Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a lányokat munka ügyben...

Ha a lányokat munka ügyben diszkriminálják, az elítélendő. De amikor a fiúkat, az miért nem?

Figyelt kérdés

Olvastam itt már erről pár kérdést, és addig nem hittem el, amíg velem nem történt meg.

21 éves srác vagyok, és egyetem mellett mindenképpen dolgoznom kéne (és sajnos nem vagyok erős, így a bútor-cement pakolás kiesett)


(leszögezem, TISZTELET A KIVÉTELNEK, tudom, nem mindenhol ilyenek)


Számtalanszor előfordult velem (és a barátaimmal is), hogy próbaidő alatt nem vettek fel, mondván "nem elég jó". Oké. Viszont volt szerencsém az utánam lévő csajt megnézni, és nem magamat fényezem, de sokkal rosszabbul csinált mindent, mint én, feltartotta a munkát, nem azt csinálta amit kellene, még a munkatársak is a fejüket tekergették. És mégis, felvették. Később az egyik ott dolgozó mondta nekem, hogy jobb lett volna, ha engem vettek volna fel, mert ezt a csaj is csak a kinézete miatt kapott munkát.


Haverom és az egyik lány ismerőse egyszerre jelentkeztek valahova, haverom ment a levesbe, a csajt egyszerre felvették, pedig haverom kvalifikáltabb volt a munkára.

Egyik lány mesélte az évfolyamon (hallottam...), hogy bement a főnökhöz, megkérdezte, hogy keresnek-e valakit, és a főnök azt mondta, hogy nem keresnek senkit, DE lányokra szükség van mindig. és felvették.

Ha én mentem volna be, elküldenek a fenébe, hogy jelentkezzek online aztán majd meglátjuk.


És folyamatosan ezt látom szinte mindenhol. Mindenhol lányok dolgoznak, lányok pakolnak, raktárban is lányok vannak, eladók is mind lányok vagy nők, stb. Se nekem, se haveromnak, se az ő barátainak sincs munkája, mert fiúkat sehova sem vesznek fel. Persze, van olyan hely, ahol meg csak fiúk vannak, csak hát eddig nem találkoztam olyannal, mert még az ilyen nagy áruházak raktáraiban is inkább nőket látok, a targoncákon is.


Nem hisztizek, normális vagyok, nem iszok, nem bulizok, nem cigizek. És mégis. Nem kellek sehova, mert nekem nincs mit kidobni, nem lyuk van a lábam között, és nem vagyok dekoratív.


Miért van ez? Miért alakult ez ki? Nem azt mondom, hogy lányok ne dolgozzanak, nem erről van szó, és nem vagyok nőgyűlölő sem.

Csak már tényleg bosszant, hogy lány évfolyamtársaim 2-3 havonta váltogatják a munkákat, mert "az nem tetszett" "ott nem volt kényelmes" "az húzós" stb, engem (vagy a barátaimat) meg sehova nem vesznek fel a "kvalifikáltságra" meg a "sok jelentkezőre" hivatkozva.


Vagy én látom rosszul? Miért van ez?

Mi erről a véleményetek?


Veletek előfordult már ilyesmi? Ja és nem most álltam neki munkát keresni, hanem már 1 éve, folyamatosan.



2015. febr. 8. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Azert mert az egyenjogusag nem letezik. Egy utopia. Valakinek mindig tobb joga lesz. Most a nok vannak pizitivan kezelve
2015. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Mindkettő elítélendő.

De azért mert általában nem a férfiakat, hanem a nőket diszkriminálják.

2015. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát én pont fordítva látom a diszkriminációt.

Sok esetet tudnék még felsorolni, amiket a saját szememmel láttam, és a saját fülemmel hallottam.

2015. febr. 8. 19:27
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Ennek marketinges okai vannak, hogy valakit a külseje miatt foglalkoztatnak. Nagyon hosszú lenne levezetni.


És bőven jobban diszkriminálják a nőket, nyugalom. Attól, hogy nem látod, még így van. Sajnos.

2015. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy lány számára is sértő, ha a teste miatt veszik fel.
2015. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Mert az egész egyenlősdi MINDEN téren (nemi, rassz, politikai, esély, akármi) a VISSZÁJÁRA fordult ebben a nyomorult liberalista világban.
2015. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem tudod mi van a másik oldalon. Én is kénytelen vagyok 2-3 havonta munkahelyet váltani, mert a férfi főnökök úgy gondolják a munkáért cserébe az ágyukban is teljesíteni kell...
2015. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
ha nő vagy fujassad fel a csecseid, ha férfi akkor meg vegyél egy ötös béjemvét. ennyi. ha ez megvan oda mégy dogozni ahova csak akarsz
2015. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig nőként voltam olyan állásinterjún ahol fele szakmai kérdések voltak, még nagyobb része a kérdéseknek meg arra irányult, hogy milyen a párkapcsolati státuszom, és hogy állunk a gyermekvállalással. Akkor ott megköszöntem az idejét és eljöttem.


Szerencsére azóta lett normális munkahelyem is.

2015. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, vannak egyes munkakörök, pl. pincér, pultos, ahová inkább alkalmaznak nőket, mert az amolyan kirakatszakma. Nem a munkát becsülöm le ezzel, csak azt mondom, hogy az senkit nem érdekel, hogy a kamionsofőr szexi-e, őket viszont sokat látják.


Állítólag a New York kávéházban régen, az 19. században a tulaj a következőt csinálta: nagyon olcsón adott ételt a kor íróinak, költőinek, úgy nevezte, művésztál. Volt rajta egy zsömle, egy felvágott meg esetleg egy sajt. Mivel ők voltak, akkor celebjei, így odajöttek a nők. És mivel ott voltak a nők, odajöttek a gazdag grófok is. Szóval ez egy összetett folyamat. Például ha a férfiak nem figyelnének fel a női alakra, nem reklámoznának a láncfűrésztől a nyílászáróig mindent. Nem azt mondom, hogy most ez is a férfiak hibája, csak hogy összetett a dolog. Egyébként megértem, hogy azt negatívan éled meg, az embereket teljesítmény alapján kéne felvenni, ez igaz.



"Persze, van olyan hely, ahol meg csak fiúk vannak, csak hát eddig nem találkoztam olyannal, mert még az ilyen nagy áruházak raktáraiban is inkább nőket látok, a targoncákon is. "


Mert pénztárban stb. inkább alkalmaznak nőket. Ahol nőket kevésbé alkalmaznak, azok a magas karrierek: agysebészés társai. Volt sógornőm szívsebész akart lenni, már az egyetemen le akarták beszélni, mondván, hogy de hát ő nő. Végül elhelyezkedett egy kórházban, ahol azt mondták, hogy felveszik, ha: és mindenféle feladatokat kapott (pl. tanuljon meg oroszul 3 hónap alatt). A férfiak rossz orosztudással is bekerültek. Mert szívsebész ne legyen nő. Végül felvették, de rettenetesen sokat tepert érte (például tényleg megtanulta a nyelvet), és most egyedüli nő a klinikán.


Csak meséltem egy példát.

2015. aug. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!