Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert mindenre az a valasz,...

Miert mindenre az a valasz, hogy legy onmagad, ne valtozz, a tobbiek fogadjanak el ugy, ahogy vagy stb? Szerintem a valtozas neha szukseges.

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy legy birka es menj a tomeg utan es mindenben valtozz meg, ami valaha valakinek nem tetszhet. Tudom, hogy nem kedvelhet mindenki. De ez nem is azt jelenti, hogy feltetlenul jo, ha kirisz a tomegbol. Pl ha nagyon magadnak valo vagy es keves baratod van, de teged ez nem zavar, akkor nem kell megvaltozni. De ha maganyosnak erzed magad es szeretnel tobb baratot, akkor igenis szukseges a valtozas.
2015. febr. 26. 20:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szerintem az onbizalom javithato, a sajat es sok ismerosom peldajabol tudom. Igen, vissza lehet esni, az onbizalom nem egy olyan dolog, hogy egyszer megszerezted, aztan orokre a tied, hanem folyamatosan dolgozni kell rajta.

Igen, van olyan, hogy valaki rossz kornyezetben van es ilyenkor nehezebb a dolga, de en azt vallom, hogy magadat meg tudod valtoztatni, a kornyezetedet nem. Tehat, ha rossz kornyezetben vagy es nem tudod otthagyni, harom dolgot tehetsz: megprobalod megvaltoztatni a tobbieket, ez ritkan jar sikerrel, beletorodsz, vagy probalsz sajat magadon a korulmenyekhez kepest fejleszteni. Utobbi az egyetlen, ami sikerrel jarhat.

Sokszor azt latom, hogy az emberek maguk teremtik maguknak a rossz kornyezetet. Pl sokaig barmilyen kozossegbe kerultem, mindig voltak emberek, akik ramszalltak, piszkaltak. Egy idoben nem ertettem, miert ilyen szemetek az emberek, aztan arra gondoltam, hogy nem lehet veletlen, hogy mindig ugyanabba a sz.rba lepek. Elgondolkoztam, megkerdeztem a barataimat es rajottem, hogy milyen tulajdonsagommal provokalom ki, vonzom be a dolgot. Igyekeztem valtoztatni es azota nem volt ilyen problemam.

2015. febr. 27. 05:16
 12/13 anonim ***** válasza:

Mindkét kijelentéssel egyetértek. Azzal is, amit "támadsz" és azzal is, amit utána írtál.

Nem mindenre az a válasz, hogy maradj önmagad, de bizonyos helyzetekben nagyon is helyénvaló. Ahogy vannak helyzetek, amikor a változás a szükséges.

Szerintem a maradj önmagad arra vonatkozik, hogy ne fordulj ki a saját természetedből. A változás pedig fejlődés, ahogy te is fogalmaztál. A kettő szerintem egyáltalán nem üti egymást.

2015. febr. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A maradj onmagad szoveget azok nyomjak,akik mar megszoktam, higy ilyen vagy,nekik igy kényelmes. Nem akarjak, hogy valtozz es ezzel nekik tudatalatt kényelmetlenséget okozz,főleg ha a valtozastol sikeresebb leszel. Valtozz,de ne a tobbseg véleményére hasonlits.
2015. febr. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!