Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kúrálhatom a túlzott...

Hogyan kúrálhatom a túlzott féltékenységemet?

Figyelt kérdés
Nagyon féltékeny vagyok es a legfontosabb barátságom is emiatt mehet tönkre amit nem akarok mert az illető rettentően fontos nekem. Mit csináljak hogy ne legyek ennyire féltékeny?
2015. jan. 8. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Tanuld meg: magadnak te vagy a legfontosabb. Önzőnek hangzik, de nem az. Ha magaddal nem vagy elégedett, ha magadat nem szereted, hogyan várhatod el másoktól, hogy fogadjanak el, és szeressenek? Hozd ki magadból a legtöbbet, amit ki tudsz, de ne legyenek lehetetlen elvárásaid. Másokkal szemben se.


Miért baj, ha másokkal is ismerkedtek? Miért baj, ha nem minden időt töltötök együtt? Miért akarod birtokolni a másik embert? ezekre válaszolj.

2015. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem baj ha másokkal is ismerkedünk. Nem minden időt akarok vele tölteni. Nem birtokolni akarom. Szarba sem vesz. Ha az lenne a helyzet, hogy úgy vagyok féltékeny, hogy velük is van meg velem is akkor teljesen más lenne. De nem így van. Velem nem foglakozik. És ezt tényleg így értem. Hetente egyszer beszélünk. Szerintem jogosan érzem a féltékenységet.
2015. jan. 10. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is voltam így. :/ Szakítottam, mert arra jutottam, hogy a saját életemben főszereplő akarok lenni, nem mellékszereplő. Neki a barátai voltak fontosak, hozzám nem jött el. Velük elment bulizni, (több ezer Ft), engem sehova nem vitt el, még úgy se, hogy a sajátomat én fizettem volna. Engem nem volt pénze meglátogatni (150 Ft-os buszjegybe került volna), de a haverokkal minden másnap inni mentek stb- órákig mondhatnám. Ismerem. Ez valóban nem birtoklási vágyból fakad, hanem a nemtörődés kényszeríti ki belőled. Nem vagy szeretve.


1-es voltam.

2015. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz érzés. Mégis mindig én érzem magam hibásnak.
2015. jan. 11. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Naná, ez a cél. Sőt, majd egyszer csak azt veszed észre, hogy annyira túlfeszíti a húrt, annyira nem vesz figyelembe, megaláz, mintha nem is lennél neki. Mintha nem lennétek együtt. Na ezt azért csinálja, hogy TE MONDD KI a szakítást, mert gerinc, na az pont nincs benne hozzá. Én elé álltam, közöltem vele, hogy ezt velem nem játssza, nem fogja elérni, hogy én szakítsak, miközben ő nem akar velem lenni, legalább ennyi bőr legyen a képén, és mondja ki ő.
2015. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!