Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudom miben vagyok jó?

Honnan tudom miben vagyok jó?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom miben vagyok jó, mivel kellene foglalkoznom. Vagyis nem tudom mihez van tehetségem. Ezt, hogyan lehetne kideríteni? Valami önismereti könyvvel?

2015. febr. 7. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Válasz miatt fontos lenne.
2015. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
abban vagy jó ami érdekel.
2015. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előző ez hülyeség, engem is sok minden érdekelt még se voltam bennük jó.


Kérdező: ha tini vagy a sulidban ebben tudnak neked a tanáraid segíteni, ha felnőtt vagy akkor a munkaügyi központ tud ebben számodra segíteni. Illetve neten vannak pályaorientációs tesztek amik még segíthetnek benne, ha így rájuk keresel elvileg sok ilyen tesztet kifog neked a google dobni.

2015. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok...
2015. febr. 7. 20:47
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem munka szempontjából érdekel, miben vagyok jó.
2015. febr. 8. 18:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Értettem én, hogy esetleg nem munka terén is érdekelhet-e a dolog, de amiket javasoltam, hogy keress rá googlén azok olyan tesztek, amik lehet pályaorientációs jelleggel készültek, de végül is általánosak is. Amúgy én is gondban voltam egy időszakban ezzel aztán nekem végül pont olyanba volt a legtöbb tehetségem, amit ki nem állhattam. :) Nekem véletlenül és pont munka végzés alatt derült ki. :)
2015. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocs, lehagytam az előzőt azért is írtam, hogy esetleg próbálj ki új dolgokat, olyanokat is, amiket szerinted nem szeretsz, vagy nem is menne neked. Az utóbbit nem úgy értem, hogy csak olyanokat. :) Igazából leginkább szerintem így derítheted idővel ki.
2015. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amiket nem szeretek, azokat azért nem szeretem, mert már próbáltam és vagy nem tetszett vagy nem ment. Például kezdjek el hegedülni tanulni? Semmi értelmét nem látom. Lehet menne és lehet jó lennék benne, de akkor sem látnám értelmét.


És sok ilyen dolog van, amibe lehet ha időt és energiát ölnék, akkor menne a dolog, de sajnálom az ilyenekre az időmet. Akkor már inkább értelmesebb és hasznosabb dolgot csinálok.

2015. febr. 9. 21:07
 9/12 anonim ***** válasza:

De kérdező a tehetségeid kiderítésére voltál kíváncsi nem arra, hogy mit szeretsz, vagy mit nem. De akkor meg pofon egyszerű, hallgass arra, aki írta neked, hogy abban vagy az, amit szeretsz. Szerintem az én tapasztalataim alapján hülyeség, de attól még te számodra nem biztos, h az lesz.

Csak akkor ezt részletezhetted volna, hogy de csak olyanokat szeretnél, amiket szeretnél is. :D Bár így akkor az egész kérdésed lényegtelenné válik.

Egyébként mint írtam azt a tehetségemet és ki nem állhatom csak alkalom szerűen áttettek olyan munkakörre és így derült ki, h pedig igen csak tehetséges vagyok.

És nem annak van értelme amit te annak hiszel. Hanem pontosan, hogyha te leállsz nem szeretem ellenére is hegedűlni, és profin menne akkor abban vagy tehetséges még, és nem biztos, h hasztalan lenne, akár világhírű hegedűssé lehetnél. Az ősi, belülről fakadó tehetséget nem te döntöd el, ugyanakkor igen lehetsz másban is akármiben tehetséges, ha kitanulod, de azt minek keresni? Akkor döntsd el mit szeretnél és azt csináld addig, ameddig ki nem tanulod teljesen.

2015. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ahogy elnézem kérdező a részedről ez a kérdés totál felesleges kérdés volt. Te nem is akarod igazán tudni, hogy miben vagy jó. Helyetted senki se fogja kideríteni, még a tesztek sem, max. csak egy minimális képet adnak magadról, de hát te szerintem még azokra se kerestél rá.
2015. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!