Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ettől rasszista...

Szerintetek ettől rasszista lennék?

Figyelt kérdés
Szóval felmerültek bennem kételyek ezzel kapcsolatban.Van egy arab barátnőm, volt régebben egy cigány barátom és egy szerb is.Semmi bajom nem volt velük szerettem őket bár a szerb a vége felé kicsit bekattant de ezt nem a származásának tulajdonítottam soha. Elég rossz környéken élek sok a roma származású erre felé és ha este hazafele meglátok egyet, aki kicsit is rosszabb kinézetű automatikusan elkezdek kicsit nyugtalankodni, ha pedig csapatban vannak félni. Sajnos ezt nem tudom befolyásolni de rasszista sem akarok lenni kicsit se, illetve még van egy olyan gondom, hogy azokkal szemben is eléggé kétesek az érzéseim, akik alpári stílusban, üvöltözve kommunikálnak az utcán(ez már viszont származástól független bár gyakoribb, hogy ezt nem magyartól észlelem de volt már arra is példa)
2015. jan. 13. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az! Normálisak a reakcióid.
2015. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy az, ez normális. Én is így vagyok ezzel.
2015. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy az. Én egészen biztosan nem vagyok rassszista, olyan munkakörben is dolgozom, ahol nem lehet senki rasszista. Az normális, hogy megfigyelsz valamit és ha az rendszeresen ismétlődik, akkor belőled is vált ki reakciókat. A rasszizmus egészen mást jelent.
2015. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy az, illetve ha automatikusan enyhén rasszista gondolataid vannak azzal nem nagyon tudsz mit csinálni, csak az lenne a baj, ha te kezdeményeznél, provokálnád a szóban forgó egyéneket... Amíg ezek csak gondolati szinten működnek benned és nem hiszed, hogy rassz=emberi természet, addig nincs gond. Egyébként ezek állati ösztönök és érdemes rájuk oda figyelni, meg is támadhatnak. Gondolom ha normálisan öltözött/viselkedő cigányok, arabok, stb-ik szálnak fel melléd a buszon, akkor ezek az ösztöneid sem indulnak be.
2015. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális, az előítéletek és az általánosítások az agy természetes működéséhez tartoznak. Ha valaki rosszarcú, akkor mindegy, hogy cigány vagy fehér.


Ha öltönyben van és kellemes benyomást keltene, de a bőrszíne miatt tartasz tőle, na akkor lennél rasszista.

2015. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
A reakciód normális.
2015. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerű túlélésII gondolatok ezek.

Ha átgondolod. Itt nem a hova tartozás miatt támadnak érzéseid, hanem a szituáció miatt. A történetbe behelyettesíthető más etnikum is, szinte az összes, és ezért nem rasszista.

Ha egy átlagosan, normális viselkedést mutató egyén is ezt váltja ki, csak azért mert más felekezeti, az felekezeti megkülönböztetés. De még az sem rasszista megnyílvánulás. Amennyiben ezt követi valami negatív cselekmény, a ami a felekezete miatt érinti az illetőt és emiatt kivételezel vele pozitív vagy negatív módon, akkor az rasszista.


Az élet ösztön, a béke keresés, a biztonság kereses nem rasszizmus

2015. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
**** Amennyiben ezt követi egy cselekmény (nem csak negatív) *****
2015. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A jól öltözött, visszafogottan viselkedő emberekkel tényleg semmi bajom, bőrszíntől független. Köszönöma válaszokat! :)
2015. jan. 13. 12:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez természetes. Én kifejezetten antirasszistának tartom magam, nem szeretem a származás alapján ítélkező embereket. De tény, hogy Magyarországon van cigánykérdés, cigánybűnözés, és hogy a romák jó része él nem európai civilizált néphez illő életmódot. Más kérdés, hogy mi volt előbb a tyúk, vagy a tojás, a társadalom mennyiben hibás ezért, mennyi az ő felelősségük, mennyi esélye van egy putriban született analfabéta, bűnöző szülőkkel rendelkező romának kitörnie. A rasszizmus az lenne, ha pusztán a származása, bőrszíne miatt ítélnénk el őket. De a magyarok nagy részének nem az a baja a cigányokkal. Egy normális, dolgozó, alapvető normákat betartó romával nyilván semmi baj nincsen.
2015. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!