Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki régimódi gondolkodású, az...

Aki régimódi gondolkodású, az mitől az?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én nem vagyok az, de egyszerűen kíváncsi vagyok a sokszínű emberi természetre. Az érdekelne, hogy valaki milyen megfontolásból őriz mondjuk nem éppen logikus hagyományokat. Nyilván érzelmi alapon, de kíváncsi vagyok, mi jár ilyenkor egy ember fejében. A családi kapcsolatok kérdéseit olvasgatva merült fel. Például akad olyan ember, aki házasságkötéskor ragaszkodik, hogy a nő vegye fel a férje nevét és furcsán néz, sőt esetleg lenézi azt, aki nem így tesz vagy esetleg a férj veszi fel a feleség nevét. Ésszerűen nézve felesleges a ragaszkodása, tökmindegy, kit hogy hívnak, egy név nem változtat semmin. Vagy ezek az úgymond udvaria gesztusok, hogy a faszi segít leülni a hölgyeménynek, meg lesegíti a kabátját: amikor az úrinők alkalmi harcidísze többrétegű nagyszoknyából meg fűzőből állt és nehezebben mozogtak benne, akkor volt értelme ezeknek a segítő mozdulatoknak, de ma már tulajdonképpen nincs. Mégis sokan ragaszkodnak hozzá, pedig az udvariasság nem mindig jár tisztelettel. Köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 29. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Erkölcs!


[link]


Kiemelnék a wikiből egy részt: "Más megfogalmazás szerint az erkölcs azon elvek összessége, amelyek a helyes és helytelen, a társadalmi jó és rossz megkülönböztetését segítik a cselekvés szintjén."


Ez amit le írtál nem régimódi gondolkodás. Udvariasság. Ezt nevelik beléd a szüleid mert beléjük is ezt nevelték.

Szerintem jó dolog az udvariasság, pl.:


Bemész egy boltba, össze szeded a cuccaid mész a pénztárhoz. Ha udvarias a pénztáros akkor jobban érzed magad, "jó kedvel" távozol. De ha egy bunkó paraszt még a te kedvedet is leviszi, neked melyik a jobb ha bunkóznak vagy udvariasak?


A régimódi gondolkodásról meg nekem a véleményem, azért gondolkozik úgy mert az ő véleménye szerint akkor jobb volt és jobb lenne ha most is úgy lenne.

2015. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erkölcs nem csak a régimódi emberekben van. A legtöbb emberben van, csak mindenkiben máshogy állnak össze az elvek. Én például nem vagyok régimódi, mégis sok régimódi ember mond vagy tesz olyat, ami az én erkölcseimbe nem fér bele. Úgyhogy ez nem magyaráz meg semmit.

Az udvariasság meg szerintem is jó dolog, ha van értelme. Az pedig alap, hogy valaki nem bunkó.

Mi az a szerintem értelmes udvariasság? Például jólesik, ha valaki kinyitja az ajtót nekem, ha tele van a kezem. Fordítva én is szívesen megteszem. Ennek van értelme. De csak úgy nyitogatni az ajtót egymásnak, kérés nélkül, annak nem sok értelmét látom.

2015. jan. 30. 07:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Emanci p.nci egyenes út a "divatos" szingliséghez, aztán majd vakarhatod a fejed, hogy "megöregedtem" de gyerek meg még nincs. Mert nem tetszik az udvarias fiú.
2015. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnálom, hogy nem volt lehetőség erről a témáról beszélgetni.

2015. febr. 18. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!