Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudok valamit csinalni?

Tudok valamit csinalni?

Figyelt kérdés
Ma reggel sirva mentem iskolaba, minden reggel es minden nap idegeskedek amiert ugy nezek ki mint egy csoves. Nincs penzem ruhakra, a szuleim nem tudnak adni, es ha fel is hozom a temat csak kiabalnak es azt mondjak menjek a turkaloba (ahol minden 150ft szoval kepzelhetitek. csak oregasszonyos ruhak vannak, meg trapeznadrag es hasonlok) arra tudnak csak penzt adni. Volt egy kis penzem 14 000ft om amit nehezen osszegyujtogettem. (Gyujtok vmi fontos dologra amit regota tervezek) De azt is allandoan elkerik tolem es csak felig meddig adjak vissza.. mar csak 5000ft maradt belole... pedig nekem fontos az a penz, van hogy nem eszek inkabb de rakok el. Anyam itthon csinalja a semmit egesznap csak apam dolgozik keves penzert. Semmire nincs penzunk, fel eve egy ruhat se tudtam venni. 2nadragom van ami hordhato es 1 pulcsim. A kabatom 5000ft os szar amibe megfagyok mert olyan vekony mint egy pulover. De ez volt a legolcsobb... szo szerint lyukasok a ruhaim. De ez nekik ez a normalis!!! Baratnomet multkor elkisertem.vasarolni es csak neztem ahogy veszi a 20 000ftos kabatokat. Tudom hogy vannak az eletbe nagyobb problemak is, akadnak nalam is. De en mar nem birom ezt! Honnan szerezzek penzt? 18/L

2015. febr. 10. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, azért diákmunkával, ha egyébként eltartanak otthon, akkor össze lehet szedni valamennyit. Én 700as órabérért dolgoztam évekig egyetem mellett, nyaranta meg külföld, nem volt gondom. Esetleg vállalj magántanítást kisebbeknek a suliban (1000/óra minimum) vagy nemtom... azért általában a 18 éves lányok fel tudják találni magukat :P
2015. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%

Nem akarok szemet lenni de pl valalj diák munkát abból jött pénzből tudsz ruhát venni a szemetet meg Adobe a túrkaloba!

( db szerencsére nem így elek de a bikán lefosom egyeseket sajnalva)

2015. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is diákmunkára tippelek. Ha mást nem én még egy boltban a takarító szerepét is bevállalnám. A munka nem szégyen. Amúgy megértelek és eggyüttérzek veled mert nekem is voltak hasonló problémáim... :/
2015. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled, szomorú ez. Én diákmunkára jártam, és mikor felvettek állandóra (betöltöttem a 18-at) akkor esti suliba mentem át...hosszú távon az se jó, mert ahogy olvasom a szüleid megfejnének, de elindulásnak jó. HA befejezted a sulid akkor meg húzz el otthonról, kezd új életet, én is így tettem, most már révbe értem azt hiszem....légy erős és eszedbe ne jussanak felnőttfilmek, esetleg egyéb szolgáltatások.....
2015. febr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A 4-és válaszolonak igaza van a szülőkkel de ezért inkább csak a feléről vagy a negyedévről számolj be a többit meg dugdossa egy plussmaciba vagy mit tudom én amúgy a2-és voltam
2015. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából a diákmunka lenne a legjobb a rendes munka mellett, de nálunk a városban nemtudtak a diákoknak munkát adni mert nem volt lehetőség... Ha fiú lennél én építkezésre mennék vagy vállalnék fűnyírást időseknél (én tetőfedőkhöz csapódtam de engem nem fizettek meg semennyire 30 nap hétfő-vasárnap napi 10-12 óráért kaptam 30.000ft-ot ami több mint a semmi) Tehát kérdező ha ilyen be nem akarsz, akkor ott van még a különóra tartás de akkor olyat válassz amit mondjuk konyhanyelven is el tudsz magyarázni:)
2015. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Probaltam diakmunkat de fel se hivtak.. 3nal is probalkoztam.
2015. febr. 10. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Hülyeséget beszélsz. xD Diákmunka nem így megy, hogy te próbálkozol, de nem hívtak fel... xD Én már csak tudom, jó ideje tolom. Minket sem borít fel a pénz, de én az asztalra b*sztam és azt mondtam, hogy nekem akkor is kell az a PS3. Aztán kellett az a gamer PC. Aztán az LCD TV. Meg most a jogsi. És mind megvan. Csak menni kell és csinálni. Szerintem te meg sem próbáltad, csak reméled, hogy itt majd adakozik valaki, mert a múltkori hasonló kérdésnél is itt bujtogatták a népet, hogy adakozzanak. Adakozzon a rosseb! Dolgozz és lesz neked is!
2015. febr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerinted tényleg adakozásra hajt a poszterin? Akkor legalább pár nudi fotót berakhatott volna, ez így elég gyenge. Egyébként egyetértek - aki keres, talál. Kivéve persze ha valami borsodi zsákfaluban próbálkozik, de a három diákszövetséggel való kontaktus nem erről árulkodik.
2015. febr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fősuli egy nagyvárosban kollégiummal, mellé diákmunka. Máshogy nem szabadulhatsz (gondolom kisvárosi vagy, hogy nincs diákmeló). Indulásnak segíthet a diákhitel, de csak ésszel, mert azt vissza is kell fizetni!

Illetve juteszembe: 18 évesen ideális egy kis külföldi munkavállalás. Csak járj utána a munkaközvetítőnek, át ne csesszenek!

2015. febr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!