Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit teszel, ha a bankod...

Mit teszel, ha a bankod telefonon akar beazonosítani téged ismeretlen számról?

Figyelt kérdés

Felhívott egy nő délelőtt, ismeretlen számról (állítólag a bankomból) és mielőtt elmondta volna, mit akar tőlem, elkezdett adatokat kérni, hogy ÉN (?!!) azonosítsam be magamat.. (nevem, születési dátumom, anyám neve.. stb.) Hát én nem adtam meg neki!


Először is: Honnan tudjam, ki ő valójában? Másodszor: Ha ő akar valamit (bármit is!) akkor miért én azonosítsam be magam? Talán előbb ha elmondaná, miről van szó, akkor én eldönthetem, akarom-e magam beazonosítani vagy nem. Vagy csak én vagyok ilyen röghöz kötött agyú? :(


2015. febr. 4. 15:46
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Soha egy bank sem kér telefonon azonosítást. Legfeljebb megkérnek, hogy fáradj be a bankfiókodba, bár ezt is inkább levélben. De személyes adatokat sosem kérnek telefonon.
2015. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kései Sirató ***** válasza:
92%
Így már engem is felhívott egy ismeretlen és közöltem vele, hogy a bankom tudja az adataimat és nem telefonálgat, erre le is tették.
2015. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Ez kamu volt, jó, hogy nem dőltél be!
2015. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez szerintem ajánlani akart valamilyen terméket/befektetést, de ez nekem akkor is gyanús, mert hívtak már a másik bankomtól többször is ilyesmi miatt, de soha nem kérték, hogy "a biztonság kedvéért néhány adatot egyeztessünk"... Lehet hogy tényleg valami átverés lett volna?
2015. febr. 4. 16:00
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
Pedig van ilyen, például a Citibanknál ez bevált módszer, már többször hívtak így.
2015. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De azt nem értem, hogy ha ő akar tőlem valamit, akkor miért nem vezeti fel előbb, hogy mit akar, és aztán én eldönthetem, hogy akarom-e azt a valamit? Hanem előbb "kiszedi" belőlem a személyes adataimat, és utána? Ha nem kell a termék, akkor mi van?
2015. febr. 4. 16:02
 7/16 anonim ***** válasza:

A mobilok korában ez természetes, hiszen bárki felveheti a telefont. Erre taláták ki a biztonsági kérdést, és pár személyes adatot, valamint a telefonos pin-kódot (már akinek van)

Tudnia kell, hogy kivel beszél, nehogy más kérjen a nevedben valamit. Olyat is hallotunk már.

De én csak a Citiről tudok beszélni, én náluk vagyok.

2015. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én sem adnám meg neki az adataimat, nagyon sokféle csaló van már mostanában.
2015. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia! Pontosan ugyanez történt velem is, én sem adtam meg semmilyen adatot! Nálam a csávóka még a kártya számomat is el akarta kérni...na ha addig nem lett volna gyanús, akkor ezzel végképp lebuktatta magát. Mondtam, küldjék ki levélben, hát azóta is küldik. Tuti, hogy csalók voltak!

Jól tetted, hogy nem adtál meg adatokat, a bank vagy személyesen vagy levélben ad ajánlatokat!

2015. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
DE igen a Citi is csinált ilyet. Egyszerű, megmondod neki hogy ő azonosítsa be magát ha nem vonalas szám, ami leellenőrizhető, különben nem mondazs semmit és leteszed.
2015. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!