Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis miért van ennyi bunkó,...

Mégis miért van ennyi bunkó, irigy, paraszt ember Magyarországon? Ez vajon a világra kiterjedő probléma, vagy "hungarikum"?

Figyelt kérdés

Nagyon elszomorít,és elkeserít ez. Nem lehet az emberekkel beszélgetni, mindenki lenézi a másikat, vagy irigy a másik sikereire, stb.

Sokszor próbálok kedvesen, megértően fordulni mások felé, mégis a szimpla bunkóság, lenézés, kioktatás van.

Nyilván nem mindenki ilyen, közel sem. De az emberek nagy része sajnos...

Engem ez baromira elkeserít, mert hiba próbálkozom kedvességgel, nem is akarok sokszor már emberek közé menni, mert kiábrándultam úgymond már, legalábbis kezdek. Sokszor úgy érzem, én rontok el valamit, vagy csupán "vonzom" az ilyen embereket.



2015. jan. 27. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Az én környezetem is tele van ilyen f@5zfejekkel. Szerencsére van pár ember akivel jóban vagyok. De tényleg kevés.

Mondanám hogy a többieket leszarom de..... nem mert az iskola is tele van, nap mint nap muszáj kapcsolatba kerülnöm velük.

2015. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Máshol is van természetesen, de nálunk nagyon jellemző ez. Az ismerőseim közül akik külföldre mentek a jobb megélhetés reményében, azonnal megjegyezték, hogy mennyivel jobban érzik magukat ott, nem az a savanyú, sanyarú, mindenkit kinézek, mert nem tetszik a képe légkör csapja őket képen nap mint nap.
2015. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én néha már félek, hogy a végén én is ilyen leszek. Van, amikor úgy szólnak hozzám, azon kapom magam, hogy a legbunkóbb stílusomban szólok vissza, pedig ez nem jellemző rám, de nehezen viselem már a kioktatást, bunkózást, stb. Pedig általában tényleg próbálok mindenkivel kedves lenni, főleg amíg nem ismerem meg.
2015. jan. 27. 20:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos kéretlenül is ránkragadnak azok a személyiségjelek, amelyeket utálunk. Ha ilyen a közeg, az nincs jó hatással senkire. Előítéletesek leszünk, düh lesz bennünk, elfojtott érzések, amiket másokon verünk le.
2015. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát, legalább van kin röhögni!
2015. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#5 ez igaz, de attól ég nem a jó oldala semminek...
2015. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem, kérdező, ezt a te saját korosztályodon mérted le. Náluk érthető ez a fajta viselkedés, hisz a neten szocializálódtak.

30 éve egymást érték a céges bulik. Összedobtuk a pénzt, vagy ki-ki hozott hozzávalókat. Főztünk, ettünk ,ittunk, beszélgettünk. Gyakran valamelyikünk tanyáján kötöttünk ki, borozgattunk, barátkoztunk. Mindenki tudott mindenkiről. Ha valamelyikünk építkezett, tuti, hogy legalább 4-5 kolléga volt ott minden nap maltert keverni, vagy betont hordani. Ma már más szelek fújnak. Sajnos.

2015. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
kelet-európaikum,inkább
2015. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem csak a saját korosztályomon mértem le, sajnos.

Ez éppen egy mai esemény kapcsán merült fel bennem, és fogalmazódott meg ilyen konkrétan:

Ma voltam próbamunkán egy gyár kifőzdéjén. Rengeteg ember, mindenféle korosztály. Senkit sem ismertem.

3 óra alatt amikor 5. alakalommal ordítoztak velem úgy, hogy nem én hibáztam (!), akkor betelt a pohár, és visszaüvöltöttem (nem számítok hívásra, hogy üdvözlünk köreinkben)

Pedig a lelkemet kitettem, nem hibáztam, és azért beszéltek velem minősíthetetlenül, mert azt csináltam, amit mondtak, hogy csináljak...(ez így viccesen hangzik, de így volt)Egész nap meg sem álltam, mindent megtettem, és úgy, ahogy kell, nem voltam lassú, mégis mindenki (1% kivétellel) úgy beszélt, mintha a kutyája lennék. Pedig próbáltam beszélgetni, mikor épp volt 1,5 perc szünet, kedvesen, nem tolakodóan, és akkor is csak bunkózást kaptam...nagyon elszomorított ez az egész

2015. jan. 27. 22:04
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Ez hungarikum, és nem fogunk változni, mert nem képes tanulni a nép (tisztelet a kevés kivételnek).
2015. jan. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!