Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor beteg emberekről...

Amikor beteg emberekről olvasol (ráadásul ha egyes szám első személyben íródott), nem érzed úgy, hogy te is megbetegedhetsz? Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Sokat olvasok pszichológiáról, és gondolkoztam rajta, hogy ha beteg emberekről olvasok, beépül a tudatalattimba, és esetleg én is megbetegedhetek, vagy legalábbis ha a könyvben szereplő lánynak fáj a feje, akkor nekem is elkezd fájni....

2015. febr. 4. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A hipotalamusz csodákra képes...bár annyi mérget eszünk, hogy lassan megszűnik az eredeti funkciója.
2015. febr. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor Te egy szerencsés ember vagy, hogy előre is tudsz gondolkodni.

Nézd meg a mai "tökéletes" magyar emberek gondolkodását: szinte mindegyik csak nevet, ha ilyenről olvas, mert "engem nem érhet baj, csak a másikkal, de az meg is érdemli" - gondolják.

2015. febr. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgató vagyok, és ha így éreznék, egyfojtában rosszul lennék. :-D
2015. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ettől nem fogsz megbetegedni, ha ettől tartasz. Lehet kicsit túl erős az empátia benned, nem? Vagy nem vagy esetleg kicsit belemagyarázós / hipochonder típus?
2015. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igen, kicsit hipochonder vagyok és nagyon bele tudom élni magam mások helyzetébe...
2015. febr. 7. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!