Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is szereti megmutatni...

Más is szereti megmutatni hogy mennyi pénze van, és milyen értéktárgyai vannak, ha megy valahova?

Figyelt kérdés

Ne ítéljen el senki, de nem átlag családban nőttem fel.

Jó iskolák, külföldi tanulmányok, iskolai szünetekben nyaralások a családdal.

Nekem természetes volt, hogy a jogsi megszerzése után egyből autóval fogok járni iskolába.Így volt ez a középiskolában és az egyetemi évek alatt is.

Igaz hogy kaptam a felsőkategóriás(luxus) autómat, de akkor is a családi vagyonba számított, amit én használtam, hiszen családtag voltam.

Természetes volt, ha moziba, szórakozóhelyre, vagy esetleg heti nagybevásárlásra megyek, kiöltözök szép/drága ruhákba, ékszer és úgy megyek, hogy lássák egy magasabb társadalmi osztályba tartozom.

Mindezzel senki nem néztem le, csak szerettem volna ha látják, hogy mindezt megengedhetem.

Mostanában vettem észre hogy randiknál némelyik nőnek ez nagyon zavaró!

DE MIÉRT?

Tudnátok erre válaszolni?



2015. febr. 1. 14:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Mert beképzeltnek, és felfuvalkodottnak tünsz tőle (gazdagék elkényeztetett kisfia), mert neked MEG KELL MUTATNI hogy "hova tartozol" valójában hogy apucinak mennyi pénze van.

Én nem szeretek hivalkodni a pénzel, és nem veszek feleslegesen méregdrága cuccokat, pedig megtehetném.

Csak annyi a különbség én megkerestem azt a pénzt, nem apuciét szórom, és ez bizony érezhető.

Bocs ha sértőnek találod, de ilyen az élet.

2015. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

Mert nagyképű rongyrázónak tűnsz vele olyan ember szemében, aki átlag körülmények között nőtt fel.

Lehet, hogy nem szánod annak, de attól még úgy tűnhet, ha még nem ismeritek egymást, vagy csak felületesen.

Én is kényelmetlenül érezném magam a helyükben.

Nyilván, ha olyannak randizol, aki a te társadalmi osztályodba tartozik, akkor neki nem lenne zavaró.

26/N

2015. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ezek a dolgok nem lényegesek. Nem baj, ha valakinek van mit a tejbe aprítani, de ugyanennek az arcomba tevése sok esetben arrogánsnak, tolakodónak tűnik, pont azért, mert nem vagyok rá kíváncsi, azaz nem ez az oldala érdekel.
2015. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
Mert önelégült vagy, nagyképű és hivalkodó. Nem a legvonzóbb emberi tulajdonságot, ellenben a szerénységet jobban bírják az emberek. A problémád gyökere pedig az, hogy noha pénzed mint a tenger, de igazi érték nincs az életedben. Mindent megkaphatsz, semmiért nem kell közdened, semminek nincs eszmei értéke. Végső soron minden ember ugyanrra vágyik, hogy mások elismerjék. Te ennek nem jó módját próbálod erőltetni, mert pénzért ugyan seggnyalást lehet kapni, de igazi elsimerést nem. Azt azért osztják, ha mondjuk, feltalász valamit, jó vagy a szakmádban, jól rajzolsz stb. tahát ha valamit leraksz az asztalra egy százezres órán kívül.
2015. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék.

Én ebbe a családba születtem, régen is ma is a jómód övezi a családot egyrészt a múlt miatt, jelenleg a gazdasági kapcsolatok miatt.

Több évszázada így él a család, akkor minek éljek átlag polgárként?

2015. febr. 1. 14:44
 6/28 anonim ***** válasza:
82%
Ha igy gondolod, akkor ne siránkozz ha ezért téged fognak kinézni. Keresd a saját "osztályodat".
2015. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
De azt ugye te is latod, hogy gyakorlatilag idegen tollakkal ekeskedsz? Ez mind a csaladod erdeme, nem a tied.
2015. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%
Pic.aba hulye vonatos wifi, na szoval sztem nem gaz, addig a pontig amig nem esel at a lo tuloldalara apuka penzevel... Mas meg azt akarja mutatni ami nincs az sem jobb. Ilyen latszat vilagot elunk, ahol ez szamit. A noknel azhatrany? Na ne provokalj ;)
2015. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

"lássák egy magasabb társadalmi osztályba tartozom.

Mindezzel senki nem néztem le" Pedig egy kicsit úgy hangzik. Örülj neki, hogy megteheted, élvezd, de ne vágj fel vele. Az átlagembernek ez hivalkodó viselkedés. Ismerkedj a saját köreidben, akkor nem fognak kinézni.

2015. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%
Nálatok ez örökletes nagyon szerencsés lehetsz, pedig sok gazdag család elszegényedett már az idők alatt, hiába voltak jómódúak. Nem ritka ez a dolog, én nem vagyok jómódú talán ezért nem szeretem a hozzád hasonlókat, főleg aki meg is jásza magát. Nálam semmit nem jelent a telója, a karkötője, a nyaklánca, a jó ruhái. Az én szemembe az ilyen emberek üresnek tűnnek, akik a dolgaikkal érnek csak valamit.
2015. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!