Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak és nőknél mi az oka a...

Férfiak és nőknél mi az oka a megcsalásnak? Ugyanaz, vagy nemenként eltérő okok vannak?

Figyelt kérdés

Itt most a dolog mentális érzelmi/pszichológiai okai érdekelnek. Kérem, hogy a mert "minden férfi disznó" és mert "minden nő lotyó"-stílusú válaszolók kerüljenek.

Már ha van hozzá elég szellemi kapacitásuk. :D


2015. jan. 5. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Személyenként eltérő dolog szerintem,erre nem lehet konkrét választ adni.
2015. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tele van a net ezzel a temaval es ott elemzik is, hogy kinek mi altalaban (pszicologusok irjak le), de angolul keresgelj ugy meg tobb van.


En csak a sajat es baratok/nok tapasztalatait tudom elmondani.

Nokent: boldogtalansag-ellaposodott kapcsolat, ahol mar se erzelmileg, se szellemileg nem erzed kozel magadhoz a tarsad es hirtelen feltunik valaki, aki kedves, figyelmes, erdeklodo...es hirtelen egymasbagabalyodas.


De nokent en pl. az erzelmi uresseg fazisaban jartam es szex se nagyon volt a parommal, amikor egy fefi egyszeruen csak ramnyomult es hat en hagytam, ebbol lett kesobb erzelmi es szellemi egymasrahangolodas is.


A ferfi a hazassagaban hianyerzetre panaszkodott, hogy o azert csinalja (a megcsalast), mert otthon bar szex van, de nem kapja meg a megfelelo szellemi tamogatast a munkajaban es raadasul, mindenert lecseszi az asszonya. (aztan persze ki tudja).

Egy havernom baratai azert csaljak a feleseguket/baratnojuket, mert 1. otthon nem tudnak mindent megbeszelni legfokeppen a munkajukrol hallani se akarnak es ezert jo valakivel errol eszmecserezni...na meg persze akkor mar halasak is es ezt szex formajaban fejezik ki.

Tesom szerint jo titkosban jarni, mert az izgalmas, a lopott orak, a masik ferfi kijatszasa es hogy ilyenkor szenvedelyesebbek a nok. O allitja hogy ilyenkor szerelmes, de tudja az ilyen kapcsolat nem fog sokaig tartani.


A leirasok alapjan a ferfiak inkabb testi okok es munkahelyi elcsabulas miatt csalnak, a noknek inkabb lelki hianyuk van es azert.

De tenyleg annyi jo cikk van...

2015. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyéni eltérés is lehet.


Az egyik leggyakoribb ok nők esetén, hogy a minőség a legfontosabb nekik, tehát az ideájukhoz mindig egyre közelebb esőt keresnek. Magyarán ha akad jobb, az kell nekik - innentől már csak pofakérdése, milyen vastag rajta a bőr...


A férfiaknál az egyik leggyakoribb ok a vadászösztön ,a mennyiségi tényező: még egy nő kell... még egy... még egy... hú, avval milyen lehet... avval is... meg avval is... Itt fizikális tényezők erősebbek: a tesztoszteron folyamatos, erős feszítést okoz, plusz a látvány általában jobban hat a férfire, mint a nőre, a nők meg ott mászkálnak a világban, szóval... :)


Nemektől független okok is lehetnek: romlóban az aktuális viszony.


A normális az volna, ha nyíltan ELŐRE szólna az illető, hogy ő mást (is) kíván.

2015. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs igazán eltérés nő és férfi között ebben. Hiányzik otthon a kedvesség, törődés, elhanyagolja a párja, vagy konkrétan nincs otthon szex.

Persze nyilván van olyan is, aki bárkit megcsal, lehet a párja a legjobb, legodaadóbb ember, akkor is hajtja a vére, nem akar kihagyni semmilyen lehetőséget sem. De szerintem ebből van a kevesebb.

2015. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2: A net tele van szeméttel. Engem a pszichológia felől érdekel.
2015. jan. 5. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes... egy percen belül igen hasonló véleményt post-oltunk! :))) Talán nem véletlenül...
2015. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kettesre és a hármasra értettem, én voltam a hármas.
2015. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3-as: Nem létezik olyan, hogy vadászösztön. Ezt férfiként állítom. Ez egy nagyon béna elképzelés a kiéhezettségre. A 10x annyi tesztoszteron szintünk kiéhezettebbek vagyunk, mint a nők. Valójában a vadászösztönnek nevezni kb. annyi értelem van, mint ha azt állítanánk, hogy nők a férfiak kedvéért csípik ki magukat.
2015. jan. 5. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nálad nincs miért ne létezhetne vadászösztön? Ha neked nem áll fel másnak sem? Vagy hogy is van ez? Hmm... megannyi kérdés...


Szerintem férfi oldalról nem hagyható figyelmen kívül a megszokás. Ugye egy férfinak sosem bókolnak úgy a nők, mint fordítva. Ezen felül egy kapcsolatban a férfi a minimális visszacsatolást sem kapja meg minden esetben, hogy ő bizony még férfi és nem is rossz férfi. Ezen visszaigazolást bizony a hódítások és pásztorórák pótolják nekik. Egyfajta önértékelési problémára is visszavezethető, ha úgy nézzük. Folyamatosan keresik a megerősítését annak, hogy ők bizony még érnek valamit.

Persze lehet, hogy tévedek...

2015. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem létezik olyan, hogy vadászösztön. Ezt férfiként állítom. Ez egy nagyon béna elképzelés a kiéhezettségre. A 10x annyi tesztoszteron szintünk kiéhezettebbek vagyunk, mint a nők."


Az az érdekes, hogy bár én is férfi vagyok ,de én a vadászösztön kifejezést azért használtam, mert a férfiak többségénél látni vélem ezt, miközben saját magamon nem. Saját magamon hasonlót tapasztalok, mint te, bár előzőleg ezt is hozzátettem a fejtegetésemhez.

2015. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!