Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, hogy szinte minden...

Úgy érzem, hogy szinte minden mondatommal, cselekedetemmel valami negatív dolgot váltok ki másokból. (Sértődés, negatív érzések, harag. Stb. ) Ezen hogyan lehetne változtatni?

Figyelt kérdés

Mára szinte mindennap elkezdek ezen rágódni, és általában apróságok. Ha néha rákérdezek az illetőnél, hogy "ugye nem haragszol, amiért ezt vagy azt csináltam" általában azt a választ kapom, hogy "dehogy, csak azért vagyok feszültebb, mert otthon gondok vannak" vagy "nem, nyugi, ne aggódj már mindene!"

Tehát úgy érzem, hogy ha valaki kicsit idegesebb (pl.:munkahelyen), akkor az miattam van, mert olyasmit mondtam, tettem, amit nem kellett volna, közben otthon vannak gondok.

Tudom, hogy ezt néha én gondolom túl, mert nem mindenki velem foglalkozik, és lehet, hogy nagyon meg akarok felelni másoknak, de nehéz ezen változtatni. Mit tehetnék?



2013. jún. 23. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Maradj csöndbe és ne mozogj!
2013. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem miattad van, csak bemeséled magadnak :)
2013. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolat minősége a kommunikáció minőségén múlik.

Olvasd el Eric Berne "Emberi játszmák" című könyvét, nagyon sokat segít.

2014. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!