Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csesztetik olyan sokat...

Miért csesztetik olyan sokat az okos embereket (esetleg az informatikusokat)?

Figyelt kérdés

A Shower Klub egyik részében pl. Dombóvári mondott az egyik történetében egy olyan poént hogy "látta rajtam, hogy ő a világ összes olyan dolgához ért amihez én nem, viszont én már voltam nővel".

Vagy egy másik, amelyet Aranyosi mondott amelyben rendszergazdáknak stand upolt: "úgy dobáltam közéjük a pinás vicceket, mint támadó a kézi gránátot, és semmi...

...valószínű a poénok után nem nyomtam Entert."

Továbbá egyes filmekben is nagyon sokszor az okos vagy a jó tanuló gyereket verik meg vagy szedik el a zsebpénzét. Erre példa az, mikor a Dr. Csontban Dr. Brennan osztálytalálkozóra ment és előtte egy volt osztálytársa azt mondta neki hogy "ja, a dilis csaj, most már emlékszem". (Bár az utóbbi példában nincs megverés meg semmi ilyesmi, ráadásul sorozat, de a lényeg azért érthető.)



2015. febr. 28. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

nem okosságtól függ, hanem gyámoltalanságtól, hogy kit bántanak a suliban

inkább az a sztereotípia, hogy ők okosak, pedig nem, csak elvontabb az érdeklődési körük

2015. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen sztereotípia, de nekem imponál az "okosságuk". Úgyhogy szerintem ne törődj velük.
2015. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Mert ezeknek az informatikusféle logikusan gondolkodó okos embereknek gyakran kevesebb a szociális intelligenciája. Ezeket az embereket meg könnyebb basztatni. Szokták is ezért őket.
2015. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Továbbá egyes filmekben is nagyon sokszor az okos vagy a jó tanuló gyereket verik meg vagy szedik el a zsebpénzét. Erre példa az, mikor a Dr. Csontban Dr. Brennan osztálytalálkozóra ment és előtte egy volt osztálytársa azt mondta neki hogy "ja, a dilis csaj, most már emlékszem". (Bár az utóbbi példában nincs megverés meg semmi ilyesmi, ráadásul sorozat, de a lényeg azért érthető.)"


Dr. Brnnen karaktere alapból el van túlozva, ha valaki ennyire nem tud érzelmeket leolvasni a másik arcáról stb., annak valóban valami baja van. Más kérdés, hogy nem kell idiótának hívni. A filmekben azért van ilyen, mert sajnos a valóságban is ez van, és hát így hiteles.


Egyébként ilyen jellegű poén sok van. Másik példa a bölcsészek a mekiben típusú, meg hogy a közgazdaságtan nem tudomány, hanem tanfolyam, és társai.


Dombóvári István és Aranyosi Péter pedig az egész SK legközönségesebb figurái. Kevesen vannak ott, akik intelligens humorral foglalkoznak, szerintem kb. 3-an. De legalább most Dombóvári nem az emósokon röhög. Nem mintha emós lennék, csak már rohadt unalmas.

2015. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat kattogtam, főként magammal kapcsolatban, hogy az okosságom egyedül miért nem elég vonzó.

Múltkor a gyógyszertárban álltam sorban, sütött a gyógyszerész srácról, hogy nagyon penge, és nem csak ilyen témában, ő valószínűleg otthon filozófiát olvas, és tagja a szkeptikus társaságnak ésatöbbi

és mégis...

ránéztem most az egyszer kritikus szemmel és belegondoltam, hogy lenne-e kedvem megcsókolni (vasággyal volt vagy 45 kiló, egyébként nem nézett ki volna rosszul), és hogy rá tudnám-e bízni magam.

Hát a válasz nem volt. Kb így értettem meg azt is, hogy nem elég, ha én tudom magamról, hogy okos és ezáltal értékes vagyok, ha ez az egyetlen amit a másik nemnek adni tudok.

Egyébként nem női-férfi témában meg tök értelmetlen a sárdobálás, hiszen ott nincs verseny, hanem inkább egymásra kell felnézni, és kapkodni a hasonló kaliberű emberekért. 22/N

2015. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

"Miért csesztetik olyan sokat az okos embereket (esetleg az informatikusokat)?"


Mert az ostoba embereknek frusztráló folyamatosan szembesülni az ostobaságukkal azáltal, hogy náluk okosabbakkal találkoznak. Egyébként, amit a Showder Klub című hulladék, és főleg e két "jeles" képviselője képesek nyújtani humor terén, arra csak azt tudom mondani, hogy ha a céltáblájukká válok, annál semmi nem erősít meg jobban abban, hogy helyesen élek.

2016. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt piszkálják, aki okos, hanem aki nem tud beilleszkedni vagy szociálisan valami nem stimmel vele. Az más kérdés, hogy gyakran a kettő együtt jár.

Én pl. egy olyan környéken jártam általános iskolába, ahol a többség kissé utcagyerek volt. Én és még egy lány voltunk a legjobb tanulók, de az ég világon senki sem piszkált minket. Bekerültem egy jó középiskolába, ahol messze nem voltam a legjobb tanuló, de bepróbálkoztak nálam, mert nem passzoltam annyira a közösséghez.

Az informatikus poénok pedig megint más asztal. Az informatikusokkal szemben él egy sztereotípia, erre pedig rengeteg poén született. Mint a szőke nős poénok. Ha az ember tudja kezelni, akkor semmi gond az egésszel. Gépészmérnöknek tanulok, az egyetemen vannak infósok is, villamosok is, építészek, építők is. Minden oldalról megy néha a másiknak a baráti szurkálás, de senki sem veszi komolyan, csak röhögünk rajta egyet.

A filmekben pedig egy nyerő karakter kell. Vagy okos, vagy jó sportoló vagy bármi más kiemelkedő. A filmek többségében kell valami extra a karakterhez, hogy ne legyen szürke kisegér. És a hősnek kell valami konfliktus, szenvedés is. Elég könnyű ezt prezentálni azzal, hogy kiközösítik az egyént, aztán már szólhat is a film az útkeresésről.

2016. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!