Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről akik a közösségi oldalakon a Dr-t (doktort) a vezeték nevükkel egybeírják pl. : DrValki csakhogy mindenféleképpen tudjon róla mindenki?

Figyelt kérdés
és nem nem savanyú a szőlő, mert nekem is megvan a végzettségem és odaírhatnám. Vagy van valami jelentősége ennek az egybeírásnak? Nem értem. vajon ők mindenkinek így mutatkoznak be mindenkinek?!

2015. jan. 8. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha teheti, miért baj ez neked??
2015. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
számomra egy kicsit taszító
2015. jan. 8. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Kétféle ember van, aki mindenhol használja a Dr-t(mert megérdemli, mert megdolgozott érte, ezeket szokták mondani, meg igazából mert kompenzál valamit, mert ki akar tűnni, mert státusz szimbólum, stb.) és aki, csak olyan hivatalos, szakmai esetekben használja, ahol valóban van jelentősége (nekem ez utóbbi szimpatikusabb).
2015. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha valaki hosszú évekig tanult és vért hugyozott minden héten, tanult míg mások buliztak és hülyéskedtek, akkor hagy legyen már büszke arra amit elért. Nem ez a taszító, hanem ha valakinek az a neve, hogy Kovács JB Pista, Nekde Csak Zsófika stb.
2015. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is vért hugyoztam érte hidd el, nem a két szép szememért kaptam, de tudok olyanról aki magának sem ismeri be hogy az esetek nagy részében kegyelemből ment át mosz meg játsza az agyát hogy ő Dr! :-\
2015. jan. 8. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Szintén zenész. :D

Nem tudom, van, aki rögtön kiírja, ahova lehet meg rohan az okmányirodába. Ahogy észrevettem, főként olyan évfolyamtársaim mutatkoznak be még civilben is doktorként meg írják ki facebookra, akik mondjuk kisebb faluból jöttek és mindenki körbenyalta őket, mert elértek valamit - ami biztos szép teljesítmény az adott helyzetben, de nem nagyobb, mint akárki más részéről.

Én egy tipikus elitista, sznob iskolából jöttem, végig abban a szellemben neveltek, hogy egy jó diploma a minimum, nem is emeltek piedesztálra amikor lediplomáztam, kb természetesnek vették. Akiket civilben ismerek meg, azoknak nem is doktor xy-ként mutatkozok be, csak szakmai környezetben használom, ahol kell.

Persze ez csak egy elmélet és személyes megfigyelés. :D

2015. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Vicces mert én is egy kis faluból jöttem ráadásul kis-nagy családomban én voltam az első aki egyetemre ment. Igazából mindig jó tanuló voltam (az egyetemet leszámítva :D), de ennek sosem volt szabad nagyon örülni, mert az unokatesóim linkek voltak és nem ment úgy a suli nekik. Aztán évekkel később az egyetem alatt meg az orrom alá lett dörgölve, hogy simán el lehet végezni egy fősulit gyerek mellett. Mire én: de ez egyetem! mire ők: mindegy. Igen tényleg ugyanaz már elnézést wc-s néni ruhatárszakra levelezőre bejárni néha, addig is anyós kirázza a gyereket a sz*rból. nekem nem lett vna aki ezt megtegye, mert ugye én nem levelezőn voltam és nem otthon. na mindegy aztán nagyobb volt az öröm mikor az uncsitesóm asszonykája megszerezte a főiskolai diplomáját meg a nyelvvizsgáját. és igen fájt hogy engem nem néztek annyiba, hogy amit letettem az asztalra az (IS) eredmény (mármint anyámék igen csak a rokonság nem). Szóval nekem is lenne mit kompenzálni :)

Jah persze most boldog boldogtalannak mesélik az unoka milyen jó tanuló, nekem erről meg úgy kellett kussolnom egy-egy családi vacsoránál mintha mekkora szégyen lenne.

Hát ennyi! De nem fog odaírni mert akkor én leszek a nagyképű (mondjuk nem is miattuk nem írom oda :D)

2015. jan. 12. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!