Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert kovetkeztetnek ebbol...

Miert kovetkeztetnek ebbol arra az emberek, hogy valaki gazdag? Ez jelentene a gazdagsagot?

Figyelt kérdés

Szoval kethetente jarok bulizni, es minden alkalommal mas cuccban bulizok. A hazon 6 ablakot, illetve 1 ajtot lecsereltunk termopanra, 2 szoba ujonnan van fesve, vettem magamnak egy LCD Tv-t, a szobamban uj butor van, uj agy, uj fuggony, uj szonyeg.

Ebbol arra kovetkeztetnek az emberek, hogy gazdagok vagyunk? Miert?


2015. jan. 23. 15:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

26 vagyok, es nem 17.

Dolgozom, ovono vagyok, en is beszallok a haz ujitasaba....

2015. jan. 23. 17:19
 12/18 anonim ***** válasza:
A stílusodból ítélve 15-nek gondoltalak, ezért írtam ha 17 éves leszel..
2015. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
7-es lehet, hogy nem vagy gazdag, de hogy brutálisan ellenszenves vagy, az biztos! És ostoba is, ha nem vagy gazdag, de 1milliós bútort veszel!!!
2015. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

Köszönjük Emese!


Most, hogy megosztottad velünk a cipőid számát, mégis mit vársz?

Ettől még nem vagytok gazdagok, te pedig különösen nem.

A gazdagság az a vagyonnál kezdődik. Majd amikor a vagyonodat gondozó alkalmazottak száma meghaladja a családod tagjainak számát, és ezzel együtt is nagyobb a napi jövedelmed, mint a kiadásaid, akkor beszélhetünk majd arról, hogy gazdag vagy.


Addig nem.

2015. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem gazdagság. De gondolom nagyon szegény közösségben éltek, és ezért a többi lakos ezt irigyli, de legalábbis feltűnik neki. Ráadásul az óvónőség egyébként sem fér össze a gazdagsággal. Nem hiszem, hogy létezik olyan óvónő aki akár csak milliót vagy milliókat keresne.


Én vettem a múltkor egy napszemüveget 80ezerért, de messze nem mondanám magam egy felső középosztálynak sem, nemhogy társadalmi elitnek.

2015. jan. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

Ahol ez gazdaságnak számít, ott valóban elég nagy nyomor van...


Pár országgal nyugatabbra még az is "középpolgárnak" számít, akinek 2 újabb BMW-je, medencés háza és egy adriai nyaralója van.

Mellesleg az LCD TV már vagy 10 éve nem számít high-tech cuccnak, "púpos tévét" kb. azóta nem is árulnak...

2015. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A gazdagság relatív fogalom. Ennél fogva mindenki csak szubjektíven tudja értékelni azt, hogy mások mennyire gazdagok.


Hozzám képest például gazdag vagy, Bruce Willishez képest viszont nem. Ezek alapján amiket leírtál én kb. Magyarország (felső-)középosztályába sorolnálak. Sokan akik nálad szegényebb körülmények között élnek jogosan tarthatnak gazdagnak, hiszen a szemükben az vagy. Azonban a felső tízezerhez képest szegény vagy.


Ha te elgondolkozol magadban, akkor valószínűleg átlagos jövedelműnek tartod a háztartásodat, egyszerűen azért, mert abban élsz. Ez ilyen egyszerű. :)

2015. jan. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik szívesen következtetnek dolgokra. Szeretnek mások életével foglalkozni, még jobban mások pénztárcájában turkálni. Ha valami történik (házfelújítás, autóvásárlás, vesztek hűtőt vagy valami nagyobbat, amit meglátnak), rögtön megindul a duma, hogy ,,te hallod a Karcsiék autót vettek, nem is tudtam, hogy ennyi pénzük van". Szóval ha ez így igaz, ahogy leírtad, igen, következtethetnek arra, hogy gazdagok vagytok, az más kérdés, hogy a következtetés helytálló-e. Egy házfelújításra is lehet éveket spórolni, de van, akiknél megvan egy fizetésből, mert sokat keresnek. Pl. az én szüleim minimálbért keresnek, mégis felújíttatták az egész házat, mert szükség volt rá és volt spórolt pénzük.

Sok diáktársam engem is gazdagnak hisz, mert nem tudnak semmit a családi és egyéb dolgaimról, nem tudják, hogy 6 éve csak diákmelóból tartom el magam. De látják, hogy tavaly új biciklit vettem, van 5 bakancsom, értékes ruháim, könyveim, szoktam külföldre utazni és ebből gazdagságra (gazdag szülőkre) következtetnek. Ha elmondanám, hogy a ruháim és cipőim nagy része használtan vett, ösztöndíjakkal utazom külföldre és mindenemet, amim van a saját kis diákmelóból összespórolt pénzemen vettem, nem hinnék el. Csak az, aki hasonlóan él mint én. Az egyik barátom 200 ezerért vett egy gitárt nemrég. Rengeteget dolgozott érte, mert hozzám hasonlóan maga fedezi a tanulmányait, lakhatását és ha akar valamit pluszba, akkor neki is plusz napokat kell dolgoznia érte. De azonnal mondogatták a koliban, hogy a Sanyi egy ilyen csóró koliban lakik, pedig biztosan megengedhetne magának albérletet ha ilyen gitárt vett. Ez van, az emberek ilyenek.

Egyébként ha gazdagok vagytok is, nincs azzal semmi. Örülj neki, élvezd ki csak ne vágj fel vele, mert az nem mutat túl szép képet rólad, a pénz ellenére sem.


~V~

2015. jan. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!