Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le azt a...

Hogyan küzdjem le azt a bénító érzést, hogy sok ember előtt nem bírok megszólalni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, egyetemista és igazából már általános iskolában sem szerettem jelentkezni, nem szerettem mások előtt beszélni, de azt hittem majd ha "felnőtt" leszek ez elmúlik. De nem, és gyűlölöm! Van amikor tudom a választ egy órán, de egyszerűen képtelen vagyok feltenni a kezemet, megbénít az érzés hogy 30-40 ember előtt kell megszólalnom, pedig szeretném ha tudnák hogy okos vagyok, hogy van véleményem, de nem megy.... Tudom, hogy a félelem miatt van, félek hogy leégek, hogy hülyeséget mondok, de amikor tudom a jó választ akkor is ez a bénult érzés van. Le lehet ezt győzni valahogy?

#félelem #mások előtt beszélni
2015. febr. 11. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudom de engem is érdekel a válasz
2015. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
49%

Hülye kérdés nincsen sose, csak hülye válasz. Foglalkozz kevesebbet mások véleményével. Más is kérdez rosszul és sokszor óriási baromságot na és akkor mi van, mindenki hibázik. Szóljál közbe nyugodtan és kissé durvábban fogalmazva, de szard le mások mit gondolnak én is ezt teszem és bennem is volt régebben ilyen érzés, de már nincs.


23/f

2015. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem értem miért akarsz ennyire szerepelni, ha tudod a megoldást, örülj neki.
2015. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Túlságosan befolyásol más emberek véleménye. Tedd azt, amit sok színész ajánl: tekintsd káposztafejnek a körülötted levőket (közönséget).
2015. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szociális fóbiád van, keress fel egy pszichológust. Nekem is volt, de én túl sokáig vártam vele, és depresszióba fordult a dolog, így tovább tartott, amíg kijöttem a dologból.


(Tudom, te is megtalálnád, de miért ne egyszerűsítsem meg a dolgot:)


[link]

2015. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Bátorság és akarat kell csak.
2015. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kutyaharapást szőrével effektus: Minél többször jelentkezel bevállalva az esetleges kudarcot,annál inkább hozzászoksz a nyilvános felszólaláshoz és a velejáró dolgok egyre kevésbé érdekelnek majd. Szóval beszélsz,beszélsz,beszélsz és kész. :)

Hidd el nekem,én is ugyanezzel a problémával küzködtem nem is olyan rég. Remélem segítettem.


L/23

2015. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem az a gáz amit mondasz, hanem az hogy hogyan mondod. Ha totális hülyeséget mondasz, de teljesen leszarod a világot. még nevetnek is rajta, de nem gunyosan. De ha full okosan mint 1 stréber nyomi aki figyel másokra, hogy mi a reakció akkor beég, ha jót ha roszat mond! AZON GONDOLKOZZ HOGYAN MONDOD HOGYAN SZÓLALSZ FEL, NE AZON HOGY MIT. másokkal ne foglalkozz, ha leakar oltani téged, akkor legyen benned az hogy te 2x jobban leszarod őt és ezt érezni fogja hidd el nekem.
2015. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!