Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet vitatni azt az állítást,...

Lehet vitatni azt az állítást, hogy a korrupció csak annak probléma aki nincs benne a buliban? Sztem vitatni lehet csak minek, attól még igaz marad.

Figyelt kérdés

Én is évekig téptem a pofám, hogy nem találok állást mert minden helyen csak ismerősöket ültetnek a pozíciókba, hiába pályázok akármit, válasuzt se kapok, és csak azért mert nem vagyok sógor-koma -csókos.

Na nekem is fel lett adva a lecke: egy ismerősöm szólt, hogy "tudna egy állást szerezni nekem" feltéve hogy egy évig a havi fizumból X ft-ot tejelek neki hálából.

Mit mondtam neki? Azt hogy menj a francba, korrupció, kenőpénz, sógor-koma világ, fúj, botrány? Ezt mondtam?

Dehogy. Hanem azt mondtam: oké. És van állásom. Olyan jelöltekkel szemben "nyertem" akikkel szemben egyébként labdába se rúgok.

Csak én ismertem a megfelelő embert ők meg nem. Ennyi.

Nesze neked korrupció.

Gondolkodtam és rájöttem: dehogy rossz a korrupció. Én is vergődtem mint hal a szatoyrban míg "becsületes" módon próbáltam boldogulni. Semmire se jutottam.

Hát mennyivel könnyebb így.

Elhatároztam: amit csak lehet ezentúl sógor-koma-haver, kéz kezet mos alapon intézek el.


2015. febr. 16. 19:32
 1/1 anonim válasza:
Ezzel nem is lenne semmi baj, ha csak ennyi lenne az egész, de sajnos ha belegondolunk, akkor ha az egész rendszer tiszta lenne vagyis korrupciómentes, akkor több nyernivalód lenne mint így ;) Akkor nem kéne tarts attól, hogy ha majd valaki fent változik, akkor neked mennek kell attól független, hogy mennyire vagy jó a szakmában.
2015. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!