Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért hiszik, hogy...

Egyesek miért hiszik, hogy minden itteni kérdésre válaszolniuk kell? (Erre bárki írhat, mielőtt valaki beleköt. )

Figyelt kérdés

2 dologra gondolok.

Az egyik: az, hogy valaki nem is teljesen kompetens egy témában, de valamiért muszáj odaírnia. Például valaki feltesz egy kérdést, aminek lejár az aktualitása, vagy például nem a célközönség válaszol (nem az a korosztály).Vagy amikor felteszel egy kérdést nőknek, és sok olyan válasz érkezik, hogy "én ugyan férfi vagyok, de..."

Nem tagadom: sok esetben tud segíteni így is az illető, például van egy ismerőse, akivel ilyen történt, vagy egyéb módon releváns válasza, de ez csak egy része a fent említett választípusoknak.


A másik: a kioktató. Nem akarok álszent lenni, velem is előfordult már, hogy nem mehettem el valami nélkül szó nélkül. Egyes esetekben jogos is. Pl. amikor valaki nem segítséget kér a házijához, hanem azt várja, hogy megoldják helyette, és meg sem köszöni, vagy amikor valaki ahhoz kér segítséget, hogyan sértse meg az öreg nénit az utcában, csak mert menő. De például láttam egy kérdést, ahol egy lány megkérdezte, hogy a felsorolt 3 zenekr közül melyik a legjbb, és mondott 3 mainstreem zenekart. Erre jöttek a nagy rockerek, hogy ők most aztán leírják, kiket kell hallgatni. Félreértés ne essék: ÉN IS rocker vagyok, 20-30-40 éves zenéket is hallgatok, de szerintem ez szükségtelen. Mert nyilván a világon rengetegen vannak, akiknek valami nem tetszik, de most nem őket kérdezték. Szerintem az ilyen kérdés vagy rajongóknak szól, vagy olyan embereknek, akik nem szeretik az adott 3 bandát, de képesek felállítani egy sorrendet, hogy "én ugyan rocker vagyok, de emiatt meg emiatt szerintem az említettek közül ő meg ő a legtehetségesebb" (egymáshoz viszonyítva, nem Freddie Mercuryhoz, mert azt a kérdező nem kérdezte.)


2015. febr. 18. 23:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Hangsúlyoznám, hogy régi kérdésekre én is szoktam válaszolni, ha mondjuk véleménykérős, de annak pl. lejár az aktualitása, hogy 2012 egy bizonyos napján valaki mit csináljon.
2015. febr. 18. 23:08
 2/19 A kérdező kommentje:

*zenekar, *legjobb

Bocsánat az elgépelésekért egy számomra szokatlan billentyűzetről írtam.

2015. febr. 18. 23:09
 3/19 anonim ***** válasza:
Csak.
2015. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
most mit vársz erre a kérdésre, válaszoljunk vagy ne?
2015. febr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha viccnek szántad, értem, és számítottam is az ezt a kérdést kiparodizáló válaszokra, de azért ha valaki érez magában kellő mértékű intelligenciát, nyugodtan csillogtassa meg.
2015. febr. 18. 23:11
 6/19 A kérdező kommentje:
A zárójeles rész szerintem érthető. És szerintem direkt nem akarod megérteni.
2015. febr. 18. 23:11
 7/19 anonim válasza:

Ennek sok oka lehet. Figyelem felkeltés, provokálás, fontoskodás, okoskodás, feszültség levezetés...stb

Ez az egyik hátránya az anonim vélemény nyilvánításnak. Azáltal hogy egymástól elszigetelten, távol vannak a válaszolók/kérdezők különböző tudat és lelki állapotban, különbözően szocializálódva, felveti azt a problémát hogy egymásra tudjanak hangolódni és így oldják meg az adott kérdést. (sokszor még a kérdezők sem fejtik ki hogy mit is akarnak)

Arra meg hogy miért nem csak a cél csoport válaszol, csak annyit tudnék írni hogy, minden egyes betű amit elolvasnak a képernyőn, arról azt hiszik az emberek hogy nekik szól. Hiába nem nekik lett feltéve a kérdés, azzal hogy elolvassák, úgy érzik hogy ők is meglettek szólítva. Mert a kommunikációban már betöltik a "vevő/fogadó" fél szerepét.

2015. febr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez igaz, de ha oda van írva, hogy például férfiak, én mondjuk nem veszem magamra, mert nő vagyok. :)


utolsó előtti: érdekes, hogy ezt így tudod magadról. :)

2015. febr. 18. 23:29
 9/19 anonim ***** válasza:

Na pl. most nagy hibat kovettel el, h elarultad csaj vagy, mert kapni fogod a virtualis megkurasokat.


ezt imadom, amikor csak egy szamot kell irnom, a nyeroszam, vagy regebbi neven nyertes szam asszem az 5-ös.


amugy meg annyi, h melo kozben unatkoznak sokan, mint, ahogy en is 😆

2015. febr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Nem tagadom: sok esetben tud segíteni így is az illető"

Ezért. Az ember - jobb esetben - nem csak azokra a kérdésekre tud válaszolni, amiben minden fontosabb tulajdonsága megegyezik a kérdezőével. Ezt hívják empátiának. Megfelelő empátia birtokában az ember képes másnak a helyzetébe beleélni magát. Én épp ezért tartom hülyeségnek, ha valaki kikötést tesz, hogy pl. csak 18-20 éves lányok válaszoljanak. Főleg ha olyan kérédst tesz fel, ami igazából nem is kötődik szorosan az adott életkorhoz.


A második kérdésedre a válasz: mert az emberek zöme intoleráns, nem szívesen fogadja el, hogy nem mindenkinek ugyanolyan a gondolkodásmódja, mint az övé, és főleg nem szívesen fogadja el, hogy ettől még a másik ugyanolyan értelmes, vagy még akár értelmesebb is lehet.

A házi feladatos kérdésekben meg csak az irritál, amikor valaki minimális erőfeszítésre nem képes a cél érdekében. Amikor megkérdezem, hogy hol akadt el, vagy mi nem megy, még azt sem képes leírni, hogy nem akadtam el, csak nincs kedvem megírni a házit. Hanem inkább kiírja háromszor ugyanazt a kérdést.

2015. febr. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!