Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj ha vágyok az elismerésre?

Baj ha vágyok az elismerésre?

Figyelt kérdés
Sosem ismertek el igazán eddig mások, legtöbbször ignorálnak, pedig igyekszek. Amikor meg más kevés tehetséggel és erőfeszítéssel nagy figyelmet kap, hihetetlenül irigy leszek. Más is érezte már így magát? Hogyan küzdhetném le ezt az érzést?
2015. febr. 28. 20:20
 1/3 anonim válasza:

Mindenki vágyik az elismerésre, ez teljesen normális. Ha téged sokat bántottak szavakkal, emiatt csökkent az önértékelésed, az is természetes reakció, ha kissé irigy leszel. De ezen túl kell lépned és mutasd meg, hogy te sem vagy rosszabb másoknál. De ne azért, hogy dicsérgessenek, csak úgy tegyél meg olyan dolgokat, amivel segítesz másokon, ami számodra is jó érzés, hogy megtehetted és ezért vkinek pl. örömet okozhattál. De ne vegyék észre, hogy az elismerésért teszed, látszódjon ez úgy, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne ez részedről, meglátod, előbb-utóbb jön az elismerés.

Engem anno nagyon fogtak a szüleim, nem lehetett igazán önálló döntésem, de az iskola után, amikor elkezdtem melózni, sorra jöttek az elismerések, mert a munkámat igyekeztem jól végezni, közben kerestem magamnak szuper hobbikat, majd egyszer csak leváltam a szüleimről. Saját keresetből elkezdtem utazgatni Európában ide-oda, egyre jobban kinyíltam lelkileg, elfogadtam mások szokásait, sőt, azóta sok embernek segítettem egy bizonyos témával kapcsolatban. A sok megélt dolog miatt és ahogy a korommal együtt egyre "bölcsebb" lettem, tudom, hogy fontos vagyok és elismernek. Igenis, lehet érte tenni, csak rajtad múlik.

2015. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, szeretek segíteni az embereknek, általában mindenkinek segítek ha tudok. Amúgy igaz, suliban sokat bántottak, nem csak szavakkal. Sulival már szerencsére rég végeztem, azóta bátrabb is vagyok, de az utóhatása még meg van, szóval vágyok az elismerésre meg arra, hogy észrevegyenek
2015. febr. 28. 20:46
 3/3 anonim válasza:
Előbb-utóbb eljön ez is, ne félj, egyszer történik majd vmi, ami megváltoztatja az életedet. Hogy mi, azt nem lehet tudni, de remélhetőleg rájössz, hogy na ez az és újra vidám, elégedett ember leszel. :-) Átéltem, amit te, nekem is sikerült, lett családom, jó munkám van, folyton trenírozom az agyamat, mindig van vmi, amit, mint egy "küldetést" végzem és ez erőt ad nekem is, de erőt merítek abból is, ahogy a másik örül, mert tudtam neki segíteni.
2015. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!