Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Munka vagy suli? Ezzel ki...

Munka vagy suli? Ezzel ki hogy van?

Figyelt kérdés
15 vagyok, másodszor kilencedikes. Szóval van 8 általános végzettségem. És azt kell mondjam sajnos hogy már most úgy vagyok vele hogy inkább dolgoznék pénzért minthogy suliba járjak de a tanulás nem megy. Bármennyire is mondjátok már nem lehet ezen változtatni. Nem akarok bele kezdeni hogy miért is, Köszi a megértést. És igen azt a szöveget is ismerem hogy mindig előrébb jut ilyen témában az ember akkor visszavágyik az előzőre... Köszönöm a rendes válaszokat!

2015. jan. 4. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A 15 az még fiatal, bőven tudsz akár valami szakmát tanulni, vagy érettségi, ami alapnak számít igazából, de ha jól értem túl sok kedved nincs hozzá.


Mindenesetre valami papírt hozz össze, még ha szoktál is dolgozgatni ismerősöknél, mert 8 általánossal a legalja szenny melók jutnak majd.

2015. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát amilyen értelmes vagy, inkább tanulj csak még bőven. Tudod miért? Mert, ha te már eldöntötted, hogy te dolgozni akarnál, és már előre lehurrogtad az olyan válaszokat, akik azt mondanák neked, hogy tanulj, mert..., akkor minek tetted fel a kérdést? Plusz már bocsi, de dolgozni egyáltalán nem könnyebb, mint iskolába járni és tanulni. Lehet ugyan, hogy pénzt kapsz érte, a tanulásért meg jelenleg nem, de ha jól akarsz élni és nem éppen hogy csak, akkor ahhoz igen is tanulni kell. Vagy egész életedben fillérekből, csöveskedni szeretnél? :(
2015. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, és 16 éves korodig amúgy is tanköteles vagy.
2015. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Legalább a tizedikig juss el, onnantól kezdve tanulhatsz szakmát. (Első OKJ ingyenes sok esetben.) 8 általánossal a legalja munkát kell majd elvégezned nulla pénzért.

Elhiszem, hogy idegesítő, ha okítani próbálnak, de gondolj magadra évek múltán.. Jó lenne biztonság, nem? És nem egyik napról a másikra élni, mert csak alkalmi munkáid vannak vagy segélyből élsz..

Nem kell mindenkinek diplomásnak lennie, de valamivé képezned kell magad.

2015. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja azt nem mondtam hogy fiú vagyok. Pedig nem 1-2 embert ismerek akiket jól megfizetnek 8 általánosukkal. Anyám is az pl. Ő a tesco-ban van árufeltöltőnek ami pl nekem is bejön..:P
2015. jan. 4. 22:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Èn elvileg diszkalkuliás vagyok, azaz számolási zavarom van. Ugyan ezt nem lehet diagnosztikailag bizonyítani, mègis èrzem hogy igaz. Hiába tanulom az anyagot, figyelmetlen vagyok ès folyton hibázok a feladatokban. Feladtam. Idèn eddig nyolc darab egyesem került beírásra, de lassan felmentenek ès nem kell a továbbiakban görcsölnöm rajta, hogy mièrt vagyok hülye a tárgyhoz.

Mèg legalább egy èvet várj, utána már nem leszel tanköteles. Ha nincs más megoldás, tegyèl le egy okjs szakmát, már ha ennyi idősen lehetsèges. Szemèly szerint èn nem ajánlom, hogy befejezd a tanulmányaidat, mert manapság szinte lehetetlen szakma, èrettsègi vagy felsőfokú vègzettsèg nèlkül elhelyezkedni. Sőt az èrettsègi letètele lassan egyenlővè válik az alap nyolc általanossal. Èrdemes többször átgondolnod a lehetősègeidet. Nem kell hirtelen belevágni a dolgok közepèbe.

2015. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, jól mi? Neked a minimálbér jó? Anyukádnak, azért lehetett csak 8 általánosa, mert akkor még elfogadott volt, akkor még nem volt világ válság, és ekkora munkanélküliség és még sorolhatnám. De mint írtam, 16 éves korodig így is úgy is tanköteles vagy, ha már egy évet megcsináltál miért ne tennél le egy szakmát. Miért keserítenéd anyádat el? Ne légy barom! :)
2015. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkodom ezen. Amúgy én a némettel vagyok úgy mint te. És mi az a okj???
2015. jan. 4. 22:47
 9/12 A kérdező kommentje:
Másodszor kilencedikes de az előző más suli volt. És anyám már nem minimálbért keres
2015. jan. 4. 22:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is mindig így gondolkoztam nagyjából. Már dolgoznék, és nem az iskolába szeretném mereszteni a sggem. DE! Egy alap végzettség, egy szakma mindig jól jön. Nekem is megvan az érettségi, most csinálom a szakmát, de onnantól meg húhúúúú. Mehetek dolgozni. Mellette van gyakorlatom, egy gyárban, és diákmunkában is van munkám, szóval tudom, miről beszélek, és inkább kelek négykor egy reggeli műszakhoz, minthogy egész nap a padban üljek. Egyébként meg..Ha neked 8 általánossal a jó...Valakinek házat is kell építeni, meg virágot ültetni.
2015. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!