voltam, most 10.-ben pedig 3 kettesem lesz félévkor a többi 3-as illetve készségtantárgyak és angol 5-ös. Emellett németből még eldől hogy bukok-e.

Idén én is úgy voltam hogy nem számított mennyit tanultam, nem ment. Volt olyan 5-ösöm amit leimprovizáltam, de sok tanulós dolgozatom lett 2-es meg 1-es amikre sokat készültem. Ettől függetlenül én nem érzem magam butának. Órán biztos jól odafigyelsz? Az sokat számít, mert ott érthetsz meg a legtöbbet. Én 5.ben tanultam utoljára rendesen majd csak az órákon nagyon stréber voltam és amúgy lesz*rtam, egészen kilencedik félévig ahol egy kicsit kellett belejönnöm hogy meglegyen a német átlag. Most pedig én is nagyon rosszul állok.

Tudom hogy nem sokat segít, de gondoltam leírtam hátha könnyít az hogy más is van ilyen helyzetben.

Amúgy sok kitartást kívánok neked, én szerintem simán össze bírod szedni :)

2015. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, fülkéből is.
2015. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!