Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le az ilyen...

Hogyan győzzem le az ilyen fajta irigységemet?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden.

Az tud nagyon bosszantani, és hát mondjuk ki irigy tudok az ilyen emberekre lenni, bár tudom, hogy csak magamnak ártok vele, ha:

Pár példa.

Tegyük fel már sok ideje állás nélkül vagyok, és tényleg mindent megteszek érte, de csak kudarcok érnek nagyon sokáig, míg végre sikerül.

Erre egy ismerősöm munka nélkül lesz, majd 2 nap múlva összefut valakivel, aki pont munkaerőt keres, és máris az ölébe hullott az állás.

Vagy:

Meg akarok venni valamit. Mondjuk egy szép nagy szőnyeget, egy bútort, tehát nem pár száz forintos tételt.

Próbálom a lehető legolcsóbban megúszni, mindenhol kérdezgetek, nézem a hirdetéseket, én is adok fel hirdetéseket, de semmi.

Erre másnap meséli a szomszéd, hogy egy ismerőse szólt neki, hogy kiselejtezett pár dolgot, és ingyen elhozott onnan mondjuk szőnyeget, meg bútorokat, és tök szépek, tök jó állapotban vannak.

Vagy mondjuk én beleszakadok annyit tanulok egy vizsgára, míg aki tojt bele az egészbe pont kihúzza azt az egy tételt amit tudott.

Meg ehhez hasonlók.


Tehát ha valaki tényleg tesz valamiért, vagy rég óta szíve-vágya és megküzd érte és úgy sikerül neki az a valami és akkor jut tudomásomra, akkor egyáltalán nincs rossz érzésem, nem vagyok irigy.


Ez az érzés akkor szokott előjönni, amikor én szeretnék valamit és pont az a valami (vagy nagyon hasonló) hirtelen valakinek csak úgy az ölébe hullik, és még akár henceg is vele, hogy hű de nagy szerencsém van, mert nem tudtam volna mi lesz ha nem így történik.


Voltatok már hasonló helyzetben?

Hogy győztétek le az érzéseiteket?


Tudom, ilyenkor nem kell törődni vele, nem szabad rá gondolni, de valahogy nem megy.


Ez olyan, mint amikor valaki nagyon akar babát, talán évekig nem sikerül, kudarc-kudarc hátán, erre valaki közli vele, hogy: Jaj, képzeld babát várok, bár nem terveztük, de megtartjuk.


2015. márc. 2. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első kettőre azt tudom írni, hogy próbálj te is minél több ismerőst szerezni, akkor nem "kell" irigykedned, neked is több esélyed lesz hasonló szerencsés helyzetekhez. (Mondom én, akinek ugyanúgy nincs szerencséje. :) )
2015. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen szűrőn keresztül nézed a dolgokat midnen nehézkes lesz neked. Lehet, hopyg akinek sikerült, ugyanolyan szülsége van az adott dologra, attól, hogy nem mondja. Próbálj ne arra fókuszálni, hogy másnak mi sikerül, hanem arra, hogy neked mi sikerült eddig és ha szeretnél valamit azt az érzést érezd át, milyen lenne, ha a tied lenne.
2015. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

>> Érzéseid a Gondolataidon is múlnak. <<

Realitással gyógyítható néhány dolog..

Pl.: gondolhatod, hogy neked is jár valami, mint másnak..

..de próbáld csak meg megfigyelni..honnan vezetted le?

Milyen megfigyelt dologból gondolod, hogy konkrétan neked járna valami?

...látni fogod, hogy "csak gondolod"..nincs semmilyen tény mögötte..

Azaz elvetheted az hogy neked valami jár.

!! De így értem: az adott pillanatban !

Ma valaki kapott valamit amit te is szerettél volna....te nem.. de megfigyelheted, hogy sehonnan sem tudod levezetni, hogy épp ma (azaz akkor és ott) neked valami járna, vagy járt volna.

A "nekem jár, most, vagy konkrétan holnap, konkrétan..stb" hamisságát kitörölheted magadból.

Ha nincs hamisság...nincs csalódás sem.

(Talán! jár...de nézzük csak…: hát, nem "most"..ez van.)


A második lehetséges hamisság maga a gondolat, hogy nem tett érte semmit. Biztos hogy nem? Megfigyelted az egész életét?

Ugye hogy nem ! (ki figyel meg egy egész életet ?) Csak gondolod, csak úgy tűnik.


De nem akarlak hibáztatni..szerintem ilyesmi megtörténik mindenkivel.


VAGY

Más szempont..Ha valakinek az ölébe hullanak a dolgok...akkor nem tanulja meg előállítani/megszerezni.

A készen kapottság nem vezet ügyességhez, nem fejleszt semmit.

VAGY

Talán azért nem kapod meg készen a dolgokat, mert több van benned, te meg tudod szerezni...."ő" nem tudta volna.

VAGY

Ő meg tudta volna szerezni, neki már nem kell gyakorolnia azon a területen semmit.


Akárhogy is azt a 3 " kis szentséget", hogy

- jobb lett volna ha azt a dolgot amit más kapott te kaptad volna.

- meg kellett volna kapnod.

- nem tett érte semmit.

...valahogy fel kell lazítani fejben..pl. beláthatod, hogy efféle gondolatok nem tények, csak ötletek...és akkor együtt lazulnak majd az érzések is...mint pl. az irigység.

(Ugyan ki akarna valamit rosszul tudni? Ki akarna magának hamis gondolatokat?..szerintem nem nehéz így a lemondás.)

2015. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Irígység ellen a legjobb orvosság: Próbálj a nyomába érni!


Ennyi.

2015. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Bár ezt az egyet nem értem:


"Irígység ellen a legjobb orvosság: Próbálj a nyomába érni!"


Kinek a nyomába?


Ha arról lenne szó, hogy ha az a valaki többet megtesz valamiért, akkor ok, de amikor tojik bele a világba, és csak úgy az ölébe pottyan akkor hogy érjek a nyomába?


Menjek mínusz irányba?

2015. márc. 12. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Arra kell gondolnod, hogy neked ez a sorsod. Valamiért az élet úgy akarta, hogy te csak küszködés árán kaphasd meg az adott dolgot. Lehet, hogy ettől fogod jobban megbecsülni. Attól semmi nem lesz jobb, ha magadban pikádókat dobálsz az illetőbe, amiért neki ölbepottyanós módon jött össze a dolog.
2015. márc. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy kicsit még érthetőbben példával, és arra is válaszolva, hogy miképp győztem le:


Én küszködés árán értem el azt, hogy külföldön élhessek (immáron hetedik éve, amúgy 33/F vagyok), és ebből kifolyólag megengedhessek magamnak dolgokat (eljutás nagy koncertekre, neves helyekre utazgatás stb.). Az egész erre irányuló vágyam kb. 10 éve kezdődött, amikor egyre több ismerősömről hallottam, hogy külföldre utazgat vagy költözik. Volt olyan, aki a gazdag szülőknek köszönhetően járta be szinte egész Európát 23 éves korára. Olyan lánybarát is akadt, aki a jólkereső párja végett tudott utazgatni. Nem momdom, hogy nem próbálta belémfészkelni magát az irígység, de én igyekeztem a jóindulat kordáin belül tartani. És szép lassan elhatároztam, hogy küszködni fogok, pénzt gyűjteni, telik annyi időbe, amennyi telik, de akkor is eljutok én is neves külföldi helyekre, ha van rá mód külföldön is akarok élni. És összejött 3-4 év alatt. Ha csak fújtam, meg átkozódtam volna a fenti ismerősökre, boztos nem tartanék itt. Sajna van olyan ismerősöm, aki csak az előbbi dologhoz ért, meg ahhoz, hogy játssza a világ legszerencsétlenebb emberét.

2015. márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!