Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kérnek a kutyákért...

Miért kérnek a kutyákért 100-200E Forintot? Egyáltalán, miért kérnek értük pénzt? Számomra ők érző lények, akikkel nem kereskedni kéne.

Figyelt kérdés

Úgyis rengeteget fogunk rájuk költeni életük során.

Csak én vagyok túl kutyabarát?

Persze, a tenyésztőknek is meg kell élniük valamiből, de ha már MUSZÁJ pénzt kérniük egy érző lényért, miért kell ilyen drágán?

Erre most jön az, hogy díjnyertes így meg úgy...

De ennek sem látom értelmét. A kutya az ember BARÁTJA, nem TÁRGYA.


Több kutyám van, a legtöbb menhelyi/befogadott, egyért fizettem ki azt a csillagászati árat, de máig nem értem, miért ilyen drága.



2014. okt. 11. 00:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%

Nem kötelező kifizetni.

De amíg balek van, addig díler is van nyilván.


A szülészorvos szerinted miért kér több százezer forintot, pedig ott egy csecsemőről van szó? Lehet rajta elgondolkodni.

2014. okt. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Na de ha nem kérnének érte pénzt, az azt jelentené, hogy nem fektetnek a tenyésztésükbe munkát. Ha meg nem tenyésztenek, akkor szaporodnak maguktól az utcaebek, "elvadulnak" a kutyák, aki fajtatiszta az nem, mert házikedvenc, aki meg kóbor, az összeáll egy másik kóborral. Aztán egy idő után már csak keverék kutyák lennének hiszen csak azok szaporodtak, ha már a tenyésztők nem csinálnának több fajtatisztát. Ez meg miért lenne cél? Jó, hogy léteznek fajták, mert mindegyikre egy kicsit más a jellenző, és így mindenki talál magáhozillőt. Érző lények, ez így van, de azért, amiért valaki szakértő megteremti a feltételeket ahhoz, hogy egyszer egy olyan kiskutya szülessen, amilyet Te akarsz, azt meg kell fizetni. Olyan kutyát ingyen is kapsz, akiknek a szülei "maguk között" oldották meg az utcán a "tenyésztést", és ő is ugyanolyan aranyos kutya lesz, nade ők maguktól lettek random módon. Ha viszont szereted valamelyik fajtát, azért amilyen jelleme van, vagy ahogy kinéz, pont ezeket a tulajdonságokat nem tudod egy utcakutyustól elvárni, na erre jók a tenyésztők, tőlük pontosan olyan kutyát kaphatsz amilyet elgondoltál.
2014. okt. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Mert ingyen nem kapsz semmit. Ilyen a világ.
2014. okt. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Itt a válasz (nem sak a goldenre, hanem minden fajtatiszta kutyára értendő): [link]
2014. okt. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%
Én pont most tervezem az első almot és kalkulálok. Kiszámoltam, hogy ha átlagos, mondjuk 4 kiskutyás alom születik, akkor mire gazdihoz kerülnek a kölyķök (9-10 hetesen), fejenként 80.000 Ft-ba lesz egy kiskutyám.És ebbe még a fedeztetés előtti mizéria, a tesztek, ultrahangok, speckò eledelek, stb. még benne sincsenek. (Arról nem beszélve, hogy mindkét szülő ICH. és diszplázia és szembetegség mentesek. Igaz, csak a szuka az én tulajdonom, de bele sem akarok gondolni eddig mennyit költöttem rá...) A saccolt alomköltség pedig kitudja mennyire fog emelkedni, rengeteg dolog másképp alakulhat, a 80.000 még egy nagyon lightos, nagyon alaphangú költség. (Amit beleszámoltam: fedezés ára 1 kölyökre arányosan, állatútlevél, chip, 2 oltás, féreghajtók, származási lap, kölyök eledel. Szòval tényleg csak a legalapvetőbb dolgok. Ilyenkor lehet elgondolkodni, hogy a szaporítók mi mindent hagynak ki, spòrolnak le egy kiskutyából, hogy még hasznuk is van rajta...
2014. okt. 11. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!


Rossz irányból közelíted meg a kérdést. Nem a kutyáért kérnek pénzt, hanem a befektetett munkát kell megfizetni, illetve az addig keletkező költségeket. Ebből a szempontból irreleváns, hogy egy érző lényről van szó. Pont amiatt nem kell sajnálni érte a pénzt, mert érző lény. Aki sajnálja értük a pénzt, az egy materiális, érzéketlen ember.

2014. okt. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
99%

tenyésztő vagyok, pénzt kérek a kölykeimért. miért?


1. olcsó kutyának nincs becsülete. lehet, hogy te szentimentális állatbarát vagy, de az emberek többsége jobban odafigyel arra az állatra, amire egy havi fizetését költötte már a megvételnél, mint arra, amit ingyen hozzávágtak. ilyen aljas az emberiség, igen.


2. amit én adok, az nem pusztán egy érző társ. szeretnivaló kutyák vannak a menhelyen százával, ha olyat szeretnél, és minden egyéb tulajdonsága irreleváns számodra, akkor én rögtön oda foglak irányítani (még akkor is, ha komolyan érdkelődsz nálam). amit tőlem kapsz az egy fajtareprezentáns kölyök, minden porcikája megfelel a fajtastandardnak, ahogy a viselkedése is. nem puszten karakterében, de ösztönileg is azokat a tulajdonságokat fogja mutatni, amit ennek a fajtának kell, tehát tudsz vele kiállításokon is indulni, vagy éppen sport/munka irányba (olyan fajtám van, ahol még nem vált külön a show vonal). ha kifizeted érte a teljes árat, akkor tenyészminőséget kapsz, tehát akár tenyészteni is tudsz vele (ennek feltételei az adás-vételi szerződésben), versenyezni tudsz vele. ritkán fordul elő, hogy szaporított, vagy éppen menhelyi kutyával valaki komoly sikereket érjen el ösztönmunkát is igénylő sportban, tehát ilyen szempontból mondhatjuk azt is, hogy ha nyerni akarsz, költened kell a jó alapanyagra.


3. az én munkám, amit egy alomba öltem, csak egy dolog. ha azt mondom, hogy ezentúl jótékonysági szervezet leszek, és milliós mínuszba megyek a gazdik kedvéért, akkor nem pusztán saját magammal szúrok ki, hanem a fajta többi tenyésztőjével, magával a fajtával (mert a legkomolyabb szúrőrendszer mellett is becsúszhat egy szaporító gazda), és a kutyám őseinek tenyésztőivel. akik mind-mind erőt, energiát, tudást fektettek abba, hogy ezt a vérvonalat, ezt a fajtát erre a szintre emeljék! a fajta az ő kezük nyomán alakult olyanná, amilyenbe te, mint érdeklődő beleszerettél, és ha ilyenre vágysz, akkor legyél tisztelettel erre a munkásságra és fizesd meg az árát.


4. a fajtatiszta állat sehol sincs ingyen. a mezőgazdaságban ugyan úgy sokszorosa a törzskönyves juh/kecske/nyúl/marha ára a mezei ilyen-olyan keverékhez képest. igazi parasztok közt sosem kérdés, hogy a papíros állat értékesebb.


5. az ár a szűrőrendszer része. még így is rengeteg idióta megtalálja az embert, bele se merek gondolni mi lenne, ha oltás áron, vagy ingyen adnám a kölykeimet...


tehát az a tény, hogy nem adjuk ingyen az értékes, sok munkánkba kerülő kölyköket még messze nem jelenti azt, hogy tárgyiasítjuk őket, sőt! jórészt azért kérjük el az összeget, mert tudni akarjuk, hogy jó helyük lesz. hidd el nyugodtan, hogy magára a tenyésztési munkára ennek sokszorosát költöm rá, és minden tenyésztő nevében beszélek, amikor azt mondom, hogy nincs hasznom a kölykökből.

2014. okt. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Mert az érző lény fenntartása ennyibe került neki.Számold ki,mennyi egy kutya alap ellãtása,kozmetikãval,oltásokkal,prémium táppal,kiállításokra járással,szűrővizsgálatokkal és már is nem olyan drága a született kölyök.
2014. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7%

Ez kereslet-kínálat kérdése. Mivel ennyiért is megveszik a kutyát, a tenyésztő nem adja olcsóbban. Ha a nyakukon maradna, csökkenne az ár is. Erre jó példa a magyar fajta, amelyek 6-8 éve még 60-100e Ft között mentek, most meg lehet kapni 25-50e Ft-t is. Nem volt rájuk kereslet.


Amúgy a goldenes cikkben leírtak rendkívül túlzó számok.

2014. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%

A minőséget fizeted meg. Nem olcsó egy alom tisztességes felnevelése. Ahhoz, hogy a kutyák mindent megkapjanak, PÉNZ kell. És a tenyésztők sem milliomosok, ezért drágábbak a tenyészők kutyái.

Akinek nincs pénze, válasszon menhelyről.

2014. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!