Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hány évesen gondoltatok...

Ti hány évesen gondoltatok először a jövőre? Mikor kezdtetek miatta izgulni?

Figyelt kérdés

Én nagyon sokat gondolkozok rajta, és néha képes vagyok 1-2 órát csak azon gondolkozni, hogy tudok-e munkát találni majd meg ilyenek. Persze ilyenkor biztatnak, hogyha tanulok, akkor lesz munkám, de ez csak stresszeltet engem pl. olyan gondolatokkal, hogy "mi lesz ha kapok egy rossz jegyet?!" meg minden. Szóval lebetegedni se merek.

Sok időt töltök ezzel, és félek, hogy időben nem tudom eldönteni, hogy mit tanuljak, és leégek, csóró leszek, csöves stb.

Hallottam már, hogy nem tesz jót a stressz, és ennyi idősön még fogócskáznom kéne, de engem rettenetesen izgat, hogy mi lesz velem a jövőbe.

13/l


2015. febr. 2. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Kis gyerekként (3-4 évesen) is voltak terveim. Nem valósultak meg, és nagyon gyerekesek voltak, de tervek voltak. Sárga ruhás kukás ember akartam lenni, mert tetszett az autójuk. Aztán rendőr akartam lenni, mert tetszett a TJ Hooker sorozat. Majd építész akartam lenni, mert kaptam egy legó csomagot, és tetszett az építészet.


Mire oda értem, hogy gimis lettem, már csak a túlélés volt a lényeg. Amiben jó voltam, azt erősítettem, amiben nem voltam jó, abból 2esre hajtottam. Végül sikerült az egyetemet is befejezni és az ösztöndíjamból megélni, de akkor már nem voltak terveim, csak a túlélés hajtott.

2015. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Oh, nagyon korai még ezen gondolkodnod. Ha gimibe majd felsőoktatásba készülsz vagy okj-re, akkor pláne. Kb 8-10 éved van még, amire odakerülsz, hogy befejezd a tanulást és munkát keress (ha érettségi után nem akarsz tovább tanulni, akkor csak 5). Én kb 5.-es korom óta tudtam a fő irányvonalat, hogy mit szeretnék, 18 éves koromban volt egy konkrét tervem, aztán 23 évesen szembesülve a realitásokkal pályát kellett módosítanom - pedig kitűnő voltam, versenyeket nyertem stb -, de sohasem késő. Nem feltétlen csináltam jól, de nem volt lehetőségem előbb megismerni a dolgokat. Pár ismerősömnek meg, akik ellébecolták az egész tanulást, jó munkájuk van. Tehát jól kell tanulni, de okosan is kell választani!

Most mindent megteszel, amit lehet, pár év múlva tájékozódj a lehetőségekről (mivel mennyire találhatsz állást). Érdemes az egyetem alatt gyakorlatot is szerezni. És persze néha engedj ki ;) Én ezt nem tettem, bele is fáradtam :(

2015. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is kb. annyi idős voltam, mint te, azzal a különbséggel, hogy engem nem a továbbtanulás és megélhetés aggasztott, hanem hogy egyedül maradok. Volt egy lány a családban, akinek nem jött össze semmi párkapcsolat, mindig pletykatéma volt, hogy milyen szerencsétlen, és nagyon féltem, hogy majd velem is ez történik. Mindenféle terveket gyártottam, hogy mit fogok csinálni a sok szabadidőmben, ha nem kellek senkinek, és hol keressek majd párt magamnak. Aztán az élet megoldotta, a rokonom is megtalálta a szerelmet, meg én is :) Ha visszanézek a 10 évvel ezelőtti önmagamra, csak mosolygok, hogy min voltam képes aggódni... fel a fejjel, semmi nem történik, ha kapsz egy rossz jegyet. A lényeg, hogy mindent tegyél meg a jó jegyért, és ne aggódj, amíg nem muszáj.
2015. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!