Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A félelmet ugyanúgy ki lehet...

A félelmet ugyanúgy ki lehet irtani mint táplálni?

Figyelt kérdés

Hogyan győzhető le a félelem? Hogyan nézzek szembe, olyan gyerekes félelmekkel amik nem is léteznek?

Vagy ezek a félelmek a saját elmém bomló foszlányai?


Gyerek korom óta előfordul, hogy félek valamitől, amitől nem kellene. Akkoriban ha féltem egy baglyot mintázó fali dísztől, vagy egy szétszakadt plüss állattól a kamrában akkor tudtam, hogy konkrétan attól félek mert számomra ijesztő volt.

Manapság már nem tárgyaktól félek, nem is emberektől (bár tőlük mindég tartok), hanem nemlétező dolgoktól, szó szerint szörnyektől. Az emberek által kreált szörnyektől, nyomasztó felvételektől, amik kiölik az emberből a legszebb gondolataikat és megtöltik folyamatos komorsággal. Leírásoktól amik vagy igaz vagy kitalált eseteken alapulnak, kísérletek amiket a világháborúban végeztek a tudósok, orvosok, nagy hatalmúak. Elhagyatott helyektől ahol zajlottak ezek a kísérletek.

Igazából, félek az emberi gonoszságtól. Csak úgy tudom kiirtani ezt magamból, ha tudatlan maradok, vagy nem hiszek el mindent?

Éreztek hasonló képen?



2015. jan. 13. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A félelmet lehet táplálni és ellen lehet neki állni. Tudom, mit érzel, mert én nekem nem csak a képzeletemben léteztek dolgok, hanem láttam is a saját szemeimmel dolgokat. Nem fogok beszámolni, mert félelemkeltő.

Az egyetlen dolog, ami neked segíthet az az Isten szava, ami a biblia teljes egészében. Ha elolvasod az újszövetséget végig, akkor rájössz, hogy honnan vannak a félelmek és hová kerülnek, amikor az ember az igaz útra lép. Ez nem maszlag. Ne hallgass senkire, aki mást mond, lásd meg, hogy az a félelemkeltő, mert uralkodni akar rajtad. Ne foglalkozz a vallásokkal, csak olvasd a könyvet, meg fogod érteni.

2015. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sok tanácsot kaptam a könyvekre alapozva és olvastam is sokszor őket, van pár kedvenc történetem.

Ez az én nagy problémám, hogy képtelen vagyok vakhittel rendelkezni. Utána olvastam sok történelmi háttérnek és fejtegetéseknek is, millió filmet láttam a témában és igazából arra a következtetésre jutottam, hogy ez is egyfajta nyugtató az elmének. A biológiai háttéren mit sem változtat, csak segít elterelni a gondolatot. A keresztes lovagok is Isten szavát követték amikor mészárolták azt a rengeteg ártatlant akik nem azt a nézetet követték amit ők? Vagy csupán rákenték az akkori emberek egy felsőbbrendű erőre azt a fekete melaszt ami elborította a lényüket?

2015. jan. 13. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy győzhető le ha tudatosítod magadban azt hogy a félelem illúzió. A félelem nem létezik a félelem te agyszüleményed, te hozod létre és csak is te pusztíthatod el.
2015. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha sikerülne legyőznöm a félelmet, mit éreznék utána?

Azt tudom mit éreznék, ha egy ember elém állna egy pisztollyal és a fejemhez szegezné, hogy adjam át az értékeimet. Mivel nem ragaszkodom az élethez, vagy csupán kíváncsiságból mondanám, hogy lőjön, ha akar. Ha elég bátor lennék kicsavarnám a kezéből a pisztolyt, amit gyenge fizikai állapotom miatt nem tudnék megtenni, de megpróbálnám. Ha elég őrült lennék én ölném meg magam, mielőtt ő megtehetné.

...ha nem félnék, annyira, hogy ne ragaszkodjak a szánalmas életemhez.

Ezek reális félelmek, de hogy viszonyulhatnék a sötétséghez, ha már nem lenne bennem félelem? Ha bezárnának egy kamrába, koromsötétben, az ember agya előbb utóbb feléled, pláne ha olyan instabil az egészsége mint az enyémnek. Nyugtázhatnám, hogy sötét van és elkezdhetnék kijárat után tapogatózni és azt érezném a kezeimmel amire számítok... semmit, falakat.

2015. jan. 13. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Létezik egy tudományág ... ismételem Tudományág, nem varázslás, amit pszichológiának hívunk. Ezt Freud kezdte el és bevezetett mellé egy fogalmat, amit pszichoanalízisnek nevezett el. Azt mondta, hogy a belső lelki világ alapjai leginkább a gyerekkorban keresendőek, ha sérelem történik az egyénnel ezeket felszínre kell hozni és ha lehetséges megoldani. Hagyj szemléltessem egy példával Pisti 3 éves volt alig volt még csecsemő de már járni tudott egyszer csak elment a szomszéd kerítése mellet és egy kutya ráugatott. Kicsi volt így nem emlékezhet, de azóta mindig kirázza a hideg ha kerítést lát és nem tudja miért. Nos ha ez a sérelem még ennél is szörnyűbb akkor okozhatnak ilyen furcsaságokat. De nyugi nem vagy egyedül csak kérj segítséget, én például attól féltem, hogy gonosz szellemek megszállnak és elveszik a lelkem energiáit ... m1 a lényeg hogy keresd magadba a dolgot ne odakint!
2015. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!