Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ez ellen?

Mit csináljak ez ellen?

Figyelt kérdés
Régen elég akaratos voltam, nem riadtam vissza semmitől, amit akartam, azt elértem bármi áron. A saját elképzelésem szerint éltem, szókimondó voltam, és leszartam mindenkit, hogy ki mit gondol rólam. Elég energikus, és életrevaló voltam. Most, hogy így felnőttként kell élnem, eléggé visszafogott lettem, és elnyomom a saját tulajdonságaimat, érzéseimet, mondhatni 180 fokos fordulatot vett a személyiségem. Hogy mondjam... Nem akarok senkit se megbántani a beszédemmel, a természetemmel, mivel hogy eléggé őszinte/szókimondó az (igazi) énem, elég érzékeny vagyok, és nem bunkó módon kezeltem az embereket, de most már nem is beszélek, csak figyelek, és helyeslek, amit a többiek mondanak. (Szóval nem vagyok egy társasági lélek, régen meg le se tudtak lőni.) Emiatt nem tudok őszintén megnyílni az embereknek, és ez eléggé zavar, mivelhogy nem az igazi xy-t ismerik meg, és nem úgy viszonyulnak hozzám, hanem ahhoz a hamis képhez, amit felvázoltam nekik magamról. Pl: ha unom egy ember beszédét, akkor ugyanúgy végighallgatom és mosolygok, mintha érdekelne amit mond, ha nem szeretek valakit/valamit, akkor azt nem tudom kimondani, mivelhogy nem akarom megbántani senkit. Más ember meg ha un valakit, akkor megpróbálja otthagyni minél előbb, vagy megpróbálja lerázni, én meg erre nem vagyok képes. A gyerekkori barátaimmal sem ugyanolyan vagyok már, gátlásos vagyok még velük szemben is. Olyan 16 évesen kezdett kijönni ez bennem, amikor az ember már feltudja fogni a saját helyzetét, környezetét, és kezdi érteni miről is szól az élet... Onnantól olyan képet akartam/ok magamról festeni az emberek szemében, hogy minél tökéletesebb legyek, stb stb... Nagyon nagy lett bennem a megfelelési kényszer. Az igazi énemet meg elfojtom állandóan, és hát ez eléggé nagy katyvaszt tud eredményezni az emberben. Mondhatni enyhe önértékelési problémákat eredményezett nálam. Kerülöm az emberek társaságát, emiatt nem szeretek még kimozdulni se. Nem úgy élheti az ember az életét, ahogy ő akarná, hanem amit mások elvárnak tőle, legfőképp a társadalom... De ha komolyra fordul a helyzet, netalántán mérges vagyok, vagy amikor nincs helye a kamuzásnak, és a finomkodásnak, akkor meg visszajön a valós természetem, és egy sokkalta erősebb jellem mutatkozik meg bennem, és az emberek is máshogy állnak hozzám. Szóval az a problémám, hogy nem merek őszinte lenni, és még magamnak is hazudok, ami azért már eléggé bajos. Lassan már depresszióba fajul a dolog. Mit kezdhetnék ezzel? Hogy tudnék leszámolni ezzel a megfelelési kényszerrel?
2015. márc. 15. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy szocializáció. Tinédzser korodban volt akkor ez az akaratos éned, ami mire felnőttél megváltozott. Ez ilyen folyamat. Ezt most ne vedd sértésnek, de szerintem annak fogod, hogy gyenge jellem lehettél mégis, ha az az oldalad győzött, ami a társadalom érdekeit tartja szem előtt, és csak másodlagos a valódi éned. Megváltozni megváltozhatsz, csak már nem valószínű, hogy meg tudsz. Kifejlődött a jellemed, kifejlett jellemet nagyon nehéz formázni. Csinálni max annyit tudsz, hogy erőlteted a "valódi" éned, hátha fellobban a szikra és visszatérsz a régi énedhez. De nagy valószínűséggel annyi lesz, hogy egy ideig visszatérsz, majd szép lassan ugyanebbe a helyzetbe fogsz visszaállni. Ezt a statisztika meg a tapasztalat mondja.
2015. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ!

Hát régen ugye mindenbe belementem, nem féltem semmitől. Most meg sokkalta megfontoltabb, nyugodtabb természetem van, kerülöm a konfliktusokat, és érzékenyebb is vagyok. És egy ilyen farkastörvények uralta világban ez elég nagy hátrány. Pont a fordítottja vagyok most. De néha hiányzik a régi énem, amivel azért sokkal aktívabb, "izgalmasabb" életet éltem.

2015. márc. 15. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!