Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak alkohol fogyasztása...

Miért csak alkohol fogyasztása után vagyok "normális"? Több lent

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, én szeretem a társaságot, de mégis olyan vagyok, hogy alig szólalok meg, és félek, énsem tudom mitől, meg rángatózom, semmi gyerekkori rossz élmény, meg ilyesmi. Viszont ha például megiszom egy sört, vagy kicsit becsípek, teljesen normális vagyok, poénkodom, beszélgetek, ez miért lehet?
2015. febr. 23. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ember központi idegrendszerére az alkohol tompító és kábító hatást gyakorol.


Az alkohol előbb megbénítja az agy felsőbb részeit, ami miatt az értelem és a viselkedés ellenőrzése lassan csökken és eltűnik, míg az alsóbb részei az agynak: az ösztön és az érzelmek mindjobban kifejezésre jutnak és mindjobban felszabadulnak az agy felsőbb megbénított részeinek az ellenőrzése alól.


Így az ittas ember legelőször úgy érzi, hogy minden egyszerűbb mint amilyen volt, hogy a problémák elolvadnak és eltűnnek, hogy a nyelve könyebben forog. Mindent amit mond elmésnek és okosnak tart. Többet nem szégyenlős, nem fél a környezetétől és nem fél a beszélőtársaitól, akikhez szabadon csatlakozik.


Végül lassan meg is tetszik saját magának az új szerepben, egy új én-ben, akit idáig nem ismert és aki talán jobban tetszik neki az előbbi józan és normális én-jétől.


Ha az ivás folytatódik, akkor a bírálás teljesen lecsökken és helyet ad a goromba, elfogadhatatlan viselkedésnek, és az illető egy nevetséges – szánalmas teremtéssé válik.


A legnehezebb fokozatú ittasságban, az idegközpontok megbénulása miatt, zavar jön létre a mozdulatok ügyességében. Ekkor létrejön a dadogás, dülöngélés, pszihés elfásulás, jelentkezhet még rövidebb vagy hoszabb idejű tudatzavar, amikor a „film megszakad” és az illető semmire sem emlékezik.


Ha igazán nagy mennyiségű alkoholt iszik meg valaki, különösen ha ezt hirtelen csinálja, létrejön a vitális agyközpontok és a gerincvelő megbénulása, ami nehéz mérgezéshez, mély tudattalan állapothoz és legvégül halálhoz vezet.


/www.alkoholizam.com/

2015. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ment a thumbs up. Akkor szerinted inkább maradjak ez a kis szorongós típus? Mert én egyébként nem lennék ilyen, utálok bent ülni. társaságban nem is tudom mitől félek, de az utcán ha egyedül megyek mindig bennem van a félelem, hogy valaki engem bántani fog. Igazán nem tudom mit tegyek, ha a szüleimhez fordulnék legfeljebb kiröhögnének és azt mondanák bolond vagyok.
2015. febr. 23. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább az önbizalmadat próbáld növelni. Csinálj valamit, amiben jó vagy vagy iratkozz be sportra.
2015. febr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
Gátlásaid vannak, illetve önbizalomhiányod van, bizonyos jó tulajdonságaid nem tudatosulnak benned. Találj erre más (végleges) megoldást, mert ha ezt továbbviszed felnőttkorodba, akkor mindig inni akarsz majd, és attól viszont már egyáltalán nem leszel normális. Nem szégyen elmenni ezzel pszichológushoz, ez a dolga. Amire ittasan képes vagy, arra józanon is.
2015. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs önbizalomhiányom, szeretek és jól tudok focizni, meg nem gondolom magam kevesebbnek másnál, egyszerűen ha például ülök a buszon akkor is jönnek az ilyen kisebb rángásaim, mert valamitől félek, de tudatosan azért mégsem..
2015. febr. 24. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindkét esetben önmagad vagy. Semmi gond nincs ezzel. :)
2015. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor vagy önmagad. Akkor engeded el magad.
2015. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!