Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyáva a férfi, ha megüt...

Miért gyáva a férfi, ha megüt egy nőt?

Figyelt kérdés

NEM provokálásnak szánom, de nem értem ezt a jelzőt erre a cselekedetre.

Ismerősömről jutott eszembe a kérdés. A felesége valami jelentéktelen dolgon annyira felkapta a vizet, hogy tombolt, mindent levágott a földre, üvöltött stb. A férje próbálta megnyugtatni, csak rosszabb lett. Nem foglalkozott vele, rosszabb lett. Utána elege lett a férfinak és lekevert a nőnek egy nagyobb pofont. Na akkor csönd lett, és lenyugodott.

(mindezt hallottam, mert a szomszédban laknak)


Erre a nő gyávának nevezte a férfit. De miért? Miért a férfi nyeljen le mindent, ha a nő nem tud magán uralkodni? Most lehetnek olyan válaszok, hogy "ott kell hagyni a fenébe", de gondolom ez az 1-szeri hiszti nem válóok.


Ha a nő megüt egy férfit, az miért nem gyávaság?


Persze senkit sem kell megütni, de ha ilyenre kerülne a sor.



2015. jan. 13. 11:06
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mellesleg a nő is mesélte, hogy min vesztek össze, és tényleg jelentéktelen dolgon.
2015. jan. 13. 11:08
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezt a gyáva jelzőt azért sem értem, mert ha egy izomtibor laposra ver, vagy megüt egy vékony vagy gyengébb férfit, akkor senki sem mond semmit.
2015. jan. 13. 11:13
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Azért gyávaság, mert kihasználja az egyértelmű testi fölényét, elmenekül arról a szintről, ahol egyenlőek. Olyan ez mint mikor, 3-an támadnak egy emberre.. Egyedül nem mernek? A férfi szóban, érvekkel nem mer harcolni? Ha pedig ott hagyni nem képes, és vitázni sem nem az a megoldás, hogy leverem a nőt csak, hogy én tegyem fel a pontot a mondat végére. Félreértés elkerülése végett a verekedős nőkről is meg van a véleményem.
2015. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Hát te teljesen képzavarban vagy! Ha neked erre a kérdésre nem evidens a válasz akkor nagyon rosszul szocializálódtál.
2015. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

"A férfi szóban, érvekkel nem mer harcolni?"


A kérdésben is benne volt, hogy nem tudott vele szót érteni. Vannak olyanok, akikre csak így lehet hatást mérni, de még olyan is, akin orvos se segít, mert elmebeteg. Lehet meg van a nőnek is a problémája, nem tudhatjuk. Én sem pártolom ezt a módját, de látod, attól nyugodott csak le.

2015. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
A nők előszeretettel használják ki azt hogy nőt nem ütünk meg és szabadon tombolnak, vagy esetleg ütik meg ők a férfit. Csak azt hagyják ki a számításból, hogy ezt nem mindegyik tűri. Nőt nem érdemes megütni, mert azt csak felhasználja az ember ellen. Fogni kell egy kancsó jeges vizet és leönteni vele szépen, aztán felmosatni vele hogy elfoglalja magát.
2015. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
A 3as vagyok. Hagyja ott vagy öntse le, nem hiszem el, hogy nincs kevésbé drasztikus lépés a bántalmazásnál, amitől az illető lenyugodna.
2015. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Tuti, hogy kedves szomszed nem eloszor utotte meg feleseget.
2015. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
Aki megut egy not az nem gyava hanem egy kis aljas patkany.
2015. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

Aki megüt valakit, akiről tudja, hogy nem tud neki visszakézből adni akkorát, hogy padlót fogjon, az bizony nem vall túl nagy bátorságra.

Kíváncsi vagyok, ha egy tonnás izomkolosszus hisztizett volna és nem az asszony, akkor is ilyen bátran pofozkodott-e volna a férj?


Egyébként egyszeri hiszti tényleg nem válóok, de nem is ok a verésre.

Szerintem ha odáig jut egy kapcsolat, hogy pofozkodásra kerül a sor, ott már gondok vannak.


De az ő dolguk, majd megoldják, ahogy akarják.

2015. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!