Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szociális fóbia, vagy csak...

Szociális fóbia, vagy csak beképzelem magamnak?

Figyelt kérdés
Nem félek kifejezetten embmindenféle menni, vannak barátaim is, és nem szeretek otthon lenni. Viszont már egész kicsi korom óta gondot okoz bármilyen idegen emberrel szóba állnom, akár a boltban, akár egy pizza rendelésénél telefonon. Az utcán ha megyek, állandóan arra figyelek, hogy vajon mások mit gondolnak rólam, úgy érzem hogy mindenki engem figyel, miközben tudom hogy semmi érdekes nincs bennem amit meg kellene bámulni... Az iskolában se szeretek mások előtt beszélni, végigizgulom az órát, nehogy felszólítsanak. Igazából szinte mindenhol szorongok, egy két ember van csak aki mellett el tudom engedni magam. Mindig azt gondoltam hogy egyszerűen csak ilyen a természetem, elvégre mindenember különbözik nem lehet mindenki közvetlen. Egyébkénthajlamos vagyok magamnak mindenféle betegséget beképzelni, voltam már képzelt depressziós, anorexiás, krónikus szorongó, a szociális fóbia a legújabb ötletem. Mindigis akartam magamnak egy ilyen betegséget, bár hülyeség, de úgy érzem, egy ilyentől különlegesebb lehetnék. Ahogy látom kész regényt sikerült ide írnom, előre is köszönöm annak aki végigolvassa és válaszol nekem:) ja és 15/L

2015. febr. 4. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
nem lehet h hipochonder vagy?
2015. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már erre is gondoltam:) De "rendes" betegségeket még sose képzeltem, mindennek van egy kicsi valóságalapja képzelt betegségeim közül.

(bocsánat a rengeteg elírásért a kérdésben, tudom hogy sok helyen nincs rendesen egyeztetve az alany és az állítmány, meg nem értelmes a mondat, de telefonon az auto korrekt nem jó barátom :D)

2015. febr. 4. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
várd meg az egyetemet, ott nem fognak b@-szogatni, én is utáltam mikor középiskolában felszólítottak, végig izgultam az órát, nem is tudtam figyelni...
2015. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!