Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy számomra...

Miért van az, hogy számomra minden ember unalmas?

Figyelt kérdés
Bárkivel találkozok legyen fiatal vagy öreg valahogy unalmas számomra. A viselkedése az életszemlélete az élete. Mivel recepciós vagyok ezért folyamtosan hallgatom az unalmasabbnál unalmasabb történeteket, ki hol volt síelni stb. Nyílván ez a munkám és el is végzem ( a munkát nem szeretni kell hanem megcisnálni) de ezen lehet valahogy változtatni? Velem van a baj? Más is érez így?

2015. jan. 18. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
És a saját életedet nem tartod unalmasnak?
2015. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem lehet hogy azért tartod őket unalmasnak mert neked még nem volt ilyen élményben részed?Lehet hogyha kicsit aktívabb életet élnél máshogy állnál az emberekhez.
2015. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Am ilyenkor erre gondolsz?Mindenkinek meg van a maga élete,amit nem feltétlenül kell kiadni fűnek fának.Én is tudnék mesélni a magán életemről,de az nem érdekelne senkit,esetleg nem akarom kiadni.Vagy talán azt gondolják az emberek hogy róluk szól minden.

vagy csak egyszerűen unalmasnak találod az embereket.?

2015. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aktív életet élek. Dolgozok mellette egyetemre járok. Sportolok. Gyerekkorom óta sielek amikor van időm. Kerékpározok. Nem csak A-ból B-be hanem országútival maratoni távokat. Versenyen is indulok. Mellette még montizok is. Nem egyszer törtem szét magam mindig feszegetem a határaimat. Mellette elvégeztem egy búvártanfolyamot és nagy ritkán de búvárkodok. Beutaztam fél európát Svéd, Portugál, Angol, Egyiptom stb. Tudok lovagolni. 13 évet úsztam ebből 5-6 év versenyszerű.7-8 éve tanulok kisebb megszakításokkal masszázst. Kínai svéd stb. és minden érdekel. Folyamatosn bújom a netet, hogy minél többet tudjak. Ezt mind csak tájékoztató jelleggel írom. Szóval az aktív élet szerintem meg van.

A recepción rendszerint vannak olyan vendégek akik szó szerint a semmiről beszélnek mi történt velük aznap stb. Én jó pofizva meghallgatom társalgok stb.

Egyéb okokból személyesen soha nem szoktam senkinek beszélni az érzéseimről és a gondolataimról mert nem egyszer éltek vissza vele.

De valahogy az emberek 99%-ában semmi érdekeset nem találok. Mindenki sablonos és unalmas. Unalmas az életük. Pedig sokaknak van pénze, hogy nagyszerű dolgokat élhessen át. De nem akarnak sem fizikailag sem szellemileg fejlődni és az adott szintjüket átlépni. Nem nyitottak az újdonságokra és évek óta ugyanazokat csinálják. Amikor nagyobb városban is sétálok nem arcokat meg embereket látok hanem iylen szürke lebegő bábukat. Mindenkiben ezt látom. Van más is aki így van vagy egyedül velem van a baj.

2015. jan. 18. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te a sportban és a tanulásban látod az izgalmat, attól még nem kell minden embernek hozzád hasonlónak lennie. Attól, mert valaki nem tanult életében 25 fajta sport mellé még 15 nyelvet, attól még nem kell azt hinni, hogy besavanyodottak, és élik a kis szürke mindennapjaikat. Nem attól leszek boldog, hogy "hurrá, megint eltörtem mindkét kezem, és kificamodott a bokám". Annyi minden van a világon, ha valakinek nem a sport áll az élete középpontjában, az nem azt jelenti, hogy unalmas, maximum számodra, de akkor nem hiszem, hogy könnyen találsz barátokra ilyen irreális elvárásokkal.
2015. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem a sportra van itt kihegyezve a dolog. Csak hétvégente üzöm akkor is max 3-4 órát. Nem az a lényeg, hogy az emberek nem sportolnak, hanem reggel felkelnek dolgoznak haza érnek kaját csinálnak, tv, alvás. Kezdődik előről és ezt csinálják éveken keresztül és nincs is igényük kitörni ebből. Lenne lehetőségük de nem akarnak. Tanulás alatt nem azt értem, hogy egyetem. Az semmire nem jó. Pl olvasna egy könyvet, regényt akármit. Ültetne egy fát. De nem érdekli őket semmi. Minden nap felkelés, munka, kaja, tv, alvás. Hétvége bevásárlás, tv, kaja, punnyadás. Mindenki olyan mint egy zombi. Akkor mi értelme az életüknek? Én ebbe belepusztulnék. Emiatt tartok mindenkit unalmasnak. Tudom dolgozni kell nem azzal a részével van a bajom. A haszontalan szabaidő eltöltéssel. Legalább is én ezt tapasztalom.


Az elméjükben nem fogalmazódik meg semmilyen mélyebb gondolat. Megkérdeztem szerinted mi lesz halálod után. Semmi lámpa oltás. Akkor ha így gondolod nem kéne gazdagabb életet élned? (Nem gondolnak a jövőre. Pl túlnépesedés, durva környezet szennyezés okai, vízhiány, melegedő klíma. "Hő kit érdekel max télen nem kell havat lapátolnom." Amit nem látok az nem is fáj.)


De úgy tűnik én nem illek bele ebbe a társadalomba. Mindig is kívülállónak éreztem magam.

2015. jan. 18. 18:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Recepciósként elsőnek úgysem mélyenszántó dolgokról fogsz beszélgetni egy olyan emberrel, akit akkor látsz először és valószínűleg utoljára is.

Ismeretlennek meg mit meséljen az ember?


Egyébként szerintem az a probléma, hogy -nem sértésből- de túlságosan izgalmasnak hiszed magad, ezért a többi normálist embert lenézed. Mégha ez nem is tudatos.

2015. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eléggé általánosítasz. Sokan csinálnak "valamit", ami nem a illik bele a monoton életről alkotott listába. A kérdés, hogy miért nem látod
2015. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg unalmasak az emberek, én is hamar megunom őket.
2022. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!