Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet már kollégiumban...

Hogyan lehet már kollégiumban másnak a kajáját ellopni?

Figyelt kérdés

Bár tőlem senki sem lopott még, de szerintem ez olyan szánalmas és undorító. Miért csinálja ezt valaki?

Itt volt olyan eset, hogy egy ember vett magának tojást (6 darabos), majd másnapra valaki elvitte és megette. A tartója is a kukában volt.

Hogy képes valaki ilyesmire? El nem hiszem, hogy ő ennyire éhezik, hogy rászorul a lopásra. Oké, hogy könnyebb másnak a cuccát fogyasztani, de ha valakit rajtakapnak miért neki áll feljebb?


Ismerek olyan esetet is, amikor X lopott Y-tól kaját, aztán egyszer csak Z lopott X-től, és X volt a legjobban felháborodva, hogy milyen dolog ez, amikor ő is lopott.


Miért ilyen szánalmas s ggfejek egyesek? Láttam már olyan cetlit a másik hűtőn, hogy "tudom ki lopott, ha még egyszer megteszed, szilánkosra töröm a karodat".

És el nem hiszem, hogy ez a kollégium velejárója, ismerősöm kolijában soha senki nem lopott.


Mi késztet valakit ilyen szánalmas alja viselkedésre?



2015. jan. 28. 13:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére én mindig olyan koliban laktam, ahol minden szobának volt külön hűtője. A régi kolimban olyan volt, hogy hiányzott a szalámimból, vagy eltűnt a majonézem, de mindig meg lett a tettes. Vagyis beismerte. Inkább csak azt furcsállottam, hogy neki természetes, hogy zabálja más kajáját és ha nekem nem tűnik fel, nem is szólna, hogy beleevett. Volt hogy haverjával etette meg a maradék majonézemet és miután kitúrtam az egész hűtőt azt keresve, akkor szólt, hogy ja, az elfogyott. Természetesen újat nem kaptam helyette és a poén, hogy nem is ő ette meg, hanem egy haverja. Na nálam ott szakadt el a cérna. Utána már nem volt kaja belezabálás...


Jelenleg szerencsére jobb szobánk van. A hűtőben 4 polc van, négyen vagyunk szobatársak, mindenki pakol a saját polcára és esze ágában sincs megenni más kajáját. Ha valami hiányunk van, akkor rákérdezünk, hogy "lophatunk-e", pl. tejet sokszor osztunk így meg. Egy-egy kakaónyit kunyerálunk, máskor a másik kunyerál. Ez így most egy jól működő rendszer. :)

Attól biztosan agyf**zt kapnék, ha a heti adag túrórudim tűnne el a hűtőből, amikor az az egyetlen luxuscikk, amit megengedek magamnak.

2015. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!