Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha egyáltalán...

Mit csináljak, ha egyáltalán semmi okom nincs rá, de nagyon rosszkedvem van, "depressziós" vagyok?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Igazából tényleg semmi baj nincsen az életemmel, csak 1-2 kicsi probléma, de azok mindenkinek vannak... Szóval minden ok nélkül nagyon szomorú vagyok egész nap. Semmihez sincs kedvem, csak fekszem a kanapén. Sokszor nem tudom rávenni magam a tanulásra, hogy lemenjek a boltba, vagy egészen egyszerűen arra, hogy (akár neten, telón) beszéljek a barátaimmal, ismerőseimmel. És egy héten, körülbelül 3-4 napig így megy (nem feltétlenül sorban), de van hogy akár több hétig is így vagyok. Ha nem sikerül valami, kudarcot vallok akár egy kisebb, jelentéktelen dologban is, akkor még szarabbul vagyok és nem csinálok semmit, elhagyom magam 100%ig. Ma is pl. nem kellett egyetemre mennem és éjfélkörül feküdtem, 12kor keltem. Ott döglöttem, egy ideig (órákig) a kanapémon, majd nagy nehezen kiírtam e kérdést, hogy tanácsot kérjek.

Amúgy én régebben nagyon szorongós és "sznob" voltam, mindig drágább ruhákban jártam és féltem az emberek véleményétől, most meg elhanyagoltan, 2-3 hetes szakállal mászkálok. Cigizni és inni is elkezdtem, igaz a napi egy szál nem sok, de régen nagyon ellene voltam. Meg még részeg sem voltam és nem is leszek, de napi szinten fogyasztok alkoholt. Az élet kedvem is elszokott menni, de azért öngyilkos soha nem lennék... Csak egyszerűen úgy érzem, hogy kár volt megszületni, de ha már egyszer így történt akkor próbálom leélni normálisan az életem.

Az a baj, ha lenne normális pszichológus akkor talán az lenne a megoldás, de eddig 2 pszichológussal van tapasztalatom, mindkettőhöz 4 éve jártam félévet, de az egyik csak kussolt és nem segített, a másik meg kifejezetten ártott.


Szeretném valahogy összeszedni magamat, de az a baj, hogy azt sem tudom mi a bajom.

Várom a tanácsaitokat és előre is köszönöm őket!



2015. febr. 6. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem folytass valami kreatív tevékenységet, fess, írj verset, rajzolj, akármi. Vagy csinálj olyat ami felvidít, beszélj barátokkal, ismerősökkel, családtagokkal. Ha tényleg mást nem akkor olvass egy könyvet, vagy játssz valami internetes játékot.
2015. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy beszélj idegenekkel.

Ha van valaki, akinek elmondhatsz bármit, anélkül hogy félned kéne hogy visszahallod valaki mástól, akkor tegyél így. Elég nagy áldás szokott lenni nekem legalábbis, bér én nem tartom magam depressziósnak, csak néha magamra ismerek, hogy tök fölöslegesen teszek valamit is...


ömm, ha netán gondolod, állhatok szolgálatodra, mint idegen... Szeretem amúgy az emberek életét hallgatni. :)

18F

2015. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Egyél meg egy csapott mokkáskanál sót, és igyál sok vizet. Mondom, VIZET!
2015. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
A sok okostojásnak, akik 0-ra értékelték a válaszomat: a dehidratáltság okozója lehet a rosszkedvnek. Tartós esetben depresszióhoz, sőt viselkedési zavarokhoz is vezethet. Mit gondoltok, mi a ménkűből él meg ez a rengeteg pszichológus? Évente özönlenek a frissen végzettek, és velük együtt nő a rájuk szorulók száma is.
2015. febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Telefonálj:


Ifjúsági Lelki Elsősegély

Tel: 137-00

ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között

Telekom, Invitel, T-mobile, Vodafone számokról.

2015. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet depressziós hajlamot örökölni. Sajnálom, hogy nem találtál jó, szakmailag és emberileg megfelelő pszichológust. Próbálj arra figyelni, hogy mitől függ a hangulatod! Tehát mitől lesz jobb/rosszabb a kedved. Kitartást kívánok Neked! ;)
2015. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Próbálj rá jönni hogy mi akarsz lenni és mit akarsz kezdeni az életeddel... egy darabig én is így voltam.. de megtaláltam hogy mit kezek magammal.. most jelenleg festek... Egyetlen szó amit minden nap elismétlek magamban 'elmúlik" és már segít is...
2015. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tökéletesen egyetértek a több folyadék bevitellel, persze nem ALKOHOL, de mást is ihatsz mint vizet, pl: menta tea no és mozgás valóban, indulj meg kezd el sétával. Tapasztalatból beszélek!
2016. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fico7 válasza:
Ezt mintha én írtam volna. A barátaim próbálják belőlem kiszedni, hogy miért vagyok ilyen (mert amúgy nem voltam az kis koromban), de én egyáltalán nem szeretek az érzéseimről másokkal beszélni. Nem tudok senkiben sem megbízni annyira, hogy megosszak velük ilyeneket. Azt tudom, hogy mi az az ok, ami elvezetett idáig, de nem tudok/nem merek ellene tenni semmit, csak annyit, hogy próbálok nem a problémámra gondolni.
2016. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!