Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert kovetkeztetnek ebbol...

Miert kovetkeztetnek ebbol arra az emberek, hogy valaki gazdag? Ez jelentene a gazdagsagot?

Figyelt kérdés

Szoval kethetente jarok bulizni, es minden alkalommal mas cuccban bulizok. A hazon 6 ablakot, illetve 1 ajtot lecsereltunk termopanra, 2 szoba ujonnan van fesve, vettem magamnak egy LCD Tv-t, a szobamban uj butor van, uj agy, uj fuggony, uj szonyeg.

Ebbol arra kovetkeztetnek az emberek, hogy gazdagok vagyunk? Miert?


2015. jan. 23. 15:44
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Amugy ezen kivul rengeteg sminkcuccom van, van vagy 15 par magassarkum...
2015. jan. 23. 15:45
 2/18 anonim válasza:
100%
te most dicsekedni jöttél? nem, nem vagy gazdag, főleg akkor nem, ha a szüleid érdeme. ha a tiéd, akkor gratulálok, de attól még hülye kérdés.
2015. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A gazdagság relatív. De ezt ma nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak, ezért ők gazdagnak látnak téged, mert lényegesen gazdagabb is vagy, mint ők.
2015. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
"LCD Tv-t, a szobamban uj butor van, uj agy, uj fuggony, uj szonyeg" - ez azért több százezer forintnak megfelelő összeg (LCD TV kb 100-tól felfelé, új bútor 10-100 000-ig, ágy szintén 40-től, egyedül a függöny, szőnyeg lehet "csak" pár 10 000). Szerintem sokaknak nincs annyi félre tett pénzük, hogy hirtelen ennyi mindenre teljen. Nekünk ezek akkor voltak esedékesek, amikor örököltünk a nagyszülők után. Sokan örülnek, ha kijönnek egy hónapban. Ha elkezded az önálló életedet megtudod.
2015. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége csak az anyagi javak mennyiségét tekinti gazdagságnak.

De a Gazdag papa-Szegény papa című könyvsorozat szerzője úgy nevezi meg a gazdagságot hogy a gazdagnak mások dolgoznak meg a pénzéért. Vagyis a jövedelem típusa is döntő. Legalábbis azt írja az említett szerző, hogy a világban az is döntő.

2015. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Akinek mások dolgoznak meg a pénzéésrt,azt már nem szimplán gazdagnak, hanem semmirekellő herének hívják.

És igazuk van.

2015. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Kicsi vagy még :D

Hol laksz, környék?

Milyen iskolába jársz? :D Magánba, alapitványiba, államiba elit részen ? :D

Szüleid havi jövedelme min. 500 000 felett van?

Sminkcuccaid márkásak? :D

Van iphoneod és társai? :D

Milyen autóitok vannak? :D Ha majd 17 leszel neked is tudnak biztosítani autót? :D

Márkás ruháid cipőid vannak? :D Tudsz rendszeresen ilyen divatos kávézókba, éttermekbe járni ? :D


Itt kezdődik a középosztály fogalma....

Az ablakcserére van EU pályázat, szóval az nem jelenti hogy gazdag vagy. Az LCD tv meg sokaknak megvan, új bútor lehet 30 ezres is meg fél milliós. A magassarkúid lehetnek a kínaiból és a Deichmannból.


Nálunk 1 milliós a nappali bútora ezen felül van LCD tv is, még se gondolom hogy gazdagok vagyunk ..

Magassarkúba nem járok.. Sminkcuccaim többsége pedig Estée Lauder. Gazdag vagyok? Nem.

2015. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Nekem egyetlen egy cipőm van, amit csak akkor cserélek, ha tönkremegy. Ezt használom sporthoz, utcába járáshoz, munkába. Ha veszek magamnak egy lcd tv értékű cuccot, akkor 1 hónapig megint nem tudok magamnak semmit venni, mert jócskán spórolni kell, hogy megint egy ilyen értékű cuccot vegyek, mint pl egy bútor. Ez nem gazdagság, de jó lét, amit te leírtál, vagy legalábbis átlagon felüli teljesítmény. Amúgy kicsit nagyképűnek jössz le az írásmód alapján.
2015. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Mert amit itt felsoroltál, az kb. egy millás kiadás. Amivel az egy dolog, hogy egy anonim oldalon eldicsekedsz, mert itt én is írhatom, hogy három Ferrari áll a garázsomban (garázs sincs, nemhogy Ferrari :'D ), de ha annyi eszed van, hogy az ismerőseidnek is az orra alá dörgölöd ezt, akkor ne csodálkozz, hogy gazdagnak titulálnak és megbélyegeznek a dicsekedés miatt.

Ezt a saját pénzedből oldottad meg, vagy a szülőkéből? Esetleg a férjedéből?


(Csak szerintem kamu a kérdés?)

2015. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Hogy is volt az Életem értelmeiben...?


Junior: Papi, adsz 30 dollárt?

Michael: Ööööhmmm... NEM!

Junior: Ne már papi, van pénzünk.

Michael: Neeeem, nekem van pénzem és megtartom mindet magamnak. Te csóró srác vagy, gazdag faterral.


(Nem szó szerint, de valahogy így zajlott a beszélgetés.)

2015. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!