Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság tényleg ennyire...

Manapság tényleg ennyire meghökkentő, ha valaki nem óhajt puszilkodni?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok. Nem vagyok egy bratyizós alkat, szeretek egy egészséges távolságot tartani az emberektől.

Nyilván a nagyon közeli családon belül nem tiltakozom egy üdvözlő puszi ellen, de ettől a "háromcsókos" divattól a hideg is ráz, jöjjön az unokatestvértől vagy főleg olyantól, akivel életemben először találkozom...

Lehet fiatal vagyok még, de fel nem fogom, miért annyira meghökkentő ha pláne idegen férfiaknak a kezemet nyújtom az arcom helyett. Előfordult, hogy konkrétan ignorálta a srác a gesztust, és csak azért is rám repült...

Meglehet hogy velem van a baj, túl hivatalos vagyok, de ha már választani kell akkor vagy ez, vagy semmi. :D

Ti hogy álltok a dologhoz?


2015. márc. 3. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Én is hasonlóan vélekedem erről. Undorítónak találom a "hármaspuszit", nem is értem, hogy alakult ki ez a rossz szokás, és még családom belül sem fogadom örömmel az üdvözlő-jellegűt (sem).

22/F

2015. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Idegenkent nekem is fura lenne puszilkodni barkivel, nem is teszem es nem is varom el.

35F

2015. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Csak rokonokkal szoktam minden további nélkül puszilkodni, de az is csak a "kettes" verzióban, mert családban ez a szokás.


Van még egy-két ismerősöm, akivel vagyunk elég jóban ahhoz, hogy viszonozzam a gesztust, mert ők puszilkodósok, de másokkal ha bunkó ha nem én közölni szoktam, hogy nem szoktam puszilkodni. Az értelmesebbje elfogadja, hogy engem zavar ez a fajta intimitás. Egyébként veled egykorú vagyok, de még egy srác se próbált "rám repülni", mikor eléggé nyilvánvalóvá tettem, hogy tőlem puszit ne várjon.

2015. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Én családon belül se szeretem. De apukám családja abszolút ez a nyalakodós fajta. Ha jönnek hozzánk, vagy mi megyünk hozzájuk az első fél óra csak arról szól, hogy mindenki mindenkivel puszipuszi... Engem ettől teljesen a hideg ráz, de hát muszáj, különben megsértődnek... Az érdekes a dologban viszont az, hogy habár az ő családja, apukám se állhatja ezt.
2015. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

De örülök, hogy te is így vagy vele.


Engem kiakaszt, hogy ha bemutatnak akárkit, az rögtön csücsörít és közelít, olyan undorító. Régen még én éreztem rosszul magam, hogy szegény, biztos rosszul esik neki, de azóta felnőttem, és nem akarom mindenkinek kinyalni a popsiját.


Szerintem nekem több jogom van megsértődni, hogy bele akarnak mászni a képembe, mint a másiknak, hogy nem mászhat bele a képembe.


És igazad van, ez pasikkal sokkal gyakrabban előfordul. Sokkal többször van az, hogy 20-on éves lányokkal találkozom, és a kezüket nyújtják. Persze tegeződve és mosolyogva. Sokkal kedvesebb, mint mikor valakit először látsz, megpuszil, és közben még végig is simítja a hátad. Brr.

26/L

2015. márc. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

3-as válaszoló, igen, ezért is emeltem ki azt az esetet, mert számomra valami elképesztő...

Eleve messziről lerí rólam, hogy nem vagyok híve az ilyesminek: általában csinosan, nőiesen öltözködöm, de ott van mellette az a "hozzám érsz, leharapom a kezed" kisugárzásom is, szóval mezei férfi inkább messziről szeret csodálni... ez a srác meg, én nem is tudom hogy tényleg ennyire barátkozós vagy csak vak volt, de nem semmi, az biztos :D


Általában első körben zavarba hozok ezzel mindenkit, onnantól meg már rám sem mernek nézni, ezért gondoltam rá, hogy talán velem van probléma :)

2015. márc. 3. 11:59
 7/19 anonim ***** válasza:
Én családon belül is csak egy puszit adok és nem mindenkinek, csak anyu, apu, meg nagyszülők...idegenekkel végképp nem, általában bemutatkozáskor kezet fogok, de persze vannak olyanok akik puszit adnak, azt nem utasítom vissza, de kizárólag bemutatkozáskor és kizárólag 2 puszi...ez a hármas puszi irdatlan nagy baromság, zavarba hozza csak az embereket
2015. márc. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
hát én csak nővéremnek mamámnak, keresztanyámnak adok puszit (meg majd ha lesz akkor barátnőnek) 20f
2015. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én is általában kezet nyújtok ismerkedésnél, meg részegen kezet csókolok, de a lányok mindig ragaszkodnak a 3 puszis rendszerhez. Annyira mondjuk nem bánom... :D
2015. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hármas puszi számomra teljesen ismeretlen dolog.

Pusziszkodni szoktunk családban, jó ismerősökkel.

Bemutatkozásról pedig a helyzettől függ. Nyilván munkaügyben, hivatalos ügyekben nem :D

De pl. egy buliban vagy baráti társaságban, ha bemutatnak valakit, nem lepődök meg, ha valaki bemutatkozáskor két puszit is akar adni. Nem zavar, bár kicsit túlzásnak érzem.

2015. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!