Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért több a művész az érzéken...

Miért több a művész az érzékeny lelkű emberek között?

Figyelt kérdés

#érzékenység #alkotás #ember #Művèsz #művèszlèlek
2015. febr. 15. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A művészet az érzékeny lélekből fakad.
2015. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Én egy tipikus ilyen ember vagyok.Most lépek fürödni, aztán írok választ! :D pill
2015. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 piriiiii ***** válasza:
86%

Mert a művésznek érzékenynek kell lennie a körülötte levő világra ahhoz, hogy azt a többi embernek át tudja adni. Fogékonynak kell lennie az esztétikára is, amihez szintén érzékenység kell.

Érzés, érzék, érzékenység.

Szerinted egy érzéketlen ember felfogná a világ apró rezdüléseit? Nem.

2015. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, ki látja meg valamiben hamarabb a szépet, egyedit, művészit: egy érzékeny lélek, vagy az, aki olyan tuskó, hogy betont lehetne törni vele?
2015. febr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert a művészek többet làtnak a vilàgból olyanokat amit màs nem pl.festő fotós vagy énekes..

Aki a felhőben észreveszi az angyalt és megörökìti egy képen..aki egy bogarat szitakötőt úgy mutat be ahogy szabad szemmel màsoknak fel se tűnt eddig a szépsége...akik az emberekben meglàtjàk a belső értéket és vers formàjàban felfedik..

A dalszövegìrók is ilyenek..sok zene az ember lelkéig hat..


Aztàn a művészek is elbukhatnak a zsenik is àtesnek a ló màsik oldalàra..sok zseni zakkant is egybe..

2015. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Na,szóval kettes vagyok.Lényegében a művészlélek abból áll hogy jóval nyitottabbak vagyunk a világra mint sok más ember. A legkisebb dolgokat is észrevesszük, ami felett mások elsiklanak. Nem vagyunk a társaság központjai, inkább információt raktározunk , emésztünk magunkban és így hatalmas tapasztalatra tehetünk szert, sok mindent megjegyzünk emberek történeteiből. Verseket,regényeket,életbölcseleteket alkotunk meg. Én például csak depis, rossz kedvemben tudok alkotni, amikor már alig észlelem a világunk pozitív darabkáit. Ha normál, boldog , kiegyensúlyozott vagyok akkor nem megy az írás. Remélem hogy választ adtam a kérdésedre.
2015. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

"Gondolj bele, ki látja meg valamiben hamarabb a szépet, egyedit, művészit: egy érzékeny lélek, vagy az, aki olyan tuskó, hogy betont lehetne törni vele?"


Szerintem ez rossz szembeállítás. Az érzékeny léleknek nem ellentéte a tuskó. Sok híres, kifinomultan alkotó művész volt érzéketlen és bunkó a környezetével.


Másrészt pedig mit jelent pontosan az érzékeny? Hogy kifinomult látásmóddal rendelkezik, meglátja különlegeset, a világ értékeit, kutatja a nagy kérdéseket? Vagy hogy lelkileg labilisabb, érzékenyebben érintik a világ ingerei (például a szívére vesz mindent)? Szerintem inkább az előbbi. Mert lehet valaki lelkileg erős, kiegyensúlyozott, és emellett fogékony is a szépre.

2015. febr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Utolsónál a pont.

Képzőművészeti Egyetemre jártam, az egyik legtehetségesebb évfolyamtársam volt a legnagyobb bunkó-ettől függetlenül legjobb barátok is lettünk.

És tényleg legbelül érzékeny, de csak saját magára, saját gondjaira. Nála nincsen ilyen, hogy elérzékenyül

egy standard szép táj láttán, vagy hasonló banális dolgok.

Sok ember szereti magára ragasztani a "művészlélek" jelzőt, de közük nincsen az igazi művészethez, csak a szomszéd Mari néni mondta nekik, hogy jajdeszépenrajzolsztibike.

Ne haragudjatok a nyers fogalmazásért, de nagyon irritáló, hogy már minden második ember művészi vénát érez magában, közben köze nincsen az egészhez.

2015. febr. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a megfogalmazás nagyon tetszik, hogy valaki èrzèkeny a szèp dolgokra, vagyis mindenben meglátja a szèpet. Ez talán nem azt jelenti, hogy az ilyen ember tiszta lelkü, vagy ártatlan, hanem csak az esztètikai szèpsègre fogèkony. Ennek ellenère lehet egy rosszindulatú, megkeseredett ember is(ez vègülis egydöntès eredmènye, vagy csalódások következmènye is lehet). A kettő nem mindíg jár eggyütt. Nekem is volt olyan ismerősöm, akinek nagyon jó művèszi èrzèke volt, de nagyon kiálhatatlan szemèlyisège volt. Mások èrzèseire nem volt tekintettel.
2015. febr. 19. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!