Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért istenítik z emberek a...

Miért istenítik z emberek a sportolókat, mközben nem érdemlik meg?

Figyelt kérdés

Jó, biztos tehetségesek, de kicsit felháborító, hogy mennyit kaszálnak. míg másnak nehéz munkával kell megkeresnie kenyerét, ők 1 nap alatt kaszálnak annyit, hogy másnak kitartana élete végéig az a pénz...

pl a f1-esek háborítanak fel nem tudom mi a jó benne a monoton kocsikat néni és nem is tudom mennyi milliárd forintot kapnak és ráadásul ezt ők szabják meg.



2015. márc. 15. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ez van
2015. márc. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ez úgy van, hogy annyi pénzt keresnek, ahány embert szórakoztatnak. A Forma 1-et pl. kb. 500 millió ember nézi a világon, ezzel a legnagyobb popsztárokkal vannak egy sorban, ezért kapnak sok pénzt. Ha senki nem nézné őket, egy fillért sem kapnának. Egyébként pedig magáncégek fizetik őket, nem az adófizetők. Mi közöd hozzá, mire költi a pénzét valaki másnak a cége?


Ami viszont tényleg felháborító, az a magyar sportolók esete, akiket a kutya sem néz, mégis az adófizetők pénzéből, tehát a te pénzedből biztosítanak nekik kényelmes életet.

2015. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Így is több pénzt hoznak mint amennyibe kerülnek. Olyan mint az üzleti életben. Ha egy felső vezető 100 milliót keres, de milliárdokkal nő a nyeresége a cégnek, akkor bőven megérte.
2015. márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Oké, hogy nem épp az F1re gondolok, de egy átlag sportoló mondjuk 6 éves kora óta minden nap 2x eljárt edzésre suli előtt reggel 4kor és suli után. Most ha úgy veszed ki érdemelheti meg jobban a pénzt? Egy profi úszó aki érmet szerez az országának az olimpián, miután már egész gyerekkorától 10-20 éven keresztül állandó fizikai munkának volt kitéve vagy mondjuk egy random Éjjel-Nappal Bpben szereplő magamutogató celeb?

Úgymond "megszerzik 1 nap alatt a pénzt", de én sem, és gondolom az átlag többség sem kelt hajnali 3kor és kezdte úgy a suliban a napján, hogy előtte már lestrapálták. Mondom ezt úgy, hogy semmi közöm a sporthoz. Én sem értem az F1 jelenséget, de nyilván nem lenne benne pénz, ha a kutya se nézné.

2015. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne általánosítsatok! Nekem a sportnál a f1 be sem ugrott volna. Az ismeretségi körömben van egy válogatott RG-s, aki havi 30 ezer forint tagdíjat fizet, az egyenruhájukért fizetni kellett a családnak, az ukrán edzőjük nem hajlandó magyarul tanulni, a tolmács hatalmas óradíjat számol fel stb. Ha külföldre mennek, azt szponzorok fizetik, nem az állam, és az egész életük a sportról szól, napi edzések, mellette tanulni nem könnyű. Csináld utánuk, ha tudod.
2015. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Azért megküzdöttek érte hogy ott legyenek ahol vannak. Engem nem ez zavar hogy megfizetik őket hanem inkább az hogy mindenhonnan most a sport folyik. Iskolában is minden órán sport sport és sport. Diáknapon sport, sportrendezvény, sportolók jönnek bemutatót tartani, megyünk sportkiállításra, sportfilmeket nézünk. Ha te nem sportolsz semmit egy senki vagy. Még ha sportsuli lenne megérteném, de egy rohadt szakközép. Engem ez rohadtul idegesít. Bocsi az offért, csak engem meg ez zavar g*ecire.
2015. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
biztos hogy megküzdöttek érte és fizesség meg is őket de ennyire? más is kel hajnali 3-kor, sőt van aki éjszakára jár dolgozni és 12 órázik. szerintem még minig össze sem lehet ezt hasonlítani.
2015. márc. 15. 14:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem annak alapján fizetik az embereket, hogy milyen fárasztó a munkájuk, hanem hogy mennyi hasznot hoz. Fizikailag utcát seperni is sokkal fárasztóbb, mint feltalálni az aszpirint vagy a közes nyomócsöves dízelmotort egy laboratóriumban, mégis az előző munka szinte semmit nem ér, mivel bárki el tudja végezni, az utóbbi értéke pedig felbecsülhetetlen.


A F1-esek azért kapnak sok pénzt, mert rengeteg pénzt hoznak azzal, hogy több százmillió ember kíváncsi rájuk, és ezek az emberek a tévéelőfizetési díjak meg a reklámok megnézése révén ezért áttételesen fizetni is hajlandóak. Ha te csinálsz valamit, amit több százmillió ember akar majd végignézni, akkor te is eszméletlen sok pénzt fogsz keresni vele.

2015. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

A sportolok mögött nagyon kemény munka van. Gyakorlatilag nincs gyerekkoruk és nagyon fiatalon tönkremennek testileg. Ráadásául sajátos életstílust követel, az étkezéstől az alvásidőig minden meg van szabva nekik. Magánéletük leginkább csak a visszavonulás után van. Nem véletlen, hogy csak kevés emberből válik élsportoló, mert a többség sem pszichésen, sem fizikailag nem bírná ezt az életet.

A F1-es pilóták pedig nem sportolok. Azért kapnak ennyi pénzt, mert ennek a többszörösét keresik meg a szponzoráló cégeik számára. Ha valaki milliárdos haszont hoz, evidens, hogy milliós fizetést kap érte.

2015. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hat igen de nekik akkor is olyan könnyű... éppen ezért nem is nézem őket:P
2015. márc. 15. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!